Вижте колко е щастлива мама,че си има породени двама ! ** 32 **

  • 82 985
  • 949
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 779
Ами ще напиша някои от твоите неща, които не съм правила. Първо ММ води Н1, Н2 на градина (уточнявам, че сме с 3 деца - вече са на 6, 3, 2). Това си е наказия сутрин да будя и оправям всички деца, когато някое от тях няма да излиза. Гладя минимално. Разбирай само моите дрехи, защото ММ си глади неговите. До миналото лято (т.е. докато Н3 беше на около 1г.5м-6м) съм готвила от дъжд на вятър, защото не ми оставаше време.  Дотолкова , че нямах време да пусна един хляб в хлебопекарната, а ходех да купувам от магазина. Н2 и Н3 от 5м до 8м караха на пюрета. После взимах частна кухня. Много често вечер не съм успявала до оправя кухнята след вечеря, защото съм се тропясвала с децата. Н3 беше залепена за мен. Проходи късно (1г4м) и трябваше много да я нося. Толкова бях изперкала, че Н3 я отбих (на 8м и половина), защото забравях да я накърмя, та така ... Simple Smile


Е то е ясно, че ежедневието се нагажда по децата и ситуацията. При нас няма опцията таткото да води децата - той започва в 8 и има 45 минути път до офиса. За да заведе голямото трябва да го вдигна в 6,15, за да може до 7- 7,10 да са в градина. Затова пък бебето се будеше по това време преди нас така че не беше проблем да ги водя и двамата. С първото ползвах много готови бурканчета и детска кухня, но той си ядеше с апетит. Малкото беше и все още е яко злоядо (лятото между 1 и 2 годинки например яде само краставици..буквално) така че рано-рано се отказах от детската кухня. Отделях и малко преди подправките - ако ще да яде. В повечето случаи и това не ядеше. Понякога си мислех че фотосинтезира това дете. Това че мина рано на обща храна пък си беше облекчаване за мен, защото така или иначе готвех - поне не трябваше всеки ден да планирам и специална разходка до детската кухня.

# 886
  • Мнения: 677
Ето какъв е бил и нашия режим -
малката се роди когато бати/1г. и 10 мес./ тръгна на ясла.. Спиран е само като е бил болен. Сутрин мъжа ми го водеше, следообед аз с бебто го прибирах. Събота и неделя се гледахме. Готвеше мъжа ми, в събота и неделя по 2-3 яденета, защото аз не можех да се оправя и с готвенето. Преместихме се в друг квартал, яслата остана на другия край на града. Една роднина работеше в същата посока, оставяше го на яслата.
Винаги съм ги пускала и в сборни групи. Нищо им няма като поиграят и с деца, дето не са от тяхната група. Имам късмета да не се заразяват едно от друго, сравнително малко боледуват. Сега са на 6г. и 3 месеца и 4 г. 4 месеца.
Много е страшно, днес се прибрахме отвън и беше спрял тока. Имаме една луда, от долния етаж, дето все я дразним и тя е решила че може да ни дръпне шалтера от таблото на етажната площадка

# 887
  • Мнения: 103
Охх моите поотраснаха вече ,определено ми е по-леко. Малкия е на 8 месеца,баткото на година и десет.
Е още си откачам от време на време,но не е както когато малкият беше на 1-2-3-4 месеца. Сега се заиграват , баткото много обича да забавлява бебо, плези му се, той се залива от смях Simple Smile
И разходките вече са по-приятни. Бебо се заглежда и му е интересно,а батко върви с нас в права посока , само дето се спира на всяка кола да я провери дали случайно не е отключена.
Аз се изморявам от постоянните грижи, които полагам за тях. Хранене ,памперси,приспиване, постоянно има нещо , което трябва да направя. Психически се натоварвам.
Готвя през ден-два,и с чистенето съм така(първите 5 месеца не съм сготвила нито една манджа. Баткото е на кухня). НЕ ГЛАДЯ НИЩО.
 До сега без лак на ноктите не съм останала и без спирала и червило поне, не съм изляла. Всичко е въпрос на организация,желание и навик. Но си е доста трудно.

# 888
  • Мнения: 481
Когато сме си вкъщи и сме под режим всичко е наред. Сега сме две седмици на друго място и ми идва всичко в повече. В прекрасна Италия сме, а аз нищо не мога да видя или направя, защото бутам огромен товар, непрекъснато събирам деца от някъде и се разправям с желанията им. Вкъщи ходят на градина и си имам моите часове на безделие, но тук постоянно са залепени за мен. Изморена съм и искам да се прибирам. ММ работи тук и не може да помага през деня. Истината е, че малко да излезем от режима и нещата тръгват на зле. Толкова съм изнервена и изморена! Знам, че почти на всеки пост се оплаквам, но знам, че ще ме разберете. Вече съм убедена, че породени деца беше голяма грешка! Да не говорим, че голямата непрекъснато казва на малката, че е бебе и иска да е бебе, а малкото се сърди, защото разбира...и се получава свада на всеки един час - бебе ли е малкото или не е бебе. ММ пък се сърди и си мисли, че страдам от някаква необяснима болест, защото всяка вечер заспивам с кокошките. Само да ме сложат в хоризонтално положение и вече съм дръпнала плувката.

# 889
  • Мнения: 487
Оооо, jalina и ние сме го минали това със съня, дори и когато бяхме с едно дете. Тотално неразбирателство в началото. По-нататък започна повече да ме разбира. Скоро и вкъщи го имаше това с бебето, но започнах да им казвам, че бебетата се гушкат и целуват и че аз нямам нищо против да съм бебе и могат да ме гушкат и целуват колкото искат.  Laughing

# 890
  • Мнения: 2 328
Ще се гръмна.Още няма 6:30,децата ми са закусили,Екатерина търчи с уолкъра,баткото на таблета.
Не мога повече така

# 891
  • Мнения: 677
Породените деца не са грешка. Бъдете сигурни в това. И аз така мислех в началото, но е фаза. Това за режима е много вярно, моите в началото спяха заедно, т.е по едно и също време за да мога и аз нещо да свърша. Наруши ли се по някакъв начин режима, всичко отиваше в канала

# 892
  • Мнения: 103
И ние ако излезем от режим става страшно. Събота и неделя е лудница , мъжът ми си е вкъщи, спим малко по-до късно и си плащаме след това хаха. За разходка до центъра не си и помислям , баткото като заспи в колата това си му е за деня.
Но децата са си радост. Не се поддавайте на лоши мисли. Ей сега ще пораснат и ще ни липсват малките щъкащи човечета ,които имат нужда от мама.

# 893
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Но децата са си радост. Не се поддавайте на лоши мисли. Ей сега ще пораснат и ще ни липсват малките щъкащи човечета ,които имат нужда от мама.
Мда, така си е. Преди малко ме "изгониха" от детската защото имали да си говорят по мъжки.  Crazy  Разбира се караниците кой е по-по-най не са спрели. Вече са на 8+ и 7 години.

# 894
  • Мнения: 16
А как се справяте с толкова много пране,простиране,събиране,подреждане?

# 895
  • Мнения: 2 328
Е то голяма сложнотия.

# 896
  • Варна
  • Мнения: 926
А как се справяте с толкова много пране,простиране,събиране,подреждане?


Сушилня!
Но и като цяло, прането е най- малкият проблем Simple Smile

# 897
  • Мнения: 677
2 деца изгледах без сушилня. Пере се през нощта, порстираш сутринта. Глади се само преди излизане. Като бяха бебета ги гладих, но като станаха на по годинка и нагоре, спрях. Подреждаш когато има време. И сега ми се случва по 3 пранета да не са прибрани, все едно детската градина живее у нас.

# 898
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Пере се през нощта, порстираш сутринта.
Гладя вечер веднъж в седмицата. Вече сами вършат доста работа - прибират играчки, чистят с прахосмукачка, сгъват дрехи.
Момичета, научете се да делегирате задължения  Wink Децата трябва да свикват с домакинските задължения и с това, че мама не е обслужващ персонал.
И още едно важно правило - примерите се, че домакинството ви няма да е изрядно. Радвайте се на хубавите моменти с децата и се усмихвайте на тях.

# 899
  • Мнения: 743
Аз като съм с 3 деца какво да кажа... Rolling Eyes Простирането, прибирането и подреждането на дрехи ми е най-досадната ежедневна дейност. Но няма как. Особено зимата, когато всичко съхне бавно. През цялата зима съм окупирала едната стая с купчини дрехи на различен етап от"обработката" им. Дрехи за гладене, дрехи за сгъване и прибиране, дрехи за кърпене, дрехи за доизшушаване по сушилници... Сушилнята сигурно би ми помогнала, но няма място за такъв уред у дома, пък и семейният бюджет не позволява такъв "лукс". Примирявам се с хаоса, нямам сили да се боря с него. След двадесет години вероятно ще ми е подредено и чисто навсякъде, та чак ще ми липсва тоя хаос, така че не го взимам присърце сега.

Общи условия

Активация на акаунт