Шеф, мултиварка или както ние го наричаме Кукър 3

  • 332 403
  • 2 076
  •   1
Отговори
# 1 920
  • Мнения: 1 445
Не желая да споря с почитателите на Оя. ИП е хит в Канада и Америка и се продава по целия свят. Оя е предназначена само за Испания и другаде не се продава. ИП за нас се продава основно в Амазон и гаранцията на уреда е на Амазон. Оя идва с гаранция за Испания и познайте как това важи за България.

Не мисля,че някой има желание да спори,аз не искам да подвеждаме останалите, че "Испанската Оя е прекалено скъпа и както се оказва, ненадеждна." без да има доказателства за това.
В БГ и двата уреда нямат гаранция!
Долу горе сходни са като функции. Инстант Пота няма капак за запичане.
Всичко останало е въпрос на вкус.

# 1 921
  • Мнения: 492
Обмислям да си взема Горени , най- вече за функцията под налягане,защото нямам тенджера.
Прави ми впечатление , че е много трудно откриваем, а в сайта им липсва.Как се справя с запичането и от къде имате рецепти за него?

# 1 922
  • София
  • Мнения: 1 879
Горение вече е изчерпан в Бг, от месец и нещо го няма нито във физически, нито в онлайн маганизите.

# 1 923
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Здравейте, имам белия Филипс HD3037 от както са го пуснали на пазара. Справя се добре, но искам да сменя купата. Има ли някоя от вас, която е намерила и успешно използва керамична купа на друга марка, съвместима с този Филипс?

# 1 924
  • Мнения: 15
Здравейте! Обмислям покупката на мултикукър, двоумя се между тези два уреда: Olla gm G и REDMOND RMC-M90E. Първият е херметик, а втория не. За мен е важно да бъде под налягане, но ми се струва, че другия има много повече възможности - повече програми и функции.
Не съм ползвала мултикукър и нямам никаква база за сравнение.

# 1 925
  • Мнения: 164
Аз имам Olla gm G и съм много доволна
И сто програми да имаш няма да ги ползваш всичките.Поне аз така мисля.

# 1 926
  • Мнения: 679
здравейте,
приятелка на майка ми ми даде да тествам нейния Делимано кукър, с идеята да го купя. Кукърът е под налягане.
Правих 2 пъти ребра и 1 път картофи соте. Ребрата не се харесаха, защото са като варени, та ги слагах във фурната да се доизпичат. като цяло, май няма вариант манджите в кукъра да стават като готвени във фурна. Стават си варено-задушени.
Някой, който има опит с кукъри под налягане, може ли да сподели има ли програма, която да е подходяща за печиво, т.е. да става подобно на печено, а не на варено?

# 1 927
  • Мнения: 738
Специално за делиманото не знам - за мен това не е марка, а катастрофа Simple Smile - но кукърът си има, с налягане или без, програми за печене и пържене. Почти без значение от модела.
И на двата ми повече пека, отколкото реално да готвя манджи.
Тефалът ми, който е супер-елементарен и изисква малко въображение, има програма "Десерт", която всъщност е "Печене" - 40 минути, без нагласяне на температура и време. За толкова време обикновено успява да изпече перфектно каквото искам от него (да речем пилешко бутче с/без картофки, пържола и т.н.). На същата програма правя милинки, кашкавалки и т.н. Да не забравя и фантастичните баници!!!
Редмондът, който е херметик, си има "Печене" за 1 час (времето и температурата може да се променят) и пече перфектно; отделно има програма Хляб (с втасвания) и отделно - пържене и фритюр. Естествено, печенето и другото не е с налягане.
Помагам си с аерогрил за запичане отгоре, но - с дребни изключения - всичко допуска да се обръща за препичане и от горна страна, така че и без грилчето стават екстра нещата.
Делиманото също би трябвало да има програма за печене.

# 1 928
  • Мнения: 248
Здравейте! Аз имам Кукъра на Делимано от около десетина дни и съм много доволна. За първи път ползвам такава машинка. Все още не съм го разгадала напълно. Когато пристигна веднага вечерта го пробвах и приготвих ориз с пилешко-нарязано на хапки. Ориза ми беше от обикновенния, който ползвам за супа и мляко с ориз, от този с начупените парченца. Нямах друг а и в студа не ми се ходеше до магазина. Програмата за ориз е 12 мин. , аз настроих кукъра на 8 и яденето стана невероятно , на мазнинка.Много вкусно се получи. Вчера имах гости и приготвих обезкостен свински джолан с варени картофи на пара. много бързо и много вкусно се получи- ако някой го интересува рецептата ще я напиша. Няколко пъти правих картофи на пара за соте или картофена салата. Нарязани ка кубчета за 5 мин на пара са готови. Готвих и кисело зеле със свинско. Не може да се запече, както на фурната, но остана на мазнина и беше много вкусно. Може на някоя от програмите, да запича, но все още не съм ги пробвала всичките. Съжалявам, че до сега не съм си купила такава машинка!

# 1 929
  • Мнения: 1 092
sve_georgieva , може ли да кажеш рецептата за джолана  Simple Smile Имам готов сварен и обезкостен в камерата обаче и се чудя довечера, ако директно замръзнал го сложа в кукъра, дали ще си се сготви както трябва...  newsm78

# 1 930
  • Мнения: 248
Разбира се! Само че моят беше суров. Нарязах го на парчета, запържих го леко от всички страни,за да се запечатат сосовете, после го извадих, в мазнината добавих 2-3 големи глави лук нарязани на едро, запържих и лука, докато стане златист, към лука добавих 150-200мл червено вино, соев сос-на вкус, дафинов лист, бахар 1-2 зрънца, черен пипер на зърна, прибавих и изпърженото месо, долях с топла вода, да се покрие хубаво, опитах чорбата дали има нужда и ако всичко е наред затворих капака херметически на програма месо за 35-40 мин. Като свърши програмата извадих месото в отделен съд, а към сосчето добавих брашно, разтворено във вода,  да се сгъсти. Преди да сгъстя соса махам дафиновия лист и зрънцата бахар . Самият сос трябва да остане малко по-рядък да не стане на каша. Когато стана готов го прехвърлих в друг съд, за да си освободя кукъра. Всичко от самото начало на готвевето до края е приготвено само в съда на кукъра.  След това веднага заредих в него картофи, нарязани на кубчета и ги приготвих на пара, като станаха готови оформих порциите - няколко парчета месце, черпак сос и върху соса варени картофки, поръсени с шарена сол. Много вкусно се получи и гостите ми останаха очаровани. Дано Ви допадне моята рецепта.

# 1 931
  • Мнения: 679
хм, този Делимано, който ми дадоха няма програма за печене (поне нито една не ми се стори подходяща). Всичко е задушено... Tired
май ще го връщам...
някой Редмънд или друг подходящ под налягане можете ли да препоръчате? Аз имам тенджера под налягане, която ползвам доста и се чудя има ли смисъл и от кукър под налягане? Може би единственото му предимство би било, че ще готви по-бързо от обикновения кукър. Моля по-запозатите да спподелят  bouquet

# 1 932
  • София
  • Мнения: 1 554
В момента има намаление, кой бихте ми препоръчали? https://multicooker.com/bg/catalog/special_offers/extra-35-sale/ … mall&promo_id
  • =89&promo_id[1]=82&promo_id[2]=302&promo_id[3]=301&promo_id[4]=7655&promo_id[5]=10434&promo_id[6]=217
Редактирам
Може ли мнение за този: http://oferta.bg/offer/182
Не виждам съвместимост. Нали има функция под налягане?
Благодаря bouquet

Последна редакция: ср, 11 яну 2017, 12:22 от erna

# 1 933
  • Мнения: 28
В момента има намаление, кой бихте ми препоръчали? https://multicooker.com/bg/catalog/special_offers/extra-35-sale/ … mall&promo_id
  • =89&promo_id[1]=82&promo_id[2]=302&promo_id[3]=301&promo_id[4]=7655&promo_id[5]=10434&promo_id[6]=217
Редактирам
Може ли мнение за този: http://oferta.bg/offer/182
Не виждам съвместимост. Нали има функция под налягане?
Благодаря bouquet


Момичета,помагайте и аз се интересувам от този мултикукър,дали него да си взема или този от Емаг към който се бях насочила

http://m.emag.bg/ured-za-gotvene-redmond-obem-5-litra-860-w-senz … 90e/pd/D2RW4YBBM/
   

и да попитам,като е от чужбина,гаранцията важи ли??

# 1 934
  • Мнения: 5 234
Имам вече кукър Редмънт.
Има ли тема за рецепти?
Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт