Нисък хемоглобин 104?

  • 11 893
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 511
...за нисък се смята хемоглобин под 95...

Така е!
Не се притеснявай!

# 31
  • София
  • Мнения: 3 854
Аз също бях с нисък хемоглобин, но защото през цялата бременност не ми се ядеше въобще месо.Накрая ми изписах тотема, която не е толкова неприятна колкото я описват.Мен ме посъветваха от ЖК да си разтварям ампулата в 0,5 мл вода и наистина вкуса й не се усеща много, само водата става на цвят като разредена кола.Посъветваха ме да ям коприва и спанак,както и някакви ядки, но четох някъде че желязото от месото се усвоява от организма най-бързо.

# 32
  • Мнения: 666
Моят беше по- нисък мисля , че беше 100 в началото на седмия месец , после падна още пиех по 2 ампули тотема на ден до деня на раждането за да го задържа до 100

# 33
zdraveite na si4i mamenki imam edin vapros  .....kakvi sa simptomite na anemiq osven nisak xemoglobin ?

# 34
  • Мнения: 566
и при мен падна в края на бременността. от 120 на 100. с ферофолгама го нормализирах за месец. важно е, защото при раждането има все пак загуба на кръв и този показател трябва да ти е в норма

# 35
  • Мнения: 666
zdraveite na si4i mamenki imam edin vapros  .....kakvi sa simptomite na anemiq osven nisak xemoglobin ?
  Няколко месеца може да се чувстваш добре след това започва отпадналост , по- блед тен, бърза умора

Последна редакция: нд, 10 сеп 2006, 16:27 от proletina

# 36
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
моят като беше 104 пих Малтофер. После стана 120 но спрях малтофера и сега пак е паднал. Но при бременност е нормаллно да е малко по нисък - както са ти казали вече - важнато е да не пада под 100

# 37
  • Мнения: 146
И моят хемоглобин пада, но по време на бременност всички казват, че било нормално, аз пия ЛЕГОФЕР и бързо се покачва.

Лека бременност!

# 38
  • Мнения: 144
Здравей.Моят хемоглобин също е нисък-106,но докторката единствено ми каза да си взема витамините на ХИП за бременни,които са обогатени с желязо.Пия тях в момента и ще видим какво става при следващите изследвания.Аз знам също ,че за анемия се говори вече след като хемоглобина е паднал под 100.

# 39
  • Мнения: 1 064
Преди две седмици си правих изследвания и хемоглобина ми беше 95...Доки ми каза да пия Ферофолгама сутрин и вечер и след 15 дни контролни изследвания...та ще видим във вторник дали има ефект...
...моя близка ми каза, че освен с ядене на лапад, спанак, месо и ядки, хемоглобина се вдига и със сок от червено цвекло, ама той не бил от най - вкусните...та сега цвекло седи в хладилника и се правя, че не го виждам...

# 40
  • Мнения: 2 082
щом желязото е в норма -НЕ е желязодефицитна анемия.другите варианти хемоглобина да е нисък е или таласемия минор/не се пие нищо в този вариант-особено желязо/или дефицит на вит.Б.На теб правиха ли ти такива изследвания за да се установи точно какъв е проблема.може би лекарят е решил,че щом желязото е в норма,най вероятно се касае за горните два варианта и ти е изписал Б12

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
И аз имам нисък хемоглобин около 100 е, но още от самото начало ми изписаха Тотема ампули, които се пият десет дни. След това продължих на Тардиферон /хапчета/, оказа се, че е необходимо да го пия през цялата бременност. Разбира се всичко това по предписание на наблюдаващия ме лекар. Мисля, че е задължение на твоя док да вземе мерки срещу анемията ти, не е добре за бебчо. А и ти може да направиш нещо по въпроса, яж месни продукти, там има най-много желязо. И всъщност незнам дали знаете, но е мит, че в спанака и копривата има толкова много желязо. В черния дроб например се съдържа най-лесно усвоимото желязо. А и още нещо много важно, млечните продукти /калцият най-общо казано/не позволяват на поетото количество желязо да се усвои от организма, накратко, ако току що си яла продукти съдържащи желязо и изпиеш чаша прясно мляко след това, ефекта е нулев!!!
Дано съм била полезна

# 42
  • Мнения: 27
Аз съм в началото на седмият месец и когато  ходих на консултации беше 112 и ми изписаха Легофер по 1 мл два пъти дневно сега като отида ще видим как съм! Но каквото ти изпишат го пии за твое добро е!  Hug

# 43
  • Мнения: 1 264
От поледното изследване моят хемоглобин е 109. Питах лекарят дали има нещо притеснително, но той ме успокои, че не е толкова нисък и че често нивото на хемоглобина спада при беременните. Изписа ми желязо.  Wink

# 44
  • Мнения: 953
Аз като забременях ми ниправиха изследване и установиха химоглобин 90. Пих ТОТЕМА гадно е но е много ефикасно. В 9 мес отново пих и добре че го пих. Влезнах да раждам със 120 излезнах със 78. И пак го пих.

Общи условия

Активация на акаунт