Искам да кажа ... (8)_27.10-02.11

  • 45 265
  • 1 354
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Мнения: 2 225
Малко съм скарана с готварските тайни, но щом на мен ми се получават мисля, че и на другите би следвало да стане: избирам малко по-твърдо топено сирене от тези, които са в кутия по 8 (правя от "Лидл"-ските). Критерият ми за твърдост е да не се размазва по станиолената обвивка. Слагам ги в камерата за около половин час. След това в купички последователно нареждам вода, брашно, яйце, леко натрошен корнфлейкс и последователно топвам/овалвам сиренцата, а като стигна до корнфлейкса, и малко притискам, за да полепне хубаво по сиренцето. След това пържа в сгорешена мазнина в тиган или фритюрник.  

# 1 156
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
krasimilo, мерси. То и аз долу-горе така си го представях. Утре може да се престраша.

# 1 157
  • Пловдив
  • Мнения: 23 887
Моята хватка е да извадя сиренцата от опаковката, овалвам в брашно, яйце, корнфлейкс и замразявам с панировката. После вадя и пържа. Обикновено замразявам големи количества и вадя по колкото ми трябват.

# 1 158
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моята хватка е да извадя сиренцата от опаковката, овалвам в брашно, яйце, корнфлейкс и замразявам с панировката. После вадя и пържа. Обикновено замразявам големи количества и вадя по колкото ми трябват.
О, това ми се струва по-интересно. За колко време може да стои така замразено или няма период?

# 1 159
  • Пловдив
  • Мнения: 23 887
Повече от месец не са се задържали. Просто защото това е адски мързеливо и като ме мързи става бързо Simple Smile Имам замразени и кашкавалчета за паниран кашкавал Simple Smile

# 1 160
  • Мнения: 2 225
А, да, това и аз съм го правила  - да замразя с панировката, наистина е много удобно, особено за неочаквани гости; самото пържене е около 2 минути.

# 1 161
  • Мнения: 13 033
Добра вечер, момичета, и честит празника! На работата е лудница всички са решили да пътуват, още 50 стаи да имахме щяха да се продадат. Не мога да си обясня тенденцията от последния месец на все повече туристи за уикенда. Май без правителство работим по- добре, странно, но факт. А може би кризата си отива, дано!

# 1 162
  • Мнения: 6 735
JACKLIN* , нека има клиенти  Grinning И аз се надявам на добър сезон лятото.Този сезон за нас специално беше мн добър.

# 1 163
  • Мнения: 13 033
Смилка, дай Боже, щом хората отделят за почивка, значи са по- добре от преди година. Всички са усмихнати и с настроение, дано и утре на отпътуването са така:) Има много деца, лудница е, но и веселба Crazy

# 1 164
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Никъде по света правителствата не са пряко полезни за бизнес. колкото по-малко се намесват - толкова по-добре.

Бензинът поевтиня значително - от лятото насам с около 40 ст/л  - и може би затова част от хората направиха отлагани отпреди пътувания. Няма лошо.

Аз мисля, че мнозина се умориха да са все отчаяни, за горестно съжаление на киселите пророци. Писна им от толкоз вещаене на мрачни бъднини, просто свикнаха и взеха да си гледат живота, семействата и работата.

# 1 165
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Жаклин, и в нашия бизнес този сезон е ОК. Даже доста по- добре от предходната година. Добре, че миналата година успяхме да намерим две стабилни момичета и сега нещата вървят гладко (да чукна на дърво).
Утре преди обед ще водя малкото на Зумба парти с хелоуински привкус. Чака с нетърпение.

# 1 166
  • Мнения: 2 674
Аз го правя сиренето с бутер тесто. Сирене, сладкото и се завива в лист бутер тесто.

 На английски рецептата е тази:

http://www.hgtv.com/entertaining/baked-brie-with-raspberry-prese … recipe/index.html

Подозирам в нета може да се напери стъпка по стъпка с картинки за тези, които не разбират английски.


Аз пък умирам за газ. Имам много повече контрол върху процеса на готвене и колко пламък да отпусна.

http://yamr.ru/2010/08/17/pirog-s-syrom-bri-i-dzhemom/

# 1 167
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Готвенето на газ е някак по-секси.

Аз най-обичам готвенето на твърдо гориво, на широк плот. Регулирането на топлината става с местене на грънците по плота и също донякъде - с притока на въздух.

Ако ви се случи да печете баница на твърдо гориво - ползвайте сух буков клонак. Коричката на баницата става крехка като папирус.

# 1 168
  • Мнения: 2 674
Аз искам да си закупя чугунена тенджера. Ползвала съм преди много години чугунен тиган и ми харесва манджорното. Ама много скъпи, бре...

http://www.williams-sonoma.com/products/7135858/?catalogId=52&am … did%5E42798164983 Confused Shocked Twisted Evil  chef

# 1 169
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Щом ти е скъпо - отлей си една. Мао едно време тъй наредил - всички да леят чугун.

Общи условия

Активация на акаунт