Златна есен чука на вратата, за две чертички тръпне ни душата (мами над 35)

  • 22 536
  • 780
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 168
Изтървах фотото на принцесата, нищо, да е жива и здрава и радва мама и тати

Пусикет, честито сърчице, много се радвам , лека бременност докрая  Praynig

Това телешко варено с каква част от телето се прави, вкъщи никога не се е правило, а пък на мен винаги ми се прияжда като видя снимка

Уанче, вие гледате сигурно "Селянина" (Bonderøven), много чаровен и сладурско семейство има, бебетата ми харесва как все с тях по градините, в кухнята, участват във всичко. И аз искам като тях

Даре, лакът е супер цвят, иначе не знам какво да кажа, но е добра идея да го обсъдиш с някой както си и решила. Като правят такива магарии поне да ги правеха без да ги разберат, ама много ме е яд... Hug

# 571
  • Мнения: 1 168
Здравейте!  Hug
Почти ви изчетох /желание имам, но времето все не стига Confused/.....и искам да благодаря на Дарито за книгата - започнах я и ми допада. Също и снимките са прекрасни - наслада за окото. Simple Smile
Искам и да благодаря на момичето(извинявам се, от толкова много постове забравих ooooh!коя беше), което публикува този сайт http://www.himalaya.bg/page/3/za-nas.html. Чудесен е - днес направих една хубава поръчка. Grinning
Пате, аз 1-2 седмици след "манипуацията" се сдобих с гъбички (поне така си мисля по симптомите), но се изчистих сама, като спазвах една диета: Една седмица БЕЗ въглехидрати(тестено, картофи, бял ориз), сладко, плодове, вино, оцет, сирене и прясно мляко. Ядях салати в изобилие, с много лук, чесън - убиват гъбичките. Също си правех и кафяв ориз с лапад/спанак. От млечните може да се яде само кисело мляко. Овесени ядки също може. Може и месо, за препоръчване пилешко, телешко и риба. Яйца също може. И така, изчезнаха сами гадините. Уморих ги. Simple Smile

# 572
  • Мнения: 3 406
Добро утро  Rolling Eyes
Поднасям кафето със закуската
Скрит текст:

# 573
  • Мнения: 5 037
Танзу,тази сутрин ме изпревари. GrinningВземам си от всичко Embarassed Embarassed
Добро утро и от мен и успешен ден на всички.

Даре страхотен е лака.Едно време когато работих сервитьорка все с такива цветове се правих,въпреки че по правилник ни забраняваха.

# 574
  • Мнения: 1 130
Ха, здравейте! Дано ме помните! Wink

Вече десетина дни сме обратно в Австралия, а от днес сме и сами със Сава, ММ замина на работа след по-дългата си почивка. На мен ми е супер апатично откакто сме си дошли, нищо не ми се прави, ама нищо! Сава сравнително бързо свикна на новия стар режим, ходи на училище и всичките съпътстващи го мероприятия, както и на плуване от училище всеки ден, та се изморява много и вечер е голяма "веселба" вкъщи. Поне времето е хубаво.

В България се наложи да ми правят операция. След всички прегледи и успокоения, че всичко ми е наред, накрая се установи, че наистина имам полип на маточната стена, както и раничка на шийката на матката, отделно хидросалпингс на лявата тръба, та положението никак не е розово. За съжаление прекалено късно отидох при този лекар и не можа да направи никаква манипулация за тръбата, защото трябваше да се изчака поне седмица след абразиото и обгарянето на раничката.
След интервенцията нямах никакво кървене, а вчера (14-15 дни след процедурата) прокървих и даже си помислих, че ми е подранил МЦ, днес нищо...
Сега чакам да ми дойде ред за контролен преглед, който изненадващо бързо успях да си издействам тук. Очакват ни 3-4 месеца на предпазване от бременност и междувременно да видим с тази тръба какви ще ги вършим...
В Бг чичо Доктор предложи вливане на АБ (хидротубация), което в някои по-леки случаи помагало за отпушване на тръбите, но нямахме време за това, не знам дали тук се практикува, ще видим тук какво ще каже новият гинеколог, а междувременно минах един курс на лечение с яки АБ, пък да видим дали ще повлияе...
Поне отстраненото образувание от матката се оказа "просто", т.е. нищо притеснително.

Ей такива ми ти веселби при мен. Поотчаяла съм се, опитвам да прокарвам идеята за осиновяване на ММ, ама не пробивам... Но ще продължавам да го боря!

Иначе престоят ни в Бг мина чудесно, както и Прашкото ни приключение, сега сме отново обратно в реалността...

Както и сами се досещате, не съм чела назад, даже и не бях влизала във Форума.

# 575
  • Мнения: 5 037
Ината добре дошла отново,бяхме започнали да се притесняваме за теб.Съжелявам,че така са се стекли обстоятелствата около теб  Hug.Почивай си и се абстрахирай от лошите мисли.
Много прегръдки на Сава.

# 576
  • Мнения: 3 757
Данди, благодаря за диетата!
Ината, добре дошла отново във форума, липсваше Hug Съжалявам за това, което ти се е случило в БГ, но поне сте открили причина за неуспеха. Как ти откриха хидросалпингса, цветна снимка на тръбите ли ти правиха?

# 577
  • Мнения: 8 528
Ината  Hug Hug Hug Hug Hug големи пътешествия и перипетии! Със сигурност няма да забравиш това лято, но дано всичко е било за добро!

Каквото и да си изтървала в темата ще го наваксаш. Сега стоим и тръпнем кога Шерифчето и Хана ще родят. Поне аз се вълнувам много ......

# 578
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Добро утро

Ината добре дошла и от мен, дано бързо се възстановиш и да има успех, няма да се предаваме Hug .
За апатичното, аз съм така след всяко пътуване  до БГ и понякога си казвам, че по добре хич да не пътувам.

На всички един прекрасен ден пожелавам, и аз благодаря за диетата, не че имам проблем, но е хубаво д се знае.

# 579
  • Мнения: 1 130
Ама мноооого ви блгодаря! Simple Smile
Пате, с ултразвук ме преглеждаше лекарят, когато видя течност в тръбата, а после ми погледна и цветната снимка, която правихме тук преди около година. Каза, че още на нея се вижда, че нещо не е ок в ляво, но според тукашните "специалисти" всичко си е ок с тръбите.За това и не съм особено положително настроена относно мерките, които можем да вземем тук, но ще видим.

Уанче, аз не бях се прибирала от близо 3 години и даже не ми се и пътуваше, но решихме да си отидем най-вече заради  нашите баби, те пък взеха, че намаляха като бройка междувременно... Изкарахме си чудесно, непрекъснато в движение, сред хора, а Сава обгрижван от братовчеди и роднини, та сега тук обратно в нашето тихо местенце май ми идва прекалено спокойно, че даже и скучно...
Но, след по-малко от 2 месеца пристига баща ми, после празници ще се заредят, ваканцията на Сава, та дано се пораздвижат нещата малко!

Шерифче, аз още веднъж да се извиня, че не се обадих да се видим, но броени дни минават бързо и дори с някои ит моите приятелки изобщо не усоях да се видя...

По някаква причина имам усещането, че скоро пак ще се прибираме, ама да видим... Simple Smile

Изчезвам, че Сава ме чака за разходка, ще отидем до реката да пийнем по един горещ шоколад и да се поразходим.

Още веднъж ви благодаря за хубавото посрещане! Simple Smile

# 580
  • Мнения: 3 757
Inata, тръби на ултразвук не се виждат. Не знам кой те е гледал тук, но  се се тревожи може и да няма хидросалпингс. Когато аз преди години правих снимка също имаше много разногласия по въпроса имам или нямам хидросалпингс. Мненията бяха 2 на 3 като четирима от лекарите са известни репродуктивни специалисти. В крайна сметка направих диагностична лапароскопия, излезе, че всичко е ок. Пак на моменти имам съмнение, защото мина много време от тогава. Нямам диск от лапарото, само епикриза и само мога да се надявам резултатът действително да е такъв.
Аз кръводарих. Пуснах токсоплазмоза и листерия да видим ще излезе ли там нещо.

# 581
  • Мнения: 1 130
Пате, за тръбите така и аз съм чела, че не се виждат, но пък течността може да се види, пък и този лекар погледна и цветната снимка. Ходих при Д-р Николай Генов, който е гинеколог-ендокринолог и отидох най-вече заради ЩЗ. Разбира се, за мен по-добрият вариант е ако няма подобно нещо, но не знам по какъв начин точно ще го установим. След двайсетина дни, като ми дойде датата за прегледа, ще видим какво ще предложи лекарят. Да се надяваме, че Д-р Генов не е прав.

# 582
  • Мнения: 3 757
Ината,
Скрит текст:
Най-сигурният начин е лапароскопия, но все пак си е интервенция. Затова, ако можеш сондирай няколко мнения. Ти там час в клиника по стерилитет ли имаш?
А и с хидротубация могат да постигнат пропускливост на тръбата/не съм наясно в каква степен и за колко време/, но няма как да премахнат хидросалпингс. Хидросалпингсът е разширение на тръбата, пълно с течност, която е токсична за ембрионите. Тя може да е пречка за забременяване или причина за аборт. Обикновено се получава следствие като някаква инфекция. Затова се пуска микробиология за да се провери за наличие на хламидия или някаква друга инфекция. При лапароскопията при наличие на хидросалпингс или прекъсват съответната тръба или я отстраняват. Чувала съм и за някакви пластики, но много рядко са надеждни. Ако едната тръба има хидросалпингс, а другата си е напълно здрава при прекъсване на увредената пациентката има много добри шансове за естествено забременяване. Не се плаши, във форума има много момичета, забременели с една тръба. Но и нищо не се знае, може и въобще да няма проблем, нали ти казах за моята ситуация и за коренно различните мнения на известните доктори.

# 583
  • Мнения: 5 037
Ината,не се притеснявах,че си нямала време да се видим.Гледай ти да се оправиш и да се успокоиш.
Защо казваш,че скоро пак ще си идвате?Надявам се повода да е хубав.Стискам палци резултатите от прегледа да са хубави.
Пате и на теб стиснати палчета.

# 584
  • Мнения: 1 130
Пате, благодаря ти за изчерпателния пост. Всичкото това и аз го изчетох из разни страници, форуми и т.н. Всъщност в заключението на лекаря пише Сактосалпингс (задържаната течност е гной), което което как точно го е установил не знам. Според него хидротубацията можела да помогне.
Иначе тук имам час в клиника по стерилитет, да. Записах си час основно, за да проследи какво е положението след интервенцията и да видим какво може да се направи за тръбите.
Смених клиниката. В предишната все казваха, че гинекологичен проблем няма, а се оказа, че има... За предишния ми лекар дали имаше полип или не не беше от значение...
Благодаря ти още веднъж за отделеното време и внимание!

Шерифче, нямаме никакви намерение на този етап или наближаващи събития, просто някакво вътрешно усещане. Пък дано да излезе някой весел повод за прибиране!

Общи условия

Активация на акаунт