спиране на лактация-как ?

  • 6 845
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 278
мами предстои ми спиране на лактация с парлодел само че не знам дали трябва да изцеждам по време на приема на хапчетата.моля ако има мами спрели лактацията с лекарства да ми пишат

# 1
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз по предписание на Док не се изцеждах,цедиш се само амо са напрегнати.Пиех хапчета сега може да ме бият с камъни "Бромокриптин"
Сутрин и вечер по 1 задължително след храна

# 2
# 3
  • Мнения: 967
Защо си решила да спираш кърмата с хапчета? Много по лесно и по-добре е просто да намалиш постепенно кърменията докато станат едно на денонощието и кърмата намалява и така когато кърмата вече е съвсем малко простоспираш да кърмиш без да пиеш абсол
тно нищо. Аз така направих. Организмът го приема добре и скърмата си спира по естествен път.

# 4
  • Мнения: 2 609
Защо си решила да спираш кърмата с хапчета? Много по лесно и по-добре е просто да намалиш постепенно кърменията докато станат едно на денонощието и кърмата намалява и така когато кърмата вече е съвсем малко простоспираш да кърмиш без да пиеш абсол
тно нищо. Аз така направих. Организмът го приема добре и скърмата си спира по естествен път.

Напълно подкрепям Nellie Peace.
Нямаш нужда от хапчета, можеш да пиеш чай от Салвия /Градински чай/, съвсем безвредно е за разлика от вякакви хапчета thumbsup и върши страхотна работа.

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз когато пиех бромокриптин се изцеждах, така ми казаха докторките в родилното, които ми исписаха лекарството, кърмата ми спря за около 3 дена напълно

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Послушай Nellie, мисля, че това е най-правилния вариянт  Peace

# 7
  • Мнения: 357
На мен ми се наложи да си спирам кърмата с Парлодел, но понеже имах ужасно много, лекарят ми беше казал да се изцедя и да си направя превръзка с ластичен бинт. Така трябваше да стоя стегната 3 дни Shocked Беше ужасно! Казаха ми в никакъв случай да не пипам гърдите, защото ще стимулирам "производството" на кърма.
От Парлодел-а ми се виеше свят и бях много разсеяна. Успях да спра кърмата, но след втората опаковка!

# 8
  • Мнения: 27 524
Послушай Nellie, мисля, че това е най-правилния вариянт  Peace

Също подкрепям,стига да не ти се налага наистина да пиеш хапчетата,поради причини,които не са ни известни.

# 9
  • Мнения: 4 068
И аз подкрепям постепенното спиране. По-нетравмиращо е.
А иначе можеш да пробваш с Рицинус потенция 30. От него спира кърмата, но трябва да се посъветваш с хомеопат как да го приемаш. Ако се налага да е с хапчета по-добре иди на хомеопат и пробвай с Рицинуса. Няма толкова странични ефекти да има според мен.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 219
Ето една тема от преди няколко дни: Моля, имали други (бъдещи) майки който не искат да кърмят?
Абстрахирай се от емоционалните изблици в нея и мисля, че ще намериш не лоши идеи.

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
намалих кърменията до едно на денонощие, както е казала nelie, постепенно кърмата ми спря сама. не съм пила никакви хапчета.
Това ми отне около 2-3 седмици

# 12
  • Мнения: 1 006
Също съм но този етап и се позволявам да се включа в темата  Blush Цедя се веднъж дневно - сутрин, но и двете гърди и има многгоо-о-о-о- - около 400мл, бяха повече, де Embarassed Shocked
Пих и чай от салвия, но май не ми понесе добре - той стеснява каналите ли newsm78 Как да продължа оттук насетне newsm78 Да се цедя на два дена веднъж newsm78 или как newsm78

# 13
  • Мнения: 832
И аз си спрях лактацията с парлодел, когато източвах вече по 10-20 мл. Не, не трябва да се изцеждаш, защото по този начин стимулираш лактацията, а нали точно обратното трябва да направиш. И имай впредвид, че от парлодела ще се чувстваш зле - гадене, главоболие и световъртеж, поне при мен беше така. Успех.

# 14
  • Мнения: 2 531
И аз отбивам от 1 седмица! Значи ние се кърмихме по 4-5 пъти вебер и нощем общо. Отначало спрах нощните цок-цок и замених сутрешното. След 2 -3 дни замених и 1 вечеро кърмене и сега съм на път да заменя и последното. Почти не съм изцежадла , но днес усетих напр. в едната по- млечна гърда и си взех лецитин. А иначе пих 2-3 пъти салвия. Въпреки че не пия хорм. тобл. също се чувствам зле- гади ми се и ми се вие сват! Може би е от бързото отбиване , и съответно промяна на хорм. в организма? При вас как беше и за колко време отбихте?

# 15
  • Мнения: 878
Здравейте момичета ,и аз съм на такъв етап ,но при мен кърмата си намалява сама. Лошото е че като не се изцедя поне един път на ден и чувствам малки зони на втвърдяване в гърдите и ме е страх да не направя мастит.....аз пък какво да правя 
newsm78

Последна редакция: пт, 03 мар 2006, 08:46 от Vivi

# 16
  • Мнения: 7 640
Послушай Nellie, мисля, че това е най-правилния вариянт  Peace
да, и да добавя- спираш приема на течности за около седмица- караш на абсолютен минимум. Слагаш по- плътен сутиен и не пипаш много-много гърдите. Разрежаш постепенно цеденето и като количество и като брой и нямаш нужда от лекарства. Обикновено жените се чувстват зле от тях.

# 17
  • Мнения: 4 392
И аз отбивам от 1 седмица! Значи ние се кърмихме по 4-5 пъти вебер и нощем общо. Отначало спрах нощните цок-цок и замених сутрешното. След 2 -3 дни замених и 1 вечеро кърмене и сега съм на път да заменя и последното. Почти не съм изцежадла , но днес усетих напр. в едната по- млечна гърда и си взех лецитин. А иначе пих 2-3 пъти салвия. Въпреки че не пия хорм. тобл. също се чувствам зле- гади ми се и ми се вие сват! Може би е от бързото отбиване , и съответно промяна на хорм. в организма? При вас как беше и за колко време отбихте?

И аз отбих,малко преди беба да навьрши 7 месеца,но вече бяхме минали само на сутрешно и вечерно кьрмене.Наложи се да отбия изведньж и докторьт ми предписа Бромокриптин и ми каза преди това да се изцедя много добре и да си стегна гьрдите.
Аз не го послушах ,много страшно ми се стори, а и този Бромокриптин не е за препорьчване!
Гьрдите ми бяха много напрегнати,но изцеждах по малко ,само да сваля напрежението.Сведох приемането на течности до минимум за една седмица и на всяко хранене ядях по няколко скилидки чесьн(а как го мразя само! Twisted Evil) Кьрмата ми спря за 4-5 дни .

# 18
  • Мнения: 2 531
Zdraveite momicheta ,i az sum na takuv etap ,no pri men kurmata si namaljava sama.Loshoto e che kato ne se izcedja pone edin put na den i chuvstvam malki zoni na vtvurdjavane v gurdite i me e strah da ne napravja mastit.....az puk kakvo da pravja  newsm78
Като гледам лентичката ти седя с се чудя-  защо ще отбиваш, при положение че можеш още малко да си покъмиш бебчето? аз лично вместо помпа за изцеждане предпочитам сучене на бебето! Първия път като кърмих синчето също не му стигаше, на 1м. почнах да дохранвам ,като постепенно взех да прескачам кърмения , с цел да се събере повече за следващото хранене/де да е имало някой да ми каже че това ще спре повече лактацията/ и в крайна сметка на 3м. кърменето беше по 20-30 мл. сутрин и вечер. Един ден просто спрях да кърмя и въобще не съм имала проблеми, нито напрежение!
Моя съвет е ако бебето ти сучи, давай му, дохранвай и не се занимавай с изцеждане!И въобще най сигурния начин за безпроблемно отбиване и постепенното заместване на кърменето с адапте!

# 19
  • Мнения: 357
Цедя се веднъж дневно - сутрин, но и двете гърди и има многгоо-о-о-о- - около 400мл, бяха повече, де Embarassed Shocked
Много внимавай със спирането на кърмата! Ще ти бъде трудно, щом имаш толкова много !
Аз също изцеждах по-толкова и ми се наложи да я спра, защото ми се запушиха каналчетата на едната гърда.
Посъветвай се с лекаря си!  bouquet

# 20
  • Мнения: 666
Мойта гинеколожка ми предписа парлодел само първия ден се чувствах като парцал после всичко стана ОК, обаче продължих да се цедя още 5-6 дена

# 21
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Само да си допълна по горния постинг  Grinning
На мен ми казаха да цедя колкото да почуствам леко облекчение в гърдите, когато пиех бромокриптина, аз изцеждах около 10-15мл. не повече
И в никакъв случай когато си на хапчета изцедената кърма не се дава на бебето

# 22
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
Аз спрях кърмата си сама без хапчета и ти го препоръчвам особенно ако имаш ниско кръвно като мен .Спри течностите или поне по малко и се изцеждай.Моята кърма спя за по-малко от месец.

# 23
  • Мнения: 154
аз  си спрях  кърмата с бромокрептин и хомеопатичен сироп мастудонон(ако не се лъжа така се казваше)много е болезнено ако имаш много кърма.превързваш се като животно Cry, и на моменти ти идва да си ги отрежеш, поне при мене беше така Cry, така че по-добре всичко да мине естествено, просто намали кърменията.А относно цеденето, цедях се постоянно, защото гърдите ми ставаха на камък.-по съвет на гинеколожката ми разбира се. успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт