каква е трайността на сокове за бебе !

  • 2 065
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте ,
От скоро време започнах да давам на бебето си сок . Харесва го  Wink
Поради тази причина си купихме машина за сокове .
Въпроса ми е следния : Колко е трайността на такъв домашен сок и колко време след като е направен мога да го съхранявам в хладилник и да го дам на бебето

# 1
  • Мнения: 911
Сок започнах да давам след навършване на 1г., пускам сокоизстисквачката, давам 100-150мл., престоял повече от 1час не давам на синът си.  

# 2
  • Мнения: 8 944
20 минути след като е направен.
След това всичко полезно се е изпарило.
А защо даваш сокове не бебе?

# 3
  • Мнения: 2 052
Сок се пие веднага, до 20-30мин. ако не го е изпила, хвърлям. Започнах да давам на 2г. и то защото майка ми ни подари сокоизтисквачка. На бебе сок НЕ се дава  Peace

# 4
  • Мнения: 8
Благодаря ви за отговорите Simple Smile 
Защо да не давам сок ? Той не пие литри ,а 20 до 50 мл. на ден
Аз мисля ,че се чувства добре ,вече ака по три пъти на ден ,а имахме голям проблем с това:-)

# 5
  • Мнения: 8 944
Благодаря ви за отговорите Simple Smile 
Защо да не давам сок ? Той не пие литри ,а 20 до 50 мл. на ден
Аз мисля ,че се чувства добре ,вече ака по три пъти на ден ,а имахме голям проблем с това:-)

Защото стомахчето на бебето ти е още много чувствително. Точно затова ака по три пъти на ден. Това, че преди не е акал редовно, не е било кой знае какъв проблем. До 7 - 9 дни неакане при бебетата е в реда на нещата.
Едно неправилно захранване може да доведе до редица проблеми в по-късна възраст.

# 6
  • Мнения: 8
И кое според вас е правилно захранване . Аз не намирам за нормално да не ака по 9 дена Simple Smile
Мненията са различни и объркващи . Вие как го правите?
. Докторите в различните държави по различен начин Simple Smile
Моля ви споделете да прочета мнението ви

# 7
  • Мнения: 2 052
Най-добре е да се започне с оризова каша или зеленчуково пюре. Сокчетата дразнят стомахчето на бебето. Различни мнения наистина много ще чуеш Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 257
Според мен също е добре бебчето да е захранено добре преди да опита сок за първи път. Може би на 9-10 месеца от няколко мл. на ден нищо няма да му стане наистина, ако толкова искаш да даваш сок,аз предпочитам да му давам да си хапва плодовете. А относно различните виждания на хората за захранване - имам пример с практиката в Португалия (все пак са доста напреднала Европейска държава). Когато малкия ми племенник беше на 5 месеца, се обажда свекървата на сестра ми (съпругът и е португалец) и я пита - Ти започна ли вече да му даваш портокалов сок?  Shocked Shocked Shocked Така например при тях е абсолютно нормално бебетата да приемат прясно изцеден сок от портокали на 3 месеца, захранват с риба... Изобщо много разлики, това са основните две, за които се сещам... И ето, дечицата от страна на мъжа и са абсолютно здрави, прави, будни деца, които нямат никакви проблеми със стомаха и т.н.... А това с акането например, че ака по много пъти на ден - не мога да се съглася. Малкия от раждането си ака поне по 2 пъти на ден, колики е имал точно 2 седмици, така че всичко си е до организъм... Различни хора - различни разбирания...  Peace

Последна редакция: ср, 29 окт 2014, 22:38 от kriss_89

# 9
  • Мнения: 8
Според мен също е добре бебчето да е захранено добре преди да опита сок за първи път. Може би на 9-10 месеца от няколко мл. на ден нищо няма да му стане наистина, ако толкова искаш да даваш сок,аз предпочитам да му давам да си хапва плодовете. А относно различните виждания на хората за захранване - имам пример с практиката в Португалия (все пак са доста напреднала Европейска държава). Когато малкия ми племенник беше на 5 месеца, се обажда свекървата на сестра ми (съпругът и е португалец) и я пита - Ти започна ли вече да му даваш портокалов сок?  Shocked Shocked Shocked Така например при тях е абсолютно нормално бебетата да приемат прясно изцеден сок от портокали на 3 месеца, захранват с риба... Изобщо много разлики, това са основните две, за които се сещам... И ето, дечицата от страна на мъжа и са абсолютно здрави, прави, будни деца, които нямат никакви проблеми със стомаха и т.н.... А това с акането например, че ака по много пъти на ден - не мога да се съглася. Малкия от раждането си ака поне по 2 пъти на ден, колики е имал точно 2 седмици, така че всичко си е до организъм... Различни хора - различни разбирания...  Peace




Да така е тук в Австрия е различно, в България е друго и т.н. Мисля ,че бебето се чувства добре има апетит ,въпреки зъбите расте , весел е , спи . Моето мнение е по -добре да ака,  отколкото по 5 дена да няма ако:-)  имахме проблема ,но сега е добре и знам как се е напъвал и как му е бил пълен стомаха , с упражнения едвам ходеше , нямаше апетит ,голям проблем си беше .

# 10
  • София
  • Мнения: 1 257
Да именно за това не смятам, че тук в БГ сме най - компетентни по въпроса със захранването, все пак в ЕС има страни напреднали на светлинни години от нас и не може пък всички да са криви, само ние всичко да разбираме и да отричаме нещо, само защото тук не е прието да е така... И за акането съм твърдо за, че е по - добре всеки ден, отколкото да се видя в чудо и да ползвам термометри и какви ли още не гадни неща. То голям човек ако не ходи веднъж на два дни се подува и му е гадно, какво остава за едно бебче... Но това си е само мое мнение, в никакъв случай не го налагам. .. Peace

# 11
  • Мнения: 8
Благодаря на всички, които писаха Simple Smile  желая ви много здраве на вас и децата , ще пиша по въпроси ,ако имам

# 12
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   Аз правя сок на сокоизтисквачката и го разреждам с вода, за да не дрази много стомаха Simple Smile До 1 час го пазя и след това го изхвърлям  Peace За първи път дадох на 3 м. като беше, по 1 -2 лъжички на ден, но тя го плюеше и се отказах да се занимавам с правенето му без смисъл  Crazy Отново дадох , когато стана на 1г и 1 месец. Сега вече го пие  Mr. Green

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 485
Пропуснах ли или не стана ясно бебето колко е голямо?

# 14
  • Мнения: 8
Почти 7 месечно:-)

Общи условия

Активация на акаунт