Усмивка, беззъба, голяма, радва най-много ЮЛСКАТА мама! - Тема 3

  • 28 978
  • 727
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 3 404
Привет,пиша от тела и няма да е поименно,ама в темата ще съм 😃 . моя също си търси на 3 ч ,сега вкарвам яко кенгуруто (по колко време ги държите)в употреба,че нали пострадах с ръцете от това разнасяне 1 месец.Та и ние ядем,после след 1 1/2 заспива за около 30-40 мин и откривам занималнята,ама мн зор,че играчки неиска и тия дни сме на бабо мравке де така....На вън поне ми спи и прави паузи,и ако има режим той отива подяволите.снощи две паузи за по 4-5 часа,но през деня е страшно.В нас е като хим. лаболатория само смесване и изчисления на млека за да неповръща ,пък и да го насити.Вече ми идва в доста повече,детето влезна в 5- тия и още не сме му улучили млякото и все гладно,понеже само АР не го засища.И аз си мисля как точно се увеличава дозата и удължаване на интервалите за хранене .иначе аз си смесвах АМ и кърма,няма проблем ,така по- лесно се преботва АМ от коремчето.Вчера не съм го узвеждала,мъгливо е,ама аз поне стигнах до фризьора,та в тоя ред,косата ми пада на кичури,постригах и боядисах,нищо непимагало просто се сменя косата и трябва да отмине периода,можело витамини центрум.Даже ми излиза новата коса и щяла съм да стана като бухъл 😃 .Пръскам в корените хининова вода и за разресване др продукт на шварц...

# 616
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
Здравейте, мами!
Искам да споделя нещо с вас, нещо което не е пряко свързано с  мен ,но го изживявам много ,а имам чувство че ММ не ме разбира защо ми е толкова тъжно и притеснено.
Свързано е с брат ми. Опитват се да имат бебе, и нещата не се случват. Живеят в Русе. Ходили са на преглед, първо жена му, казали са и, че не може да има деца понеже имала проблем с щитовидната жлеза ( имала гуша). Ходила на специалист, направила си е всякакви изследвания и са и казали,че няма подобно нещо. Връща се обратно при въпросния гинеколог( не знам мъж или жена е), казала и да отиде с брат ми. Пускат и на него изследвания. Казали му че не може да има деца. Дори не можело инвитро. Преди седмица и повече (не знам вече колко мина) брат ми ми звъни и ми казва какво става по телефона,плачейки. Откачих. Звъннах на моя гинеколог с молба да ги приеме по спешност да ги прегледа. Отидоха те, брат ми си пусна изследвания. Наложи се аз да отида да ги взема понеже те бяха на работа в Русе, а гинеколога е в Тутракан. Отидох аз и говорих с една от лаборантките,поисках да ми разтълкува на прост български резултатите. Каза така: 94% от сперматозоидите са неподвижни. Останалите са слабо подвижни или подвижни. Хубавото е че били живи. На този етап на базата на тези изследвания можела само инвитро. Каза, че проблема е от температура или инфекция. Близките месеци брат ми постоянно беше с температура, само и единствено, без други оплаквания. Говорих с моя гинеколог и ми каза да търся д-р Георгиев да отиде брат ми там на преглед. Отиде той и му казаха операция. Правела се някаква операция разширявало се нещо си и така . Доктора казал, че повечето мъже от това най-често им бил проблема с процеса на зачеване. Олекна ми малко поне. И съм толкова благодарна за сетен пътн на моя гинеколог,който им вдъхна малко надежда за да продължат да търсят възможност да се излекуват, че дума нямам.А не като русенския,който ги смаза тотално.
Вчера брат ми бил влязъл в болница. Днес му била операцията. Нищо не бе споделил с никого , че ще го оперират днес. Беше ми казал към 6-ти – 7-ми декември. И сега ми е едно притеснено … Просто исках да споделя с някого, че ММ нещо май не ме разбира какво ми е.
извинявайте за дългия пост и грешките които съм направила,но направо треперя от притеснение как е минала операцията.

# 617
  • Мнения: 322
Здравейте, днес наистина е слънчево в Софийските прерии, ние сме с лека температура от вчерашната ваксина, та съм в чуденка за навън. Взе да се буди нощно време на по 2.5-3 часа ... Захранването го определихме с лекарката за другия месец като ходим на консултация преди празниците.  След два дена ставаме на 5 месеца.

Звезда, разбирам те за косата, естествен ход на нещата, пък и в този период винаги ми е падала.

Моника, захранването си мисля ще е шаш докато започнем, после експерименти и така .... С какво мислиш да захранваш първо - сокчета или зеленчукови пюрета? И успех  Peace

Към Лале в дъжда : не съм обърнала внимание, но дали е възможно на първа страница да се добави коя мама от кой град е? По-лесно ще се комплектоваме така.

Никол, щом е минала тази операция, значи скоро ще имаш и информация. На мой познат му бяха казали, че има същия проблем, но не му беше извършена никаква манипулация. Беше много притеснен в този период и заради други неща. Сега има две дечица  Peace. Много често проблемът е чисто психологически. Ние жените сме по-чувствителни (да не говорим, че още сме и под хормонален дисбаланс). На мъжа точно АГ беше изписал разни неща за подсилване, защото нямаше резултат половин година при нас, дори не беше правил никакви изследвания, само аз, а при мен всичко беше ОК, и то взело, че станало бебчето. Само пари за разни неща. Дано да се успокоят нещата при брат ти, много е важно спокойствието.



# 618
  • Велинград
  • Мнения: 35
Здравейте мами. Аз съм от Велинград Simple Smile ние и вчера и днес сме на разходка. Така се спи по повече. Вчера беше мн студено тук, но дебели дрешки, космонавтчето, шпка шал ръкавички одеалце и хайде навън. А днед времето е страхотно, даже сме седнали навън на кафе Simple Smile Бебка спи поне 1-1,5 ч непрпбудно навън за това не и отнемам това удоволствие. Всеки ден сме на разходка. Признавач ди пак майка ми ми е в голяма помощ. Аз излизам сутринта с количката, а след това и я закарвам и се прибирам да сготвя и да почистя Simple Smile имам време и за себе си дори. 2 -3 ч по късно ми пристигат за хранене. Общо взето съм улеснена максимално.
Моята Лили пт вчера издава странно бръмчене а и някакъв звук все едно се задушава....побърква ме, плаша се всеки път, а след звука се хили на себе си. Аз за през нощта продължавам да я повивам, 3 нощи спа по 8 часа, а тази се буди веднъж за ядене. Ще продължавам да повивам.
Да ви се похваля правя и много готин албум дневник. Лепя снимки с лепило в една тетрдка ама с по дебели страници, надписвам, лепя едни стиквечета а цветя пеперуди звездички пиленца щ. Става мн готин Simple Smile. А бременността си я заснех седмица по седмица и съм наредила снимките в нчалото Simple Smile мн се гордея с албум - дневника си. Ох спирам да пиша прекалих Simple Smile

# 619
  • Мнения: 10 874
Към Лале в дъжда : не съм обърнала внимание, но дали е възможно на първа страница да се добави коя мама от кой град е? По-лесно ще се комплектоваме така.
Няма да имам толкова време да го направя, а и лаптопа ми е на доизживяване и не знам дали изобщо ще мога да пусна новата тема, камо ли да редактирам нещо по нея. Sad Предлагам няколко варианта, дано ти допадне някой:
1. Давам ти паролата за общия профил и ти добавяш тази информация. Или ако някой друг има време и желание да го направи, също не е никакъв проблем.
2. Пишеш тук откъде си и молиш и другите мами да се включат (то така или иначе повече от половината, дето са на първа страница, не пишат тук, така че не мисля, че ще е трудно да се съберете).
3. Присъединяваш се във Фейсбук и там също пишеш откъде си и че ще ти е приятно да се видиш с други мами съгражданки (впрочем другите мами точно така се "надушиха", ние там нямаме списък коя откъде е, просто някой пише примерно "има ли плевенски мами" и после се включват плевенските мами и се организират срещи)
4. Връщаш се към някоя от темите, в които пишехме, докато бяхме бременни (ето ги) и в списъка с термините пише коя откъде е.

Никол, дано операцията на брат ти мине добре!!! Praynig

Извинявайте, че така телеграфно, но напоследък не ми остава много време да пиша. Иначе си ви следя редовно. Hug

# 620
  • Мнения: 13
ZVEZDA,  и аз смесвам млеката, AR.  ни идва гъсто. Преди около 10 дни вдигнах дозата от 150 на 180 и опитах да храня през 4 часа на по-голямата доза, то взе че стана номера. Сега се храним 5 пъти, като второто хранене вече заместих с каша, а днес вече за трети ден давам тиква и скоро ще заместя и още едно хранене.
Никол, ще се оправят нещата, това просто е едно изпитание пред тях, преудолявайки го ще бъдат още по-щастливи. Важното е че знаят къде е проблема и има решение, нормално е да си притеснена, става въпрос все пак за брат ти, но точно сега не трябва да се отчайваш,.за да даваш сили и на тях, те имат нужда от подкрепа.

# 621
  • Русе
  • Мнения: 1 770
 NikolS 1989, стискам палци скоро да има добри резултати.  Hug Д-р Бойчев ли е твоя лекар?
Аз ходих при него да видя каката на 4D и бях очарована. Даже исках да я раждам в Тутракан. ММ и баба ми ме разубедиха, че било зима, ще паднел сняг и т.н. На ММ брат му и жена му също ходят там. Казал им, че няма проблем и до напролет ще забременее. Те опитват от година и нещо. А преди това обиколиха русенските гинеколози. Даже една ( не знам коя точно) им изписа витамини.  Rolling Eyes

# 622
  • Мнения: 102
Леле колко сте изписали за седмицата, нямах грам време...
NikolS 1989 - стискам палци всичко да бъде наред, важно е да не се предават и ти да си им подкрепа!   bouquet
Monik@ - какъв е този нагревател без ток, моля те за линк или фирма производител.
1905vv - изтръпнах като четох за бебето по стълбите, на мен за малко да ми се случи подобно преди 2 месеца - и то с баща ми - да се качим в 310 та да се качим, и бебето в количката на 80 градуса - изтръпнах, щяхме да го обърнем, и се развиках и си изчаках тролея до метрото... И пак теб исках да те питам - ако правилно съм разбрала ти се изцеждаш и даваш изцедена кърма на бебо - от това не ти ли намаля лактацията? На мен ми каза ЛЛ в началото, че не било същото като да суче бебето и щяла да ми спре кърмата.  Sad
И вече губя имената - ще ме прощавате, но една мама писа, че е смесвала АМ с кърма за дохранване - така по-лесно приемало АМ, моля за повече инфо - може и на лично с. До сега мислех, че не може да се смесват двете - не било хубаво за стомахчето на бебето.  Rolling Eyes
Лаленце - изтрих я снимката днес без проблем! А я пуснах преди седмица близо Simple Smile
Нямам сили, утре ще ви покажа как моят малък син се забавлява докато мама работи Simple Smile

Сега малко инфо за нас - баткото ни е болен - за втори път този месец - половината клас бил болен - та и той сега  #2gunfire Как ги пускат болни децата на детска и училище - не знам...  newsm61 Отиде при баба си днес и уикенда ще е там, че иначе не знам как да опазя бебчо, все иска да го гушка  Heart Eyes ММ е дежурен и сме си сами с малчо днес Simple Smile

Исках да ви питам - има ли бебета над 4-5 месеца, които са още с колики, че аз вече се побърквам..  cry  Последните два дена и нощи вкл. беше ад, реших, че може да е от захранването и тамън да го спра - и хей го днес хубавецът си хапна пюре на обяд, привечер и малко кашичка, не съм замествала хранене - по-скоро да си дояде - и е приказка... Е, вечерта от 20 ч до преди половин час 3 пъти се кърмихме, но не давах АМ вечерта, а реших да сме само на кърма и ей - го спи сега, до кога незнам.

За срещата - благородно ви завиждам, аз мога само уикенда да излизам с бебо, през другото време, няма как с  тази работа - трябва да съм все пред компа  Sad

Писахте за кг - ще се направя, че не съм чела - не знам колко сте високи мили дами, но аз бях гадже та дрънка 62 кг, сега съм далеееч нагоре и не знам кога ще се оправя - може би диета и упражнения след като спрем да се кърмим.

За бюста - какво да кажа - от кърменето на първото дете едната ми гърда стана по-голяма от другата, после уж се оправи, само аз си виждах разликата; сега обаче е почти двойна разликата - направо се плаша. Ако в едната гърда има 50-60 мл то в другата е 20-30 мл, и така е от началото и не помогнаха ни компреси с топла / да не кажа вряла/ вода, ни нищо... И така си остана, каналите са отпушени, просто има много малко мляко. Храни се основно на една гърда, през 2 часа - макс 2,5, когато е от другата - час и малко изкарва. Нямам идея как ще изглеждам след като спра да кърмя, ама не го и мисля вече, ще слагам сутиен по-често / а така го мразя/ и толкова. Детето ми е по-важно! Да приема колкото има кърма, докато може, нали така Simple Smile

За приспиването - той заспива само на гърда, в много редки случаи на люлката, тя е уж градинска, но се вписва чудесно и в хола, за ужас на ММ  Joy
Та в този ред на мисли - само на мен ли ми се прави забележка, че съм окупирала целия апартамент с бебешки играчки, уреди за лягане и игра, или има и при вас такива случаи???  Въвъ newsm78  Във всяка стая съм сложила по нещо, на което да легне, или да се люлее, да играе, навсякъде имам кърпички или лигавници - та да са ми под ръка, толкова било разхвърляно, защо не съм ги прибирала вечер на едно място...  Tired Ами, нямам време, сутринта да ги зареждам пак, където трябва...

# 623
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
Благодаря ви за куража.Прекракни сте. Lubi ходя при д-р Богомил Бойчев.За мен той е най-добрия. За него или добро или нищо Wink

# 624
  • Мнения: 10 874
julkata81, явно са го променили, защото доскоро съвсем не беше така и ако до 24 часа не си редактираш поста, после нямаш шанс. Добре да се сетили да го оправят това. Peace
Бързо да оздравява баткото!  bouquet

# 625
  • Мнения: 613
Здравейте момичета!

Днес ще захранвам моят син и нямам търпение да видя реакция  Mr. Green. В момента се вари картофчето. Дано му хареса. Тази нощ се опитахме и да прескочим едно от храненията. Като се събуди в 1 го оставихме да си пореве и всъщност се оказа, че не е нищо страшно. Порева не повече от 3 минути и заспа. Тази нощ ще повторим и ще видим дали така ще свикне да го прескача.

Николс: Стискам палци всичко да е наред. Една от най-близките ми приятелки е в същото положение с нейния мъж и ми се свива сърчицето. А толкова много искат бебче. Ако можеш по-натам да ми кажеш каква е интервенцията ще съм ти благодарна(може и на ЛС).

julkata: Моят син понякога има колики рано сутрин, но минава бързо с топличко на коремчето. Само че при него сякаш е от липса на акане...

Диана; И моят син издаваше такива звуци. Записах го на клипче и го показах на педи, който ми се изсмя и каза, че е абсолютно нормално и в момента преоткриват нови звуци  Laughing С ММ мислихме, че му е заседнал косъм в гърлото и се дави и му бъркахме чак го сливице(не веднъж!) , а то се оказа нормално. Даже вече му премина този период  Joy

блускай: Започвам с картофче една седмица. После малко почивка и почвам морков, почивка и тиква, почивка пащърнак(примерно), като почват посепенно да смесвам. Сокчета мисля доста по-натам да давам, защото още не му е комфортно на коремчето, а те дразнят.

Хувам и усмихнат ден от мен!  Hug

# 626
  • Мнения: 370
На нашият татко не му пречи нищо свързано с Лили и нейните принадлежности.
За мамите франкофонки, а и за другите https://www.facebook.com/CoCoSweetandMore днес ще го посетя и ще дам отзиви. Може да си чукнем среща някой път там. Също за феновете на Табако, отново е отворено.
Николс, дано всичко е наред. Да ни държиш в течение. Аз също трудно забременях, понеже имам СПКЯ.
Моник@ успех със захранвате, да споделиш дали му е харесало картофчето. Подозирам, че ще пита за още.  Wink

# 627
  • Мнения: 770
Набързичко да ви проверя  hahaha

През почивните дни все се мотаме нанякъде и не успявам да влизам тук.

Моника, успех! Пиши как върви захранването!

Николс, стискам палци, всичко ще е наред! Пиши, когато имаш възможност!

Джулката81, цедя и храня, да. Глупости на търкалета са приказките на твоята, че и моята ЛЛ. Това го слушам още от баткото, преди 7 години. Дребсън яде 8-10 пъти дневно, по 120 гр. Изцеждам това количество, имам в хладилника 400 гр. резерв винаги, който вечер изхвърлям и подновявам с нови 400 гр. Т.е. резервът го подменям на всеки 24 часа. Не замразявам. През деня не ям нищо, вечерям 20 ч., ям и през нощта. Вода не пия грам, че я мразя. От неядене и изцеждане не ми е намаляла грам кърмата. Цедях на всеки 2 часа, а отскоро - на 3 часа, че много си губя времето. Цедя през нощта в 1-2 ч. и в 5-6 ч. Редовно изцеждане, най-вече в периода 1-5 часа и лактацията ти е на шест. Мога и две бебета да гледам така. То като има кърма - има, като няма - и прахосмукачка 2200 вата да си вържеш за централите е все тая.

Ставам, че превъзходителствата дават зор

# 628
  • Мнения: 43
Привет, мами! Бебе Анатолий и татко Анатолий са на разходка, а аз седя с торта и кола и ви чета.
Николс аз също пожелавам успех, само положителни мисли и всичко ще е наред.
Моника също смятам, да започна от другата седмица по твоята схема захранването, ние сме по- малки, но вече не се кърмим и взех това решение.
На 3-ти сме на консултация- трети и последен прием на ваксините, пропускаме 1 месец и пак ни бият Хепатит. Охххх, вече да се сваршват тези ваксини, че малчо така плаче  Sad
Иначе сме добре, малкия хапва на 3,5 часа по 150 АМ. През деня спи единствено и само в количката, но поне вечер си уважава леглото. Дори от няколко вечери като го оставя буден, се върти около 10 мин. и заспива сам. Вечерното хапване си го махна сам. Сега му е кеф да крещи (буквално) независимо дали се смее или плаче. Като го оставя и правя нещо без него следва крещене, постоянно иска внимание, а на мен пък ми се иска да се заиграва малко сам Rolling Eyes Надеждата ми е, че като почне да седи ще се зайграва повече, пък да видим. Това от нас за сега. Приятна почивка на всички майчета и бебоци  Hug

# 629
  • Варна
  • Мнения: 483
Привет!
Мен през нощта ме хвана странен вирус. Втресе ме и вдигнах температура. Сутринта я свалих и оттогава нямам, но много ме боли главата. Много е странно, още повече, че за цяла седмица съм излязла само веднъж за 1 час. И все пак, надявам се да е просто вирус.
От сутринта съм с маска. Помислих, че Ади ще се уплаши и разплаче като ме види, а тя избухна в смях. Ама много се смя. Вече все повече ми прилича на малко детенце, а не на бебе. Днес е и в по-добро настроение, че вчера беше супер крива. Обаче ми е много тъжно, че трябва да стоя далеч от нея и не мога да я нагушкам и нацелувам.
Отдала съм се на готвене. Преди обяд правих панирани пилешки филенца с корнфлейкс и картофено пюре, а след малко ще правя пилешка супа.

И Ади има колики все още, затова много ме е страх какво ще стане като започнем да се захранваме. Заради запека последно реших да захранвам с тиква, че с картофите съвсем ще стане страшно. Днес започнахме новото мляко Нан Комфортис  и се надявам да й понесе добре. Ама много мазно това мляко, все едно олио съм сипала в шишето.  И нищо чудно - съдържа четири вида растителни масла, в т.ч. палмово масло. Как въобще им разрешават да слагат подобни боклуци в детските храни, не мога да разбера!? Дълбоко съм възмутена. Те всички АМ са с растителни масла, но не се уточнява какви, а на това са подробно изброени.  Sick

Общи условия

Активация на акаунт