Запушване на душкабина с Тубофло

  • 4 044
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 465
Ох сладури помагайте,  преди дни ни се запуши сифонът на душкабината,  видях че имам под ръка едно пакетче Тубофло,  изсипах го в сифона,  но след това ми се наложи да изляза и после като се прибрах забравих че трябва да го отмия,  и така сутрината ставам и се запътвам да си взема душ,  влизам и като го видях  #Crazy то се спекло като камък,  няма отмиване ви казвам.... Мъжо е в командировка и не съм му казала,  но моля ви дайте ми съвет как да го махна.  Много ще съм ви благодарна Simple Smile

# 1
  • Русе
  • Мнения: 623
Ако наливаш гореща, даже вряла вода, на тънка струя? Дали няма да се "отпусне".

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 824
Ако му пуснеш още едно и после го отмиеш няма ли да стане?
Още едно пакетче и вряла вода.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 178
Зависи какво е указанието-има със студена има и с гореща вода. Ако се обърка не знам какво ще стане.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 824
Ами ако е с топла да пробва с топла,ако е със студена да пробва с нея.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 178
Ами ако е с топла да пробва с топла,ако е със студена да пробва с нея.

Ясно, но дано си спомни от какъв вид е бил придния тубофло. Това исках да кажа.

# 6
  • Мнения: 465
За студена вода е,  и прочетох на пакетчето че се отмива след 10мин. Но не пише какво става ако не го отмиеш,  ще пробвам да му сложа друг препарат отгоре,  нещо като Мистър Мусколо,... ох дано стане,  че мъжо ще ми намила една година после

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 824
Да не стане някоя ракция и да гръмне.(Шегувам се)

# 8
  • Русе
  • Мнения: 623
Тя реакция може да се получи някаква и всякаква. Когато тръгна да чистя винаги си спомням как майка ми навремето е щяла да се задуши, защото решила да чисти банята с кислол и белина едновременно.  Sick
Та и твоята работа същата - каквото и да слагаш върху Тубофлото, излизай от помещението набързо. Пък после ще отмиваш Simple Smile

# 9
  • Мнения: X
Механично да го почистиш?
На мен от прахче Пийк ми се беше получила тапа - за половин час заради мръсотията в сифона на пода в банята. После 3 часа се чудех какво да правя, а нямах подръка и да бръкна с нещо, нито вакуумна помпа. На 1я час спрях да пускам водата, защото изобщо не се оттичаше. Никога не съм виждала запушен канал, който въобще да не се оттича, смятай колко зле е било. Накрая махнах решетката и натиках четката за тоалетна Simple Smile Отпуши се веднага Simple Smile

# 10
  • Мнения: 465
Е да ви се похваля - ОТПУШИ СЕ  Party изсипах сода каустик вътре,  и след половин час като отидох "тапата" се беше стопила Simple Smile  ясно е че от тези прахчета няма да ползвам повече,  ама и те на тия корита на душкабините такива малки сифончета им правят,  че аз на всяко второ къпане и трябва да отпушвам,  скоро го сменяхме коритото,  че първото ср счупи,  и то беше с малко сифонче,  ама то пък това изби рибата,  веднъж като бръкнах тя дупчицата колкото половината ми нокът  Shocked.... Амааа така ще е,  всичко е направено от днес за утре  Tired
Благодаря ви за съветите и лека вечер   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт