любов по време на дълга раздяла

  • 5 872
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте,
искам да споделя моята мъка и да поискам съвет.До преди година и половина,си живеех
спокоен семеен живот с прекрасният ми съпруг и сладката ми дъщеря/тя не е негово биологично дете ,но я е отгледал от 3 месечна възраст/ тогава се запознахме.Към днешна дата имаме 9 години съвместен живот и църковен брак който по нашите закони не важи за официален.Случи се неприятна случка ,
беше задържан и върнат в БГ да доизлежава  стара присъда.Аз знаех за това от самото ни запознанство всичко ми беше разказал още на третата ни среща.Няма да изпадам в подробности и да го оправдавам/правосъдната система го е направила/.По данни от прокуратурата
това щяло да трае 4 години.Единствената ми връзка с него е чрез свекърва ми,която всеки път когато и се обадя да я питам прави ли нещо по въпроса за предсрочно освобождаване,ми казва че много пари трябват.Да чакам,всичко щяло да се нареди.Казва ми че бил добре и много ни обича.
Това чудесно,но детето много страда за него,аз ужасно много по мой си начин и не го показвам за да не я карам и нея да страда още повече.От там пък следват въпроси от сорта ,ти обичаш ли
още тати? Не само го обичам ,обожавам го.Година и половина неспирам да се моля всичко това да свърши по скоро,но дали ще е така незнам.Мислите ми са заети непрекъснато с това да мечтая за него и колко прекрасно ще бъде когато пак сме заедно.За биологични и физически желания и нужди,дума не може да става,немога и да си помисля дори да отолявам желанията си за кратко с някой друг/цялото ми същество го отхвърля/.Обаче не съм сигурна дали и той мисли така.А когато го пуснат какво ще стане? Едно известно време няма да може да напуска БГ,тоес няма да може веднага да дойде при нас.А дали вообще ще иска вече?Въпроси ,въпроси,после си казвам спри се ,немисли за това всичко ще бъде прекрасно и пак ще сме заедно.В душата ми е пълен хаус от мисли и чувства.А ,ако загубя 4 години в чакане и накрая не стане така както очаквам.Изолирала съм се от всичко,от работа в къщи от вкъщи на работа/живея в домашен затвор/ работата ми е такава че нямам контакт с хора.Не излизам не се запознавам с нови хора,че и със стари познати почти не контактувам/смених града в който живеехме/ Незная какво да правя с живота си,от както се случи това се нося по течението и усещам ,че скоро ще почна да затъвам.Пиша му писма и ги получава поне това ми казва свекито.Той също ми писа два ,три пъти
писмата бяха мили и дълги.Обаче времето минава ние не се виждаме не се чуваме,а хората казват очи който не виждаш лесно се забравят.Е, аз неговите немога да забравя,но дали и с него е така?Как да го попитам в следващото си писмо,дали наистина ни обича и ще се върне ли при нас?
Незнам.Толкова ми е тежко че дори немога да се разплача и да се нарева едно хубаво,че да ми олекне за едно известно време.Просто огромна буца ми засяда на гърлото и не ми дава да изразя чувствата си.Как мислите Вие, какво мога и трябва да направя?Благодаря предварително на всички.

# 1
  • Мнения: 390
Миличка, съжалявам за това, което преживяваш! Hug Не ти е лесно, със сигурност. Аз лично не знам какво да те посъветвам, четири години са изключително много време. Може би сега не искаш да си помислиш да не си с него, но след година, две дали ще мислиш по същия начин. Това е страшно много време, възможно е и ти да промениш желанията си. Не знам какво друго да ти кажа, но ми е интересно да следя темата. Успех!

# 2
  • Мнения: 1 797
А по телефон или по интернет няма ли право да общува с теб? На мен ми е малко странно как за година и половина ти е писал само 2-3 писма. Вярно, в затвора едва ли има много за писане, но все пак. Със сигурност след 4 години този човек ще излезе от затвора променен. Дано за вас да има хепи енд.

# 3
  • Мнения: 3 031
Не можеш ли да отидеш да го видиш? Така ще ти се изяснят някои неща предполагам.
Защо не говорите по тел? Те имат право. Да не говорим, че масово в затвора са с мобилни телефони и интернет. 2-3 писма са нищо за година и половина. Ако сте решени да запазите връзката си, трябва да общувате. Ти го искаш, но дали и той го желае?

# 4
  • Мнения: 24
Mai Tai от 7 години несъм се прибирала ,а и нямам причина да го правя.Телефон няма,финансите на който разчита са от свекърва ми която има пенсия 210лв.Можеш да си представиш за какво по точно и стигат.а и до колкото разбрах трябва да пази и той го пази добро поведение ,та да може уж да излезне по рано.

# 5
  • Мнения: 3 031
Ясно Peace А защо тогава пише толкова рядко? Това поне може да прави.

# 6
  • Мнения: X
Наистина ти съчувствам. Единствено не разбирам защо не отидете да го видите? Тази любов и обожание не си ли заслужава едно пътуване до БГ да видиш мъжа си и детето да види баща си?
Какво като не си идвала 7 години, сега имаш причина!
Като свекърва ти няма пари за адвокати, ти защо не й пратиш???

Иначе 4 години са много дълго време, но ако го обичаш ще го чакаш. Ти можеш да бъдеш изкушена, ако си позволиш, но той е затворен и няма как. Т.е ще ти бъде верен и най - вероятно ще жадува връщането при теб даже повече отколкото ти самата.

# 7
  • Мнения: 24
Е това вече и аз не знам  Sad свекърва ми ми каза че преди месец ми е изпратила пак писмо от него,обаче все още нищо не съм получила  Cry пощите ли имат вина или има друга причина .Ей затова се измъчвам и тормозя.Аз му изпращам всеки месец по едно писмо + писмо и от детето.Не знам  Confused

# 8
  • Мнения: 24
Единствено не разбирам защо не отидете да го видите?
Като свекърва ти няма пари за адвокати, ти защо не й пратиш???
 Но той е затворен и няма как. Т.е ще ти бъде верен и най - вероятно ще жадува връщането при теб даже повече отколкото ти самата.

*Sisi** На двата ти въпроса по горе.Работя за 500евра отглеждам с тях детето и себе си .
Това е горе долу равностойно да вземаш 500 лв в БГ и да се издържате двама. newsm78 мисия невъзможна.
А за това че той е затворен е така,съмнението ми е :/Обаче не съм сигурна дали и той мисли така.А когато го пуснат какво ще стане? Едно известно време няма да може да напуска БГ,тоес няма да може веднага да дойде при нас./ А на мъж да вярваш ,колко да вярваш?

# 9
  • Мнения: 10 999
единственият съвет който мога да ти дам, но това едва ли би те удовлетворило, е да се върнеш да живееш в бг, докато той излезе от затвора, така ще можеш да го посещаваш на свижданията и когато го пуснат в отпуск ще бъдете заедно. обаче дали си заслужава жертвата само ти си знаеш.

# 10
  • Мнения: 3 031
Не си ли мислила да се върнеш в България и да се установите там? Работиш за без пари в чужбина Confused Че то и в БГ толкова се изкарват, а у дома и стените помагат, както се казва. Сигурно имаш и роднини, приятели. Ето, казваш, че той няма да може да дойде веднага. А и работа сигурно трудно ще намери, с досие е все пак.

# 11
  • Мнения: 10 999
сега видях, че живееш с около 500 евро, което се равнява на около 500 лв., тоест поне от към финансовата страна на нещата и в бг ще получаваш толкова, така че от към стандарт поне няма да загубиш кой знае какво.
 а иначе имам една приятелка която почти 10 години живее разделена с гаджето си, тя в чужбина той в бг, е виждат се от време на време, но пък му роди две деца, които той гледа, докато тя работи в чужбина, така че не е невъзможно да се запази връзката и при дълга раздяла.
аз лично не бих могла да чакам толкова дълго, но хората са различни

# 12
  • Мнения: 24
christina1980 това за приятелката ти ми помага,дано и ние сме от този сорт хора. Simple Smile
Mai Tai нямам нищо вече там само баща ми остана ,но на него му е по приятно той да ни идва на гости.А и случая на дъщеря ми е малко по специален от към образователна гледна точка.Вообще цялата ми ситуация е толкова аКана  Embarassed

# 13
  • Мнения: 390
Явно не работиш за много пари, но както казаха и тук можеш да взимаш 500 лв, дори и повече. А това за баща ти... какво значи "на него му е по-приятно той да идва"? Не мисля, че в случая има какво да мислите на кой какво му е по-приятно. В България поне ще можеш да виждаш мъжа си.

# 14
  • Мнения: 3 031
Разбирам, имаш си причини, които те държат там.
Тогава му напиши в следващото писмо това, което написа тук - как се чувстваш, страховете, колебанията си. Абе направо си поискай да ти пише по-често, какви са тия писма по едно на половин година... Ако мъжът ми е в затвора, ще искам по писмо на седмица примерно, и без това има свободно време, а и не се чувате изобщо. Мисля, че една по-честа комуникация с него ще ти подейства добре. Че това не е живот иначе, да го мислиш по цял ден, да не знаеш какво се случва.

Общи условия

Активация на акаунт