Децата и ските - сезон 2014/2015

  • 19 623
  • 240
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 064
Eто че зимата отново наближава. В тази тема ще си говорим за всичко, което ни интересува относно децата и зимните спортове - екипировка, курорти, обучение. Дано този път имаме мнооого сняг Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 6 674
Супер, благодаря за темата! Дано наистина да има сняг, защото миналата беше ужасна!

# 2
  • София
  • Мнения: 6 361
Дано да има хубав сняг!  Simple Smile

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Дано, ама малко вероятно! Моя син е качен на ски от 2 гоьишен, сега е на 8 ,  но докато беше малък всичко ббеше ок и си караше с кеф, а от миналата година много го е страх, чак се сковава и не иска да кара. Не знам защи така, а винаги е с учител. Та аз си пожелавам повече смелост от детето. Mr. Green

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
еее, добре, че тази тема ми излезе отстрани, иначе нямаше да я видя, че съществува.

Ние сме на такава вълна от няколко дни, не само сме на вълна, ами купухме всичко от росиньол вече. И понеже на малката ще й е за първи път сме мега ентусиазирани.

На 4 е, имаме вече ски росиньол принсес (супер симпатични) с автомати, обувки пак росиньол, щеки, каска Увекс, очила увекс, чорап за под каската,ски екип за 4 год росиньол и един стар на рокси за 2 години, но уголемен (може да не й става, не съм го извадила)...

И ходим с обувките, каската и очилата из нас... Laughing

Решила съм да караме много (една седмица учене и после всеки уикенд да я качвам,може без преспиване вече), но да видим как ще е снега, за първа година искам да се научи в Бг, защото на немски или френски по-трудно ще разбира, макар, че на немски лятото разбираше в детските центрове, похвалиха ми я. НО искам да й се обясни на бг, по-различно ще е.

Вашите деца от колко започнаха и разбира се в Пампорово учител, от който сте доволни? Може и в Банско учител? Цени на час, а ако сме 2 или 3 деца цени?
И аз да си взимам ли ските или по-добре да "тичам" наоколо и да й помагам нещо...
А и как ги учат - на малък детски участък или трябва ски карта да й взимам и ги качват горе и ги пускат...
Гледах клипове, едно дете се учеше с едно въже пред кръста и учителя го държи, а детето дава напред през големите писти... Laughing

Но аз на Малина на влекчето се учех, бях малко по-голяма, сега не мисля, че е подходящ влек за детето ми, тъй като много дърпа, а тя е малка...може би ще се налага да я извлачвам догоре, ако разбира се се учи там, а не по върховете..

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Първите 5 дни няма да има нужда от влек със сигурност. Може и по-нататък, зависи как напредва. Моят съвет е да я оставиш на грижите на учителя и да отидеш да си караш. Родителите обикновено не са от полза, както при всяко друго обучение Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 982
И моят син, като беше по-малък кареше повече и не го беше страх. Миналата година с  много усилия спусна два пъти пистата. Ще видим как ще е тази година. Само да си пожелаем повече сняг и по-добри условия на детстките писти.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Джозефин ,  започна Тина ми на 2 години. Учител на Пампорово,  който ползваме винаги, е Светла. Цена - скъпо  Confused, около 40 лева на час последно , независимо дали са 1, 2 или 5 деца. Има ипо- евтини варианти, ние ползваме момичето 5 години, но тъй като няма отстъпка, тази година може би ще вземем някой друг, няма начин. За бързо научаване -светкавично ги научава. Преди да вземем учите, мъжа ми се мъчи поне 10 пъти да го учи и нищо, само щеше да се убие детето. Е, тя за 2 часа го научи и завои да прави, а на 3 ден беше на голямата писта. Тогава беше на 3 години и половина. На следващата година вече спускаше и стойките, и писти с черен участък. Но, това не ни попречи, както казах, 2 години по - късно вече да не може да кара и да реве като бебе .
За влека точно на Малина ги учат, но учителя е с тях,реално той държи влека, а детето му е заклинчено между краката. Ти място на урока нямаш, те си знаят работата.  bouquet

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Първите 5 дни няма да има нужда от влек със сигурност. Може и по-нататък, зависи как напредва. Моят съвет е да я оставиш на грижите на учителя и да отидеш да си караш. Родителите обикновено не са от полза, както при всяко друго обучение Wink

благодаря за съветите! Аз бих я оставила сама и да си карам, но баба й....ще стои там и ще тича при всяко падане да я вдига  Laughing
А за тази възраст кое е по-добре: да карат сами с учителя или да вземем още едно дете на тази възраст и да карат двете сами с учителя?
Някак си мисля, че повече ще се надъхват, няма да им става и мъчно, ако са две приятелчета...дали е така?! Ще може ли учителя с 2 да се оправи?
И другото е - ще ги качва ли първите 5 дни по лифтове, защото като, че ли не искам, по-скоро искам на някаква пистичка в подножието да си се учат...

Гледам от предишната тема ски училище Мироне в Пампорово, те къде се намират и къде обучават малките деца?

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
За влека точно на Малина ги учат, но учителя е с тях,реално той държи влека, а детето му е заклинчено между краката. Ти място на урока нямаш, те си знаят работата.  bouquet

ооо супер...а всички ли там ги учат или само тази светла, защото и аз там предпочитам да се учи детето, а не в подножието на стената примерно хаха. Тези мироне чувала ли си ги, батковци, не знам защо имам желание да е мъж учител...може би, защото ще слуша повече моята глезла..
В началото по 1 4ас ли карат на ден? Половин ден едва ли ще издържи детето скоро...

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Ами всички така правят, не само Светла.  Карта за лифтовете не ти теябва, влиза в цената на услугата, докато са с учителя.,Ако говориш за Маркони, а не Миронк, точно като отбиеш да паркираш колата доку на малина има един хотел отдясно-Маркони, отдолу имат ски и сноуборд под наем. Където дават скитв има батко учител, пробвали сме го и не е лош. Та там ако питаш /долу при ските под наем, не в хотела/ винаги ще ти помогнат.  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
Бабата да седи далече и да остави детето да става само и да се оправя. Как ще се научи иначе? И да, по-добре е да са 2-3 деца, на едно му доскучава и се уморява бързо, защото става всичко много интензивно. На влек вероятно няма да я водят в началото, но зависи. Ако има добра двигателна култура и дръпне бързо, ще я качат. Имай доверие на учителя, те знаят какво правят.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 064
Малките деца обикновено издържат по час - час и половина сутрин и още толкова следобед. Поне на Витоша такъв ни е графикът.

# 13
  • Мнения: 1 161
Дребосът ми е на 3. Баща му кара, аз-не. Страх ме е.  Mr. Green Надявам се когато ММ го качи на ски, да взема и аз да се престраша.  Mr. Green Малкият вече е бил на пистата, на 3,5 месеца,но му беше малко раничко. Simple Smile . Ще следя темата.

# 14
  • Мнения: X
И аз при вас с пожелание за много сняг!

Ще слагаме малкото чаве на ски (януари става на 3 години).  Ще го учи ММ, защото класове за такава възраст няма, а за частен учител ми се свиди.  Баткото (6 г) вече кара доста добре.  С него започнахме много рано (2 г.) и си мисля, че и на 4 години да беше започнал да кара, пак щеше да е на същото ниво.  Наистина научи се и на 2 и на 3 години, но последните започна да кара несравнимо по-добре.  Ние имаме доста приятели, чиито деца карат ски, и това определено много помага! 

2 незаменими според мен джаджи: 1) http://www.amazon.com/Lucky-Bums-Easy-Wedge-Red/dp/B0012ZP7RI/re … 20245&sr=1-16

2) http://www.amazon.com/Lucky-Bums-Trainer-Harness-Leashes/dp/B000 … 20245&sr=1-17

Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт