Юлски бебета 2013 - тема 26

  • 36 354
  • 753
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 11 747
Ех, Гемавар, точно на Риголето хвърлих пъпа на Ю. в операта  Heart Eyes  Сега видях, че Мадам Бътерфлай ще има ноември месец и пак се зачудих дали да не направя една опера, сама, разбира се, мъжа ми да гледа детето. Ох, ще взема да ида, много ми се доходи сега, като го написах!

# 646
  • Мнения: 4 708
Еххх, откога не съм ходила на културно-масово мероприятие. Бях на кино последно, когато бях малко бременна. После нали бях контузена с крака, той мина, но бях много бременна и през 30мин бях във WC-то та ми беше неудобно да ходя където и да е. А сега ще има да чакам да порасне детето, че да мога да го оставя на някого /ясли/  Sad

# 647
  • Мнения: 1 350
Еххх,социален живот ! Ето това за мен е живот - приятели,опери ,театри! Преди да родя Петьо ходех поне веднъж месечно на театър.То пазарджишкия има 3 ,4 постановки на сезон ,но нали гостуват все пак,много ми беше приятно.Обожавам самото място! Тъммната сцена ,червените плюшени столове,самия аромат на...магия ! Дано като пораснат децата да ходим заедно  Rolling Eyes Въпреки ,че доста трябва да пораснат като се замисля.Като дете за пръв път на театър ме заведе майка ми да гледаме "Гераците".Е ,много ми  беше мъчно накрая ,не е за дете това.Въпреки ,че съм била поне на 10 години.
Нашата магазинерка снощи ходи на опера-  "Атила",благородно й завидях !Моите деца абсурд някой да ги гледа 3 часа в делничен ден!
Днес нали е Задушица,кълва жито цял ден ,голяма съм свинКЯ  Mr. Green

# 648
  • Мнения: 11 747
Моето дете яде като змей! Не знам къде ще му излезе края... Хорските като проходят и отслабват, моето надебеля. Движи се много, но още повече яде. Само докато спи и навън по час и половина не яде, през цялото останало време яде. Всъщност днес и навън изяде един банан, защото аз ядох и нямаше как, тя има специално пищене, което означава 'искам'. Вкъщи я уча на думички и с трепет чакам да повтори нещо, но как да го повтори с пълна уста? Само за официалните хранения е на стола, иначе в движение, навсякъде е с ябълка или слива в ръка. Отделно, че порциона става все по- голям, сумайти манджа оплющява. Яде и с нас на вечеря - хляб. Аз я уча да каже топка или кукла, но тя не казва. За сметка на това не съм я учила да казва ам- ам, но го е усвоила идеално. Както и 'няма', понеже често казвам, че яденето свърши, няма и тя повтаря след мен - няма, няма. Ми как да има, като всичко изяде?!

# 649
  • Мнения: 1 350
Пине,няма страшно,Тони също много надебеля в последните 3 месеца,Джина каза ,че Маринката била като биче  Joy И у нас е горе долу така.Баткото се крие ,като иска да яде нещо.Не можем да седнем да вечеряме всички заедно ,защото той иска всичко от масата,иска да рови в чиниите,маже се целият ,откачам...Затова аз и Петьо ядем ,ММ го води в спалнята със сто зора да го забавлява.После пък аз го пазя там ,за да може пък ММ да яде и така.Научил се е ,като докопа нещо забранено ,да тъпче в устата и да бяга.Бяхме наскоро на гости и така направи с луканката от масата.Все едно не му даваме да яде храна у нас.Краде от масата и бяга .Умрях от срам.Като му дам хляб - плюе,не му е вкусно вече .

# 650
  • Мнения: 11 747
Данче, като майка с повече опит - кога отминава тоя период? Че отдавна го чакам, но няма промяна. Нашата и на улицата ако види човек да яде и се нарежда пред него  Embarassed  Ако е пусната да върви, иначе от количката няма как. Всъщност тя още лятото, юни месец, пълзейки отиваше до пейките, където се яде. До сега се надявах да е отминало, а то се засилва, сякаш  Thinking

# 651
  • Мнения: 1 350
Пина,не знам ....такова ящно дете не съм имала Laughing
Дано да отмине с времето и да започне да се контролира някак .Свекито ми пили много на главата ,да не му давам да яде толкова ,да не станел дебел като баща си  Shocked Внимавам какво давам ,не може да надебелее от плодове според мен,но тя да си каже.Офффф,довечера сме на гости у тях Confused
Ето вчера ,спираме се насред пътя да го звия леко в количката ,минава покрай нас едно дете  и яде пица  LaughingБреййй,като взе да сочи ,да вика ам ам,да посяга  Rolling Eyes Какво да го направя Rolling Eyes

# 652
  • Мнения: 726
Днес и Криси е като прахосмукачка. След като 3-4 дни ядеше много по малко, а после повръщаше почти всичко, днес само ходи и вика ам-ам. На закуска е изял 2 банана и половина + извара, после си изяде целия контейнер на обяд, след това изяде една круша и още половин банан, яде хляб по едно време и не знам още какво е успял да измуфти от баща си. По едно време и ябълка яде....
И той по принцип е от ящните деца - яде към 250гр най-малко на хранене и плодове помежду. Има си коремче яко, но иначе не е пълно дете. Аз му се радвам, че има апетит.( Само дето на моменти се храним по един час и това направо ме влудява.)

# 653
  • Мнения: 11 747
И аз не искам да ѝ давам много да яде, но е невъзможно да я огранича. Вкъщи, като иска да яде извън официалните хранения, отива в кухнята и се хваща за един шкаф, над който обичайно режа храна. И дрънчи, блъска вратата, докато ѝ дам. Кой какво прави, тя за шкафа е хваната. Сега вратите са затворени, понеже не отопляваме кухнята, но тя блъска по вратата на кухнята. Аз си седя, тя ме хваща за ръката и ме дърпа да ме води в кухнята и да се хване за шкафа. В краен случай се хваща за стола си и квичи от там. Като ѝ дам накрая, захапва и от удоволствие започва да ходи като моряк, клатушкайки се наляво, надясно. Много е щастлива когато яде, но само когато яде...  Confused  Казваха ми, че с възрастта, като започвали да се улисват в игра и забравяли за ядене. Сега още яденето било най- интересно. Ама кога ще станат игрите по- интересни?!

А, Гемавар, една закуска ли има вашия? Че наща закусва веднъж в 7.30, после в 9.30 пак, в 12 вече е готова за обяд!  eat  Добре, че следобеда спи.... После 16.30 следобедна закуска, към 17.30 първа вечеря, към 19.30 втора вечеря  Tired
Има корем като 'бременна в 8-ми месец' цитирам баща ѝ. Иначе тялото не е дебело, поне не беше, сега започна да ми се струва, че се налива. Ака по 3 пъти на ден. Сутрин няма шкембе, но денем има, а до вечерта е като на бираджия - шофьор на ТИР.

# 654
  • Мнения: 726
Леле, наистина много хранения имате. Откакто смениха времето, почна да става в 7:30 - ужас! Докато си бях в къщи, спяхме до 10 двамата. Та закусва до 8 и после е на баба си, но тя гледа да му дава през 3 часа и половина някъде. Официално има закуска, обяд, следобедна закуска и за вечеря кисело мляко. Неофициално помежду яде плодове, с нас на вечеря каквото му дадем, но не яде по много - хляб, краставичка, нещо от нашата манджа...

# 655
  • Мнения: 4 841
Пине, детето ака по 3 пъти на ден. Разтоварва се, няма нищо притеснително. "Виждам, че бебето дефекира повече, от което съдя, че приема храна повече от необходимата" Това бяха думите на неонатоложката като изписваше Ого  Mr. Green Той се доказа в началото ако помните  Whistling
Ого също иска да мели постоянно нещо. По скоро го отдавам на това, че го сърбят венците и иска да се чеше. Давам му ябълка цяла или сухар и си решавам проблема. Иначе си яде закуска, обяд, вечеря и помежду има мнооого чай и нещо дребно. Явно си е нормално. Той се беше повталил малко, но все още е пуФкаф. Но пък на негос амата натура си му е такава, аз съм така. Зар вървеше с размерите на Ого, че даже и по голям, но никога не е изглеждал пухкав. Беше стегнат и як.


Преди две седмици купих един космонавт, много ми хареса. Цели 3лв. Като го гледах и реших, че на Ого ще му е голям сега, но за другата зима ще му е малък. Сега му го облякох, че е на братовчедска разходка (племенницата ми го взе) и той му стана. Доволен съм  Mr. Green


Седнала съм да ровя обучителни игри за детската градина, че взех един каталог от госпожата и търся по евтини играчки в амазона. Нямате си на идея на какви чудеса попаднах. Само дървени играчки гледам и има в изобилие, че и намалени.
http://www.amazon.co.uk/s/ref=sr_pg_1?rh=n%3A468292%2Cn%3A364061 … mp;qid=1414852553

А това ми хареса страшно много http://www.amazon.co.uk/Viga-Wooden-Spinning-Gears-Cogs/dp/B008N … H0GK1QGEKSATBEW6D

# 656
  • Мнения: 4 708
Пине след последното ти оплакване, че Юлия е пухкава, се оказа че изобщо не е, защото беше 10 кг,  сега да не е 10,200  Mr. Green Вики е 10,400 чак се чудя къде са, но малко са и мускулести краката сигурно оттам, мерихме я в сряда, че и имунизация правихме, голям рев падна. От 3 месеца не е порастнала на ръст изобщо все си е 78см, но пък е качила 400гр. За мен си е екстра. А най-много се притеснявам, когато нищо не яде по цял ден. Така че нека си хапват децата.
За говора, някъде по статиите, които пускате пишеше, че на тази възраст повтарят по една и съща сричка няколко пъти, рано им е за кукла. ММ днес я караше да казва крокодил  Shocked
Като казахте акане, моето се е научило да ака само като спи, на следобедният сън един път, и на вечерният един път. Но при следобедният си заспива, и си изкарва 1,5ч, но с вечерният реве, преобувам я, после пак се успиваме, абе кошмар, пък и не знам как да променя режима на изхождане  ooooh!

# 657
  • Мнения: 52
И Виктор тези дни постоянно дъвче нещо. Лошото е, че той сега категорично ми отказва плодове да гризе и го кара на солети и сухари, правя му и един кекс без яйца и мляко, т.е все не много полезни неща. Както и при Ю. и той като види накой на пътя да яде и веднага сочи и вика мням - мням. Лошото е, че по градинките понечват да му дават разни чипсове и гризини и докато обясня, че е алергичен и т.н той вече тича с въпросното нещо в ръка. След това аз му го взимам и настава една истерия  #2gunfire
За килограмите усищам, че е качил по това, че вече адски ми тежи като го нося. Вчера докато аз се теглих в къщи и той сам реши да се качи на кантара след мен и показа 12 400 кг.  ooooh! незнам колко е реално, но ми се стори доста.

# 658
  • Мнения: 11 747
Мисти, тя беше 10,100, но преди повече от месец и половина или два, не помня. Не е теглена от тогава, ще видим какви чудеса ще се окаже............... Май във вторник ще ходим и ваксина трябва да се прави, и да я теглят и мерят. Мисля, че и на ръст е пораснала, много ми е любопитно. Последно беше 80см. Предвиждам да е качила 2см и 1кг  Thinking  Айде да видим ще излезе ли гадател от мене. Всъщност какво говоря, то 1кг би било идеално, да не е качила 2........

# 659
  • Мнения: 726
О, вас ви мерят доста често май. Криси от годинката не са го мерили на консултация, въпреки честите посещения при докторката напоследък. Мерим си го в къщи на кантара на принципа - тати без и тати с Криси и гледаме делтата. Последно беше над 12кг, но пък ние го мерим вечер преди лягане, след като е мушил цял ден и таман си е изял киселото мляко.

Агнес, аз ги обожавам тези играчки, периодично си ги разглеждам и ми остават очите по тях. Добре че е ММ да ме възпира, че сигурно ще напоръчвам поне половината. Онзи ден му взех тази: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0007D0UQY?psc=1&redirect … etailpage_o03_s00 на дневна промоция (сега виждам, че на другата марка я има на редовна цена по-евтино и по хубави цветове Sad ). Тази със зъбните колела много ми харесва, но мисля, че са още малки за нея. Иначе най-ми харесват от този тип: http://www.amazon.co.uk/Wooden-Toys-Bead-Maze/dp/B00C4UMKW0/ref= … BKAX7CEA9WNS7FC40 , но Криси има две такива подарък и не им обръща никакво внимание Sad

Общи условия

Активация на акаунт