Препоръчайте прахосмукачка, моля!

  • 6 131
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте, четох някои неща и засега мисля, че най-много ми харесват тези с хепа филтър. От водния се отказах, защото е по-неприятно за чистене, а за тези с обикновените торбички трябва постоянно да се купуват консумативи. Отворена съм за всякакви съвети, но най-вече бих искала да ми предложите актуални, изпробвани от вас модели   bouquet

# 1
  • Мнения: 8 939
Имам тази от около 4 години. Мие се само филтъра циклон, чисти много добре, много съм доволна.

# 2
  • Мнения: 31
Циклон е друг вид филтър ли? Нещо като хепа ли е?


Забравих да пиша - искам да е мощна и не много шумна Simple Smile

# 3
  • Мнения: 31
Какво ще кажете за тази? http://www.tehnomix.bg/zelmer-vc-7920.0-st

# 4
  • Мнения: 600
 Не бих си купила прахосмукачка под 2000 вата мощност . Освен това и четката е от значение . Да има за килими , за теракот .
Тази Зелмер има добри параметри , само ватовете са малко ..незнам как ще дърпа  Peace

# 5
  • Мнения: 31
Трябваше да напиша като заглавие : Препоръчайте най-добрия вариант за мощна и лесна за почисване прахосмукачка Simple Smile 

Аз ще я използвам само за ламинат и килими засега.

# 6
  • Мнения: 471
                                                                                                                                                         Тази прахосмукачка я имам и за съжаление не мога да кажа нищо хубаво за нея. Първо е ужасно тежка и тромава, въобще не е мощна / не прахосмучи яко/ ,за пране и дума не може да става / просто понамокря..освежава... ама до там/ ,ако се чисти с кофичката вода вместо с торбичката после трябва да се излее водата, да се мие кофата....Аз я купих преди няколко години по препоръка на един майстор който най вероятно не е чистил никога в тях .... всъщност той ми каза ,че тази марка за прахосмукачки е много добра и аз като се нахъсах ....че и пере....охоо !!!  Моята е синьо и сиво тази може би е някой по нов модел... За мен е голямо недоразумение....След няколко годишно чистене с яд това лято я пратих в мазата и си купих една евтина"филипс" с каничка вместо торби и кофи и за сега съм много доволна : лекичка пъргава мощна и след чистене просто изсипвам каничката и толкова.

# 7
  • Мнения: 31
Много благодаря, че се включи. Аз също чувам само позитиви за zelmer до сега. Твоята с каква мощност беше?
А за новата- на мен ми показваха в един от големите магазини, че най-лесно се почистват (както ти описваш)  моделите с хепа филтър. Може ли линк на новата ти?

# 8
  • Мнения: 471
Не мога да се сетя каква мощност да беше въпреки ,че на нея мисля пишеше но със сигурност слабо дърпа / нали казват че, всмукателната мощност е различна от това колко вата е/ но освен това е много голяма , тежка.... с толкова много джаджи и приставки /които никога не се ползват/ В началото правих 1,2 опита да освежа два малки килима  ooooh! голямо суетене,приготовление.... резултата незадоволитен   Naughty това  че е шумна пък и е най малкия проблем / то и другите колко да са тихи / Възможно е други модели на зелмер да са хубави / и аз съм чувала позитиви/ ама ние 2,3 години не можахме да се разберем. Аз една неделя след последното чистене и ядосване просто отидох в Техно..нещо си и попаднах на една жена консултантка обясних и ,че искам нещо леко, малко, маневрено  да дърпа хубаво и да се поддържа лесно / да няма после харчене за филтри, торбички.../ и не на последно място да не е скъпа... абе точно като жена която чисти в тях я попитах тя  какво би ме посъветвала за ежедневно чистене. Тя ми препоръча и не съжалявам че я послушах. Не знам как се качва линк но сега я гледах в Технополис  : Филипс FC 8470/01   За тази мога да ти кажа :прахосмучи много добре /въпреки малкото ватове/ лека е, поддържа се лесно /само изсипваш каничката/  върши работа... има и други модели с канички с някакъв циклон дърпат и чистят добре. Дано съм била полезна ,че и аз много не разбирам. Успех в избора и пиши като си вземеш !  Hug

# 9
  • FR
  • Мнения: 214
Не бих си купила прахосмукачка под 2000 вата мощност . Освен това и четката е от значение . Да има за килими , за теракот .
Тази Зелмер има добри параметри , само ватовете са малко ..незнам как ще дърпа  Peace

Тези 2000В означава само, че харчи много ток. От 1/09 всички ел. уреди трябва да са с етикет и за прахосмукачките е този:
Най-добре е да се ориентираш от тези показатели и да гледаш смукателната мощност, както е дадена примерно за филипса от горния пост 320В. Аз преди седмица си всех Дайсън, защото беше на много добра цена и на пук на всичко лошо, което прочетах преди това за марката останах много доволна.  hahaha Но пък цяла седмица умувах дали да я взема или не, станах така  #Crazy Успех с покупката  Peace

# 10
  • Мнения: 31
Точно към такова почистване на самата прахосмукачка май съм се насочила.  Peace По-нагоре alina_si също препоръча циклон филтър.

Мнения за този модел - http://www.technomarket.bg/products/09108669/miele-s-6210 ?

# 11
  • Мнения: 31

Най-добре е да се ориентираш от тези показатели и да гледаш смукателната мощност, както е дадена примерно за филипса от горния пост 320В. Аз преди седмица си всех Дайсън, защото беше на много добра цена и на пук на всичко лошо, което прочетах преди това за марката останах много доволна.  hahaha Но пък цяла седмица умувах дали да я взема или не, станах така  #Crazy Успех с покупката  Peace

И аз умувам, но днес съм решила да действам...  Rolling Eyes

Може ли линк на твоята?

# 12
  • FR
  • Мнения: 214
Мойра, мойта е http://www.amazon.de/gp/aw/d/B00F0LSQEG?pc_redir=1412605675&robot_redir=1 и беше заедно с тези http://www.dyson.co.uk/vacuum-cleaners/accessories/cleaning-kit/ … cleaning-kit.aspx приставки общо двете за 249 евро.
Иначе бях тръгнала да купувам bosch bgs5sil66. Много е тиха и смуче добре,  но ми се стори тромава. В магазина продавача ми препоръча също ЛГ, важното е да няма филтри за смяна,  за да нямаш допълнителни разходи  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 31
Ти май живееш във Франция Simple Smile  аз гледах тази - http://magprom.net/prakhosmukachka-dyson-multy-floor-dc26 , но като характеристики не ми се струва кой знае какво.. А този бош го няма в бг изобщо Simple Smile

За miele какво мислиш?

# 14
  • FR
  • Мнения: 214
Да, купих я от тукашния карфур. Не искам да те навивам за дайсъна, защото ти трябва да си харесаш помощничката, аз иначе много си я харесвам  Mr. Green Има го и боша, но цената е нямам думи.  http://www.technopolis.bg/b2c/details/812812/P11130201/Prahosmukachka-BOSCH-BGS5SIL66A
От интернет ще ти е по-изгодно. Просто ги разгледай в магазина, за да се ориентираш какво ще ти хареса. За миеле има много добри мнения, но аз не съм ги ползвала и не мога да помогна. Във всеки случай колкото хора пишат тук, толкова мнения ще има.



Пп Сега се загледах в сайта, който си дала. Този модел май е по-стар и смукателната мощност е доста малка. Другото е гаранцията, мойта е с 5 години гаранция, а тук пише 6 месеца.   newsm78 Това май е като складовете на Амазон.

Последна редакция: чт, 09 окт 2014, 08:44 от renita

Общи условия

Активация на акаунт