бебчета, родени с прекъснат хранопровод

  • 7 379
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Много много сили и късмет  Hug

# 16
  • Мнения: 524
моля се всичко да е наред Praynig Praynig Praynig
аз искам да попитам как се установява, че хранопроводът  на бебчето е прекъснат, когато това е вродено? има ли някакви стандартни изледвания, има ли шанс да се разбере преди да се нахрани човечето?

Незнам как, но Д-р Мазнейкова откри проблема при едно от бебетата ми на ехограф още в 6 месец на бремеността.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравей Златоперка, не си писала май тук, поне аз не съм те срещала до сега, опиши при вас какво се е случило, ако искаш.
А на барболет вече писах, че ще и помагам колкото мога  и с каквото мога.

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
аз искам да попитам как се установява, че хранопроводът  на бебчето е прекъснат, когато това е вродено? има ли някакви стандартни изледвания, има ли шанс да се разбере преди да се нахрани човечето?

Сега и аз видях, че си задала този въпрос - добър диагностик на ехограф може да ги види тези неща. Вижда се дори прекъсване на червата.

# 19
  • Мнения: 524
О, Барболет, извинявай! Hug Сега порчетох поста ти внимателно и го свързах със съобщението ти на Лични.
При нас нищо не се получи, но това е дълга история. Мисълта ми е ,че добър специалист и диагностицик може още в утробата да установи проблем.

Мамо Иги, не съм писала до сега, освен мъъничко в темата на Мейз, защото по-скоро трябва да съм в Родители преживели загуба...Често ви чета, защото тези неща ме интересуват, а и има много въпроси на които никой не можа да ми отговори, та се надявам да открия отговорите при вас.

За мен вие сте невероятно силни жени, притежавате силата да се борите за децата си, да не се отказвате от борбата, да споделяте открито проблемите си и да помагате на околните. Или както казва нашата видна съфорумка Мама Цоцоланка- От вас има човек какво да научи...

Желая ви цялото щастие и любов  на света! Заслугите ви са огромни!  Hug

П.П. Разбира се, че бих споделила, но опитът ми е в разнобой от темата на авторката...

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
много ми е мъчно че има ново попълнение, и пак някой не си е свършил работата
дано блебчо се справи и след 6-те месеца мама ни покаже едно борбено и вече здраво бебче

# 21
  • Мнения: 1 877
Мили мами!За първи път влизам тук (честно да си призная не съм влизала,защото почти винаги плача,когато чете или чуя за страданието на малките слънчица,както и на техните майки и дълго след това мисля за вас и много се разстройвам).За съжаление не мога да помогна на никоя от вас,но ще се моля с цялото си сърце дечицата ви да не  страдат и вие спокойно да се радвате на майчинството!!!
Прегръщам ви!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
Не знам за ехографа, но след като се роди бебето трябва още при прегледа да го установи педиатъра/нали им пъхат сонда в устата/.

Педиатърката на Дариа работи в Тина Киркова и веднъж ми показа едно от бебата, което е имало този проблем. Родило се е при нея и тя го е установила на 4-тата минута, каза, че до 30-тата бебето е било вече в "Пирогов", оперирали са го и сега е здраво бебе. От нейната уста звучеше като лесен за коригиране проблем.

# 23
За първи път пиша в тази тема. Нашият случай съм описала в "Хайде да се запознаем" през август 2005 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=41409.540. Сега видях отделната тема и реших да се разпиша и тук. При нас нещата станаха доста бавно, тъй като Бобо се роди преждевременно в 7ия месец. Родих в Плевен и там откриха проблема с прекъснатия хранопровод едва на третия ден след раждането. Да не говорим, че се бяха опитали да го захранят и разви пневмония. Състоянието му беше много лошо и нестабилно. Въпреки всичко успяхме да го прехвърлим в София, където в Пирогов доц. Панов му постави гастростома, а после остана 4 месеца в клиниката по неонатология към Университетска болница при д-р Георгиева. Прекара в кувьоз доста време. На 4 месеца го изписаха и го гледах в къщи до година и 3 мес., когато му направиха пластиката. Изключително съм благодарна на доц Бранков, доц Панов, д-р Дребов, изобщо на всички в клиниката за положените грижи и за това, че дадоха възможност на малкото ми детенце да живее и да бъде сред нас, за да ни носи радост.
Сега Бобо е на 4 години. Храни се, но е много слаб. Въпреки това е жизнен. Има проблеми с рифлукса - ще трябва да търся и за това добър специалист, макар че ми казаха, че при него не може да се повлияе с медикаменти.
На майките пожелавам да бъдат много силни, а на дечицата късмет и Бог да е с тях!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравей Васе!
Много се радвам да те видя, трябва да си пишем по-често и аз ще ти разказвам за Мишо! Брей колко бързо минава времето, ти ако искаш и имаш кю можем да се чуваме и там!Ако го видя Бобо няма да го позная сигурно е станал сладък момчерляк, в болницата беше бебенце!

# 25
Здравейте! barbolet, съжалявам, че и вие преживявате този кошмар! При нас като че ли се размина по-леко. Криси, слава Богу, е само с една, успешна операция. Вече е на 2г и 4м, не сме имали много сериозни проблеми, освен, че понякога се дави /някъде четох че и Мама Иги беше писала същото за Мишо/, след което в продължение на няколко минути му е трудно дишането. Доцент Бранков ни изписа "Мотилиум", но е невъзможно да го давам на малкото зверче, винаги го усеща!
 Иги, как е Мишо? Нещо изгубихме връзка и отдавна не съм чувала нищо за вас.
Поздрави и кураж на всички мами! Целувки за мъниците!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 262
Изгубихме наистина! Ами как сме, средна хубост, и аз не мога да преценя, Мишо се дави наистина, и сега е спрял и да се храни, буквално има дни в които, не си изяжда закуската, на обяд се караме че не иска да яде, а вечер ми казва не съм гладен, и ми иде да вия от безсилие, защото той сега доста расте и като не се храни е лошо! Май ще посещаваме д-р Бранков, да видим дали няма затваряне на анастомозата пак. НЕ сме ходили отдавна от предната година януари.
А Мотилиума как го даваш, на хапче ли го купувате или? Ние си го вземахме от чужбина на сиропче и Мишо много го обичаше, но го спряхме миналата година, че много го болеше коремчето вече от него. Незнам дали пак ще го пие! Кога ходихте при Бранков вие?

# 27
Може би наистина е хубаво да отидете на преглед, не е добре това че не се храни! Ние също не сме ходили от миналата година - лятото. Сега трябва отново да ходим, но още не знам кога точно ще стане.
Мотилиум сме взели на таблетки, не съм знаела до сега, че може да се намери на сиропче, ще потърся!

# 28
Здравейте мами!Плача,когато чета това,защото и аз имам подобен проблем със съкровището ми!Габко е на 2г.и 5мес.и вече 1г.и 2 мес. му разширяват хранопровода чрез бужиране в пловдивска болница.От вчера се уговорихме с доц.Бранков той да прегледа детенцето в петък и да се види какво ще се прави.Може и да се наложи пластика на хранопровода.Умирам от ужас какъв ще е развоя на събитията.Моля ви,пишете ми!

# 29
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Дарина стискаме палци - регистрирай се.

Общи условия

Активация на акаунт