Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 10

  • 38 893
  • 736
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 88
 Hug да се отчета и аз...не пуша,чувствам се страхотно,нямам желание за цигара,не ме дразни дима,изобщо всички дразнения останаха докато направих година без цигари.Сега вече дори не броя месеците,чувствам се наистина непушач!
На всички нови -зора е единствено в главите ни.....ако си мислим че се лишаваме ,и се стискаме да не пушим,много ясно ще имаме зор и то голям!А иначе дразненията и поривите за цигара отшумяват някъде докъм 9 месеца-година..Желая успех и да знаете ,че щом аз съм успяла ,значи всички можете!  bouquet

# 601
  • Мнения: 1 400
Hug да се отчета и аз...не пуша,чувствам се страхотно,нямам желание за цигара,не ме дразни дима,изобщо всички дразнения останаха докато направих година без цигари.Сега вече дори не броя месеците,чувствам се наистина непушач!
На всички нови -зора е единствено в главите ни.....ако си мислим че се лишаваме ,и се стискаме да не пушим,много ясно ще имаме зор и то голям!А иначе дразненията и поривите за цигара отшумяват някъде докъм 9 месеца-година..Желая успех и да знаете ,че щом аз съм успяла ,значи всички можете!  bouquet
краси2 , разкажи малко повече ако искаш... Какво ще рече болднатото от мен? Колко пушеше , колко време и как ги отказа?  Blush

# 602
  • Мнения: 88
Стигала съм и до 2 кутии на ден и винаги и навсякъде казвах ,че от всичко мога да се лиша,само не и от цигари.Никой не вярваше че мога да не пуша,просто със ставането първо лапах цигара......сега като разказвам и направо се смея над себе си.....
Ами може би година взимах решението да спра и първия път не пуших около година,но е истина че ми се пушеше,просто си налагах да не пуша и естествено дойде проблем при който запалих ,просто си търсех оправдание....и така 2 години пак пушех ,обаче се мразех същевременно че пуша,просто знаех и бях видяла  какво е да не пушиш,така че хоп пак тук в темата и в началото само четях и се надъхвах,но когато взех решението бях убедена ,че наистина повече няма да запаля,защото аз не искам,помогна ми и книгата на Алън Кар,и всички момичета тук!Убедена съм че и без тяхната подкрепа ,едва ли щях да се справя!
Първите дни просто се гордеех как не пуша и как се справям без цигари,станах по спокойна,изобще реших че за всички проблеми и беди са ми били виновни цигарите и така    много е важна нагласата аз не се лиших от удоволствие,аз просто премахнах един проблем!

# 603
  • Мнения: 1 400
краси2   bouquet , благодаря ти, че сподели!   bouquet
Благодаря и на всички, които пишат тук, наистина помощта е голяма...
Някъде от година (и повече май май) следя темата, за тази година ги "спирах" сигурно 10 пъти поне  ooooh!
Провалям се точно като се появи някой "проблем"....  Tired

Благодаря ви още веднъж!
  bouquet

# 604
  • Мнения: 1 004
Здравейте,дами Simple Smile
Аз влизам с наведена глава,след четири години и нещо,отново пуша.Като ви чета,се надъхвам много,знам,че още малко ми остава да ги захвърля.

 Weary Никога не е късно човек да се върне назад май....

# 605
  • София
  • Мнения: 349
Елказелка, четири години не си пушила и пак си започнала ли?  Правилно ли съм разбрала? Ако да, кажи какво те накара пак да започнеш.

# 606
  • Мнения: 2 461
Здравейте,дами Simple Smile
Аз влизам с наведена глава,след четири години и нещо,отново пуша.Като ви чета,се надъхвам много,знам,че още малко ми остава да ги захвърля.

 Weary Никога не е късно човек да се върне назад май....

и на мен ми подейства доста депресивно...

# 607
  • Мнения: 46 535
Не се депресирайте, на практика и всеки непушач може да пропуши  Simple Smile
Според мен много зависи от самия начин, по който приемаме отказването. На мен така ми се преобръща корема, все едно ме карат да захапя нещо наистина гнусно, това, защото ми стана лошо като запалих. На мъжа ми са му безразлични, нито му е гадно, нито ги свързва с нещо хубаво (преди 16 г. ги спря като каза, че просто вече не му се пуши). Докато баща ми например, който ги е отказал преди цели 27 г., защото имал проблеми със сливиците, който ударил и ставите, все още казва, че сако сега запали, пак ще пропуши...

Мисля си, че ако сме ги отказали доброволно, а на под натиска на нещо, вероятността да започнем пак е като при непушач.

И все пак, ако ви се допуши, минете през темата, все ще се намери кой да ви откаже и да ви изтегли ухото  newsm66  Mr. Green

# 608
  • Мнения: 1 383
Само аз ли не мога да се отвратя от тия цигари бе м***а му. Колко време мина, ама все една носталгия ме гони. До скоро изглежда от пролетта беше си имах сериозни кризи. На 2 пъти запалих, ама още при втората дръпка и ми се отпушваше. Ама не мога и не мога да ги намразя.

# 609
  • София
  • Мнения: 349
Е аз споделих,  че ми стана неприятно от дима на колега, но това беше веднъж, може би два пъти. Липсват ми. Определено не мога да кажа, че ме отвращават, но пък и аз съм сравнително от скоро непушачка.  Иначе, за момента не мисля, че нещо може да ме накара да запаля цигара. Точно затова и попитах елказелка какво я е накарало .
А времето минава така бавно за мен. Сякаш беше толкова отдавна деня, когато изпуших последната цигара. А то няма и два месеца.

# 610
  • Мнения: 7 080
Здравейте,дами Simple Smile
Аз влизам с наведена глава,след четири години и нещо,отново пуша.Като ви чета,се надъхвам много,знам,че още малко ми остава да ги захвърля.

Наскоро една приятелка ми сподели, че мъжът и след 20-годишно непушачество, пак пропушил. Ако това може да успокои малко съвестта ти. Аз също се издъних и съвсем не се чувствам добре от тоя факт. Обмислям повторно, пардон, треторно  Laughing отказване, стискам си палци да успея!

# 611
  • София
  • Мнения: 747
Нищо не се случи,просто бях в компания на пушачи,реших да си дръпна веднъж,после запалих цяла цигара.На другия ден ми беше гадно,но,след около седмица,отново с тези хора,пак запалих,след това,само си търсех оправдания да запаля.По едно време,се зачудих защо изобщо съм ги спряла,след като ми доставят такова удоволствие....Пуша от няколко месеца,сутрин кашлям,имам чувството,че някой ми е седнал на гърдите,задъхвам се,за вонята да не говорим.....
Днес станах с решението,че няма да пуша повече.Взела съм си на работа книгата на Алън Кар,колежката постоянно излиза да пуши,аз стоя с нея,но не паля,засега.....надявам се и за после...
Съжалявам,ако съм накарала някои от вас да се чувстват зле,не това е било целта ми   bouquet

# 612
  • Мнения: 46 535
Нищо не се случи,просто бях в компания на пушачи,реших да си дръпна веднъж,после запалих цяла цигара.На другия ден ми беше гадно...

Доверявайте се на тялото си. Като ви е гадно, сетете се следващия път, че е гадно.
А ти готова цигара ли запали? Аз свих тютюн и си мисля, че затова ми стана толкова зле, готовите са по-леки и гадното не е чак толкова гадно, че да те откаже  Mr. Green

Странно, когато съм в компания на пушачи въобще не ми се пуши, даже като бях прясна в отказването и още ми се пушеше, достатъчно ми беше да се размина с пушач, да ме лъхне дима и да ми мине желанието. Сега като съм в такава компания всичко ми се вижда като театър, поза, не знам точно как да го обясня - нещо ненужно, което хората правят Simple Smile

# 613
  • София
  • Мнения: 747
Ако знаеш колко добре те разбирам.....Бясна съм на себе си.Когато не пушех,се чудех как съм го правила въобще,пушачите ги гледах със съжаление....а сега, отново съм такава Sad

# 614
  • Мнения: 46 535
Нищо страшно не е станало. Гаси последната и горе главата  Simple Smile приеми го като начало на хубав, приятен проект, който чакаш с нетърпение Hug поне знаеш колко е приятно и леко след това Wink

Общи условия

Активация на акаунт