Истанбул есен-зима 2014 [тема 34]

  • 64 819
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 469
След отсъствие от две теми да се впиша и аз.
Николче, благодаря за новата тема  bouquet
Истанбул през септември е много красив. Споделяла съм ви, обаче, че си мечтая да съм там и да ме вали сняг....

# 76
  • Мнения: 205
Здравейте, някой ходил ли е в ИСтанбул през ноември? Много ли е студено имате ли представа.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Здравейте, някой ходил ли е в ИСтанбул през ноември? Много ли е студено имате ли представа.

Миналата година бяхме там за първи ноември. Имахме късмет с времето. Били сме седмица по-рано и беше далеч по-облачно и ветровито. Това пречи само на корабчето, обаче, но там пък може да се стои вътре.
Ако не вали, не мисля, че по това време може да е така студено, че да ти "отрови" престоя в Истанбул.

# 78
  • София
  • Мнения: 13 148
Здравейте, някой ходил ли е в ИСтанбул през ноември? Много ли е студено имате ли представа.

Миналата година бяхме за 29 октомври и началото на ноември. Не е моето време.  Wink През цялото време беше мъгливо, много рано се стъмва, а стъмни ли се, веднага захладнява. Поне не беше дъждовно.  Grinning От София тръгнахме на слънце, около Пловдив беше лято, около Одрин също и малко преди да влезем в Истанбул се гмурнахме в смога. Е, това не ни попречи да се радваме на Истанбул, но в по-ранен месец ще е по-добре.

Ду, това с лалетата е божа работа.  Wink Когато отидохме за пръв път беше между 7-10 април. Почти нямаше цъфнали лалета. След това започнахме да се целим в по-късни дати, но пък ги улучвахме все прецъфтели. През 2014 цъфнаха още през март и до 15-ти април вече бяха попреминали. Другото, за което се сещам е, че предишните години лалета имаше за кратко време - за около 2 седмици. В последните 2 години са удължили фестивала на месец като засаждат по различно време различни сортове лалета. На практика няма изцяло подходящо време. И нещо, което много ме дразни - в една фигура са сложили ранни и късни цветя/лалета. Така никога не можеш да видиш фигурата в целия ѝ блясък. Дори и на снимката на Неолита се вижда как синьото на реката е прецъфтяло. А в началото не беше така.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Абсолютно съгласна с Таня. Заради тази комбинация от сортове казах, че предпочитам смесица от пъпки и цъфнали, отколкото от цъфнали и прецъфтели.
Винаги може да се намери участък с по-запазени цветове, в сенчестите места, примерно. Но цялостното впечатление също е важно.

Таня,
Скрит текст:
вярно, че миналата есен пак бяхме по едно и също време там. Ние май за втори път се "засичаме" - пролетта на миналата година в Емиргян буквално сме се разминали. Третия път може да се срещнем. Mr. Green
Наистина беше облачно, но след онзи Босфор, от който имах главоболие през октомври, това не ме стресна. Важното е, че не валя.

# 80
  • Венера
  • Мнения: 858
Това синьо-лилавото на моята снимка не са лалета, а едни дребни цветя, които ги имаше с лалетата из целият Истанбул. Общо взето да обобщим това с лалетата е божа работа. Природа е и няма как да я предвидим.

# 81
  • Мнения: 164
Благодаря за цялата полезна информация която сте споделили! Имам доста въпроси за задаване, но получих отговорите им! Ей златни сте! Hug Hug Hug
Ние мислим да пътуваме на 6 ноември и се надявам да уцелим хубаво време, за да можем максимално да се насладим на вълшебството и магията на Истанбул!Толкова ми е любим!
Вече съм набелязала местата, които да посетим, вече веднъж сме били и мисля че ще ни се превърне в традиция есента да ходим там!Няма как да не се влюбиш в този град!Всичко е толкова истинско и вълшебно!

Остана ми един въпрос!Може ли да споделите за този небостъргач, само на групи ли можеш да се качиш, заслужава ли си това 4D, каква цена е, може ли да си пиеш кафе в небостъргача, някъде в ютуб видях че има кафе. Имам нужда от малко романтика, с мъжа ми правим 10 години от както сме заедно и тази екскурзия ще му е подарък!Та искам да го изненадам с нещо вълнуващо в Истанбул! Ако се сещате за нещо по специално, моля споделете!

# 82
  • Мнения: 164
Още нещичко забравих!Моля споделете къде могат да се намерят качествени кожени обувки! Миналата година влизахме в няколко магазина, че нямахме много време, ама тогава и наблегнахме на туристическите обекти! Иначе от Дидим като бяхме лятото си купихме страхотни обувки, с много добро качество, та съм се настроила за пазар на ботушки, чанти и ръкавици!

# 83
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 Heart Eyes През ноември също е хубаво,само да не нацелите Фронта #2gunfire-силен вятър,дъжд и мъгла,ниски темпе
ратури,гадост,Преживяла съм го,но през октомври 2011.
Миналото ми ходене през ноември
не беше много студено,но ветровито.Но беше украсено за
Нова година,много красиво и блестящо.Това малко компенсира
ранното стъмване.
Кисса,има кафенце на терасата на
Сапфир,а и ще хванете намалението.Непременно -4Д киното.
Пепелчето чака да рсзказвам,аз
още се мотая.

# 84
  • Мнения: 487




!Може ли да споделите за този небостъргач, само на групи ли можеш да се качиш, заслужава ли си това 4D, каква цена е, може ли да си пиеш кафе в небостъргача,

Аз съм ходила с група, ненужно много пари искат, така че по - добре самостоятелно.Това е сайта, оттам може да се купят билети online,   https://www.istanbulsapphire.com/onlinebilet/  ако искате да не чакате на опашка първо за билети, после, такак или иначе пак ще чакате за асансьора...Гледката си заслужава, още повече, че ние отидохме по светло и докато излезем се беше стъмнило - и двате гледки са страхотни...4D филмът също е приятен, 15тина минути...Кафето е по - скъпо от средна цена, не мога да кажа , че е място за романтична вечер - тереса с прекрасна гледка и хора с фотоапарати, масички, на които няма почти никой...Заслужава си да се отиде и да се види, но не за първо ходене, поне за мен има много по - интересни места...Доколкото помня, ако имаш рд в същия месец, ползваш някакво намаление - не съм съвсем сигурна, някъде съм го чела, но не е проверена информация...

В предната тема е обяснено няколко пъти колко лесно се стига от Лалели,  сайтът за търсене на транспорт също е много удобен -

http://www.buradanoraya.com/istanbul/en/

А за времето през ноември - аз бях миналата година от 1 до 3.11 - късмет имахме, топло беше, но с времето никога не е сигурно...

# 85
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
За мен Сапфир беше невероятно преживяване и препоръчвам горещо. Гледката е неописуема, на филмчето настръхнах и се разплаках от кеф. Heart Eyes
Със сигурност има и други по-вълнуващи места в прекрасният Истанбул, но за първо ходене небостъргача ме плени. На билетите ни цената за изкачването и филмчето беше 28 лири, но ние с Караджъ предварително си бяхме платили - мисля 34 лв. Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 13 148
Това синьо-лилавото на моята снимка не са лалета, а едни дребни цветя, които ги имаше с лалетата из целият Истанбул. Общо взето да обобщим това с лалетата е божа работа. Природа е и няма как да я предвидим.

Да, не са лалета. Но преди 2 години можеше да се види "реката" в цялата ѝ прелест. Виж какво синьо е на снимките ни:





Ето друга снимка на фигура от по-стари времена:



Всички лалета са едновременно цъфнали. Последните две години трудно можеше да се види подобно нещо. Ако едната линия на фигурата е от цъфнали лалета, то съседните са или прецъфтели, или са още пъпки и няма цвят. И хем са си удължили фестивала на цял месец, хем по този начин им куца подредбата.  Wink

kisssa, не се чака да се събере група както е организацията в дворците, но асансьорът побира много хора и се изчаква да се посъберат и тогава тръгва. И двата пъти на касите имаше по 3-4 човека най-много, т.е. не се чака повече от 5 минути за билети. 4Д киното си заслужава много, но е добре преди това да сте видели основните туристически обекти, за да можете да ги разпознаете на филмчето.  Wink Изобщо не се колебайте и отидете. Иначе за романтиката са ти казали вече - около малкото заети маси щъкат безброй туристи с фотоапарати. Вътре е малко по-уютно, но пък я няма гледката. Все пак можете да изпиете по едно кафе, съзерцавайки Истанбул от високо. Имай предвид, че е възможно да духа много. Все пак е ноември. Но ако мъжът ти не знае къде отива, със сигурност ще е очарован от изненадата и без романтична обстановка.  Wink

# 87
  • Мнения: 469
На асансьора в Сапфир и на отиване, и на връщане се возихме сами(със стюарда, разбира се). Сигурно като компенсация, че с един ден зодията беше прескочила от моята в следващата Laughing

# 88
  • у нас
  • Мнения: 5 715
Здравейте, някой ходил ли е в ИСтанбул през ноември? Много ли е студено имате ли представа.

Била съм в Истанбул на 23 ноември. Тук беше студено, там по-топло, а на обяд пекна слънце и стана усилно и се разсъблякохме. Предният и на следващият ден валеше, просто оцелихме хубаво време. Но трябва да имаш предвид, това което са ти писали другите момичета -  сутрин и вечер е студено.

# 89
  • Мнения: 7 871
Heart Eyes През ноември също е хубаво,само да не нацелите Фронта #2gunfire-силен вятър,дъжд и мъгла,ниски темпе
ратури,гадост,Преживяла съм го,но през октомври 2011.
Миналото ми ходене през ноември
не беше много студено,но ветровито.Но беше украсено за
Нова година,много красиво и блестящо.Това малко компенсира
ранното стъмване.
Кисса,има кафенце на терасата на
Сапфир,а и ще хванете намалението.Непременно -4Д киното.
Пепелчето чака да рсзказвам,аз
още се мотая.
Чакам, не съм се отказала  Heart Eyes
Два дена няма да мога да влизам в темата, така че имаш още малко време  Hug Hug

Kissa, и аз подкрепям Du ( мерхаба, джанъмче Hug), че терасата на Сапфир не е особено романтично място, но разбира се трябва да заведеш съпруга си там. А за романтиката- избери  друго място. Тук момичетата могат да се включат с предложения Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт