Денонощни колики при 5 месечно бебе

  • 3 203
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте, моля за съвет и помощ. Моето бебе е на 5 месеца и половина и все още има постоянни (денонощни) колики. Спи само на ръце, защото като я залюлея и пак се унася иначе се буди постоянно, нощно време е направо кошмар. Ходихме при трима гастроентеролози и при невролог и нищо - колики и това е. Детето вече иска да опитва и друга храна, а аз не смея да я захраня. Изцяло на кърма е. Аз пазя строга диета, като избягвам всички храни, които могат да дразнят по някакъв начин. За тези месеци сме изпробвали всичко на пазара за колики, включително хомеопатия и народна медицина. Вече съм отчаяна и не знам какво да правя.
Има ли някой като нас? Какво мога да направя друго?  Praynig

# 1
  • Мнения: 2 746

Детето вече иска да опитва и друга храна, а аз не смея да я захраня. Изцяло на кърма е.



Според мен трябва да се водиш по детето. Щом иска да опитва храна, значи е дошло времето за захранване. Причината за непрекъснатия плач може да означава, че детето е гладно  Peace Това показа моя опит  Peace

# 2
  • Мнения: 599
А сигурна ли си, че колики са причината? За зъбки проверявала ли си венците? Някои деца понасят доста тежко зъбоника, а вие сте на възраст, в която е нормално да са тръгнали зъбчета.
Иначе, за колики, нас ни спасяваше сешоар. На най-слаба степен, на около педя от коремчето. Дали топлината, или звука, но действаше успокоително.

# 3
  • Мнения: 784
Изцяло на кърма е. Аз пазя строга диета, като избягвам всички храни, които могат да дразнят по някакъв начин.

Каква точно диета пазиш? Кои храни избягваш и с какво се храниш? Мляко, сирене, масло ядеш ли?

# 4
  • Мнения: 584
И при нас беше така. Също изпробвах всичко. Вече е на 8м. и още има колики. Няма как да се сбъркат. Вече са по-малко, но все още го мъчи коремчето. То и мен не ми вярват особено, че има колики, но има, за съжаление има и деца с такива стомахчета. Израствали го към 1год или след това, но си остават чувствителни.
Аз захраних на 7 месеца по тази причина. Баааавно и щадящо, захранване препоръчвам.
Съвет не мога да дам, освен да стиснеш зъбки и търпение. При положение, че си изпробвала всичко...това е.

# 5
  • Мнения: 11
Благодаря за бързите отговори. Бебенцето вече не плаче толкова, хленчи постоянно и се свива и извива. Не ми се вярва да е глад, защото имам достатъчно кърма, а и съм и давала пробно АМ. И сешоар използваме - шумът я успокоява когато е преуморена.  А диетата е изцяло без млечни, без храни с глутен, без яйца и риба, без месо, без цитруси и ядки, без какао и т.н.
tiny при вас кога започнаха да намаляват? Ти пази ли диета? Даваше ли му нещо по специално? На мен вече сили не ми останаха, а и много се притеснявам като я гледам да се мъчи така.

# 6
  • Мнения: 677
|И как имаш кърма като се храниш толкова диетично? Това дете може и гладно да е наистина.

# 7
  • Мнения: 2 746
Не ми се вярва да е глад, защото имам достатъчно кърма, а и съм и давала пробно АМ. .....................  А диетата е изцяло без млечни, без храни с глутен, без яйца и риба, без месо, без цитруси и ядки, без какао и т.н.
tiny при вас кога започнаха да намаляват? Ти пази ли диета? Даваше ли му нещо по специално? На мен вече сили не ми останаха, а и много се притеснявам като я гледам да се мъчи така.



И най-вероятно не ядеш боб и леща, нали така? А въобще какво ядеш? Веган ли си?

Независимо че имаш много кърма, ако детето е по-лакомо /както беше моето/ може вече да не му е достатъчно да задоволи глада си само с кърмата. При моя син, когато започнах да го захранвам с картофено пюре, стана направо чудо - най-кроткото и весело бебе, при това спящо по цяла нощ. Дъщеря ти гладува, според мен  Peace Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 39 761
Правили ли сте пробно измерване, т.е. мерите бебето преди хранене и след нахранване.
Моя син също имаше колики до късно, но към края на 4ти месец рева му беше на глад. Аз си мислех, че кърмата ми му стига, но само така си мислех.

Лекарите не препоръчаха ли някакъв пробиотик, например Гиобайа?
И щом са казали колики... по мое мнение му е рано за захранване.

# 9
  • Мнения: 11
Правили ли сте пробно измерване, т.е. мерите бебето преди хранене и след нахранване.
Моя син също имаше колики до късно, но към края на 4ти месец рева му беше на глад. Аз си мислех, че кърмата ми му стига, но само така си мислех.

Лекарите не препоръчаха ли някакъв пробиотик, например Гиобайа?
И щом са казали колики... по мое мнение му е рано за захранване.
Давала съм й различни пробиотици, без особен ефект.
Коликите са през 20-30 минути, понякога и като яде се превива , а в повечето случаи малко след това. Правила съм пробно кърмене и всичко е в рамките на нормалното. Расте пак съвсем нормално, даже е малко по-едричка за възрастта си. Затова не мисля че е глад.
А за храна има какво да ям, за това не се оплаквам, малко по-трудно е но се намира.

# 10
  • Мнения: 584
 Grinning Въпросите за количеството кърма са ми най-любими.
Абра-кадабра, магия е, знам че Радостина има точно толкова кърма, колкото е нужна за нейното бебе и качество и количество. Тя природата си знае работата.
Според мен си яж смело, така и така има колики, поне да се храниш пълноценно.
Бях аз на една диета, на втора, на трета...накрая един период бях на препечен хляб с краставици, после махнах краставиците Simple Smile Никъв ефект и си ям всичко.
То при теб, по-сложно, че си трябва време и за каката. Аз се отдадох само на бебето, беше постоянно на ръце, с коремче към моето и не е плакал изобщо. В слинг, ядене, спане, готвене, излизане все с него.
Ака ли редовно?
Не знам кога..постепенно, но той все още има. Знам че не те обнадеждавам, дано при вас не е така. Някои храни водят до безсънни нощи. Друг път от нищото. Всеки ден и всяка нощ има, въпроса е колко и кога. И все пак, примерно от 6м. натам...6 и половина е по-приемливо. Като започне да сяда сам, да сгъва коремчето.
Коликинд, имаше няяяякакъв ефект. Сгъване на крачетата към коремчето, няколко пъти на ден. По-корем върху теб, не спи ли?
Какъв е смисъла на пробното кърмене?

 

# 11
  • Мнения: 11
Ами като цяло и ние сме така tiny, само на ръце. При нас само че е кенгуру. Сега започнахме да я слагаме в бънджи гащи и има няколко минути почивка. Дими вече започва да сяда сама и да стои седнала по стабилно и затова дано има скоро някакво подобрение. А аз пазя диета основно защото имаше предположение за някаква алергия, тъй като в акото й имаше много слуз и е доста рядко. До преди месец беше зор дали ака /защото тогава акаше на няколко дни/ сега пък ака много често /3-4 пъти доста рядко и воднисто/ Crazy. И него го изследвахме и там чисто, но сега като чели с диетата поне слузта изчезна.

# 12
  • Мнения: 27
Здравейте, има ли газове вашето бебе? оригва ли се често? Само в свиване на крачетата ли се изразяват коликите? през нощта как спи?

# 13
  • Мнения: 11
Здравейте, има ли газове вашето бебе? оригва ли се често? Само в свиване на крачетата ли се изразяват коликите? през нощта как спи?
Здравей, да има газове, не много, когато пръцка не се отразява на коликите. Оригва се почти винаги след храна. А коликите са най-вече извиване като дъга и тогава свиване, търкане на лицето с ръчички. През нощта, както и през деня - много лошо с постоянно свиване и пъшкане.

Общи условия

Активация на акаунт