ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО - Тема №18

  • 76 420
  • 830
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 5 459
Охоооо, щом си я докарала до хоро, явно е имало и питие! Само така, Галка!

# 526
  • Мнения: 1 908
Здравейте искам да ви питам до колко хапчета/или милиграми/ на ден сте пили Ксанакс когато сте в паническа атака, нервност и напрежение?
И възможно ли е сутрин ако го пия да ми се доспива много от него,като  го пия от доста време /с прекъсване де/ не е за първи път?

# 527
  • Мнения: 5 459
До 3 таблетки от 0,50 или 6 от 0,25. Възможно е да ти се доспива. Мен и половинка от 0,25 ми действа цял ден и ми е сънливо. Казвам, че това е допустимото количество, което не означава, че трябва да пиеш по толкова.

# 528
  • Мнения: 237
Как решавате да започнете лекарства? Реално те не са генерално решение на проблемите (говоря за тревожните р-ва), а само патерици. Имам много проблеми, да, трудно е, но не мога да се престраша да ида на психиатър.
Надявам се да не решите, че се заяждам. Hug

# 529
  • Мнения: 11
Здравейте, включвам се да следя темата. От месец юли насам имам много силни световъртежи. Постепенно започнах да развивам симптоматика на ПР със сърцебиене, страх, задушаване, в момента започвам да развивам агорафобия тъй като от световъртежите не се чувствам уверена да се движа самичка. Световъртежите обаче винаги започват с болки и стягане във врата. Направих си ядрено магнитен резонанс на шиийни прешлени и имам остеохондроза, тотална протузия с херния на ниво Ц5-Ц6 и стеноза. Невроложката в поликлиниката е категорична, че световъртежиете са ми от дископатията. Наскоро посетих известен професор невролог, чието име ще премълча за момента. Той ми разгледа резонанса, каза, че си имам сериозни дегенеретаивни промени в гръбначния стълб, херния, остеохондроза...и ми изписа антидепресант. Ако не го бях попитала нямаше и да ми каже, че въпросното лекарство е именно антидепресант. Та той е невролохг, изобщо не е разговарял с мен дали имам някакви психически проблеми, изписа ми лекарството само въз основа на органичната симптоматика и каза, че не може от проблемите с гръбнака да ми се вие свят. Сега съм в дилема какво да направя и при какъв специалист да отида. Не бих почнала така безотговорно АД, все пак не съм посещавала психиатър, а и си имам изразени дегенеретивни проблеми в гръбначния стълб. Бихте ли ме насочили към добър невролог за второ мнение, или да започвам терапия за ПР? Извинявам се за дългия пост, но се чувствам много зле, объркана съм и някак губя доверие в лекарите.

# 530
  • Мнения: 5 459
Здравейте, включвам се да следя темата. От месец юли насам имам много силни световъртежи. Постепенно започнах да развивам симптоматика на ПР със сърцебиене, страх, задушаване, в момента започвам да развивам агорафобия тъй като от световъртежите не се чувствам уверена да се движа самичка. Световъртежите обаче винаги започват с болки и стягане във врата. Направих си ядрено магнитен резонанс на шиийни прешлени и имам остеохондроза, тотална протузия с херния на ниво Ц5-Ц6 и стеноза. Невроложката в поликлиниката е категорична, че световъртежиете са ми от дископатията. Наскоро посетих известен професор невролог, чието име ще премълча за момента. Той ми разгледа резонанса, каза, че си имам сериозни дегенеретаивни промени в гръбначния стълб, херния, остеохондроза...и ми изписа антидепресант. Ако не го бях попитала нямаше и да ми каже, че въпросното лекарство е именно антидепресант. Та той е невролохг, изобщо не е разговарял с мен дали имам някакви психически проблеми, изписа ми лекарството само въз основа на органичната симптоматика и каза, че не може от проблемите с гръбнака да ми се вие свят. Сега съм в дилема какво да направя и при какъв специалист да отида. Не бих почнала така безотговорно АД, все пак не съм посещавала психиатър, а и си имам изразени дегенеретивни проблеми в гръбначния стълб. Бихте ли ме насочили към добър невролог за второ мнение, или да започвам терапия за ПР? Извинявам се за дългия пост, но се чувствам много зле, объркана съм и някак губя доверие в лекарите.

По-скоро посети психиатър. Правилно ти е казал неврологът, че не може да ти се вие свят от тези проблеми. Мен ме изписаха преди 3 дни от болницата с остеохондроза и 2 дискови хернии,но си пия АД заради депресия и тревожност.

# 531
  • Мнения: 2 860
Моето предложение е да посетиш отоневролог, добри отзиви чувам за д-р Ангов мисля беше от Александровска. Но останалите симптоми сърцебиене, задух може би са психични и за тях трябва АД. Агарофобията от опит ти казвам, че не е агарофобия, всеки който има проблем със световъртежи се чувства още по зле на открити места и такива с много хора и ддвижение. Та така, първо на отоневролог, нищо чудно ако е от вестибуларния апарат при лечение да ти изчезнат и психичните симптоми.

# 532
  • Мнения: 765
Да и аз бих те посъветвала първо на отоневролог и после на психиатър. При мен историята е горе долу същата, но слава богу промените във врата ми засега са малки.
И тъкмо супер щастлива вчера да Ви се похваля, че в събота пътувах до майка ми на 70-80 км. Излезнах на заведение и там като усилиха музиката, като пуснаха едни въртящи се светлинки, направо откачих, ама устисках три часа и си тръгнах.Обаче доволна от себе си. на другия ден на кафе и пак пътувах. В понеделник за пръв път отидох сама с такси на едно събрание и се прибрах сама, без придружител. Супер доволна от постиженията си. И следобед отивам до магазина и моя позната ми каза за наши приятели-детенцето на 2 годинки му открили рак, а то дете като сълза красиво. Така ме завъртя, че направо ужас. Адско люлеене, болката в гърдите и задуха се върна за пръв път от 1 месец, но не беше така силен де. Не знам от новината ли от кво ли, ама върнах бая назад и така до вечерта та и днес.Ама ти дни си бях като нормален човек почти.

# 533
  • Мнения: 2 860
Браво евак, и мен от такива неща ми става зле. На баща ми като му откриха рак едва оживях. Сега се мъча да гледам философски на нещата. Супер съм доволна, че отидох в Египет, там всичко /фараонско/ е култ към смъртта, изправих се срещу страховете си.

# 534
  • Мнения: 1 383
Добре бях няколко седмици . Даже имаше моменти в които си мислех, че не е нужно да започвам АД и че уж сама мога да се справя. Е да, ама не. Без да искам миналата седмица счупих без да искам едно козметично огледало. И като почна един страх. Тъпата ми глава си внуши, че ще се случат много лоши неща, че ще умре някой. На вечерта нещо като цистит ме хвана с леки болки в бъбреците. А от снощи и подкашлям. И сега цял ден се дера и пъна да кашлям , а не че чак толкова ми се кашля. И естествено се започва СПИН параноята. Все си казвам ,, Ей сега или утре ще отида един тест в някоя лаборатория с венозна кръв да ми направят. ,, Тъмън тръгна и започвам да си прожектирам филма как отивам , вземат ми кръв и след няколко часа или дни влизам за резултатите в интернет и там ми пише, че пробата ми е изпратена за доизследване. Така ако доизследват проба значи, че е изпратена в Национална потвърдителна лаборатория и е с големи съмнения за положителност. И по този случай си седя и си кютя дома и се страхувам. Не мога иначе по друг начин да си обясня това често неразположение и болнавост освен със СПИН. То уж добре бях, но моето добре е щото стойностите на термометъра бяха почти задоволителни. Вече и от лекото потрепрване като ми е студено ме е страх. Веднага решвам, че е втрисане и съответно нещо много зле ще стана, а щом ще стана много зле то е ясно, че съм със СПИН.

# 535
  • Мнения: 2 860
Кимми не сериозно, защо си го причиняваш това, защо просто не се изследваш. Мноого е малка вероятността да е спин, ама и дори и да предположим че е това, спин вече си се лекува като диабета.

# 536
  • Мнения: 1 383
В най добрия случай към още 10 години ще живея. Супер ме е шубе. Хем ми обясняват, че на 6-ти месец от рисковия контакт е невъзможно да не реагира теста дори и да е бърз. И все гледам профила за нарочения за заразител. Човека си живее живота като го гледам. Все един и същ си е. Ама аз все търся някакви признаци нещо. Та на бившите му  приятелки следя профилите да не би нещо а-у от тях да е тръгнало. Ей така си ми отиват. годините. Няколко изпита имам за януари и февруари и не мога като хората да се съсредоточа и да уча. В работата са ме коментирали, че съм разсеяна. Притеснявам се и за нещата там. Тя едно приятелка вика ,, Добре. Ти ще си направиш СПИН тест и ще видиш, че е отрицателен, но тогава на 100 % ще си втълпиш някаква друга болест.,, Не знам дали е права. Май, май без АД няма да се мине в моя случай.

# 537
  • Мнения: 2 860
май май

# 538
  • Мнения: 765
Я нещо странично да Ви питам. Спонтанно реших, че мога да се пробвам за два дни да идем някъде, пък да видим кво ще стане. Ама говоря за Арбанаси или Чифлика. Имате ли някакви отзиви за някой хотел?

# 539
  • Мнения: 3 271
Я нещо странично да Ви питам. Спонтанно реших, че мога да се пробвам за два дни да идем някъде, пък да видим кво ще стане. Ама говоря за Арбанаси или Чифлика. Имате ли някакви отзиви за някой хотел?
Определено не ти препоръчвам Чифлик.Доста запустяло е от скоро време.А и водата там трябва да видиш дали ще ти понесе.В Арбанаси ти препоръчвам Парк хотел Арбанаси.Мисля че почивката ще ти се отрази добре.

Общи условия

Активация на акаунт