Май че бият детето ми в яслата?Как да разбера?

  • 13 504
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 134
Момичета това е държавна градина . примирете се. Преди, сега, после винаги ще е така.

Робска психика в чист вид #Crazy

Ти си трайкала като са те били, майка ти е трайкала като са те били, детето ти трайка като го бият, ти си трайкаш като го бият, то ще си трайка като бият внуците ти. Пък ако стане лелка в градина ще бие и то.

Някои от нас и някои от нашите родители не се примирявят обаче, и слава богу. А ако детето ми се оплаче че е бито, е много важно да реагирам, да направя всичко възможно да се опитам да го защитя. То разчита на мен да се чувства сигурно. Ако собствената му майка не го защити, кой тогава?
Твоите деца имат ли ти доверие изобщо като се примиряваш да ги бият в детските градини?

# 76
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Момичета това е държавна градина . примирете се. Преди, сега, после винаги ще е така.

Робска психика в чист вид #Crazy

Ти си трайкала като са те били, майка ти е трайкала като са те били, детето ти трайка като го бият, ти си трайкаш като го бият, то ще си трайка като бият внуците ти. Пък ако стане лелка в градина ще бие и то.

Някои от нас и някои от нашите родители не се примирявят обаче, и слава богу. А ако детето ми се оплаче че е бито, е много важно да реагирам, да направя всичко възможно да се опитам да го защитя. То разчита на мен да се чувства сигурно. Ако собствената му майка не го защити, кой тогава?
Твоите деца имат ли ти доверие изобщо като се примиряваш да ги бият в детските градини?
Едно време беше друго. Моето дете не са го били. Ако го бият имам алтернативи. Веднага в частна. Не си трая имам избор. Споделям просто впечатления от мой познати тръгнали по този път до къде са стигнали. Нищо повече. Това че се чудите кой да захапете си е ваш проблем. Майката пита аз казвам мнение. Не съм тук за си лафя или губя времето си да ви обяснявам. Всеки може да прави каквото му е кеф. Последствията не са важни нали така .
Друг е въпроса, че има много палави и агресивни деца, който хапят, удрят и се държат не добре. Не казвам, че боя ги оправя. Но трябва да им наказания.

# 77
  • Мнения: 11 570
То пък щото в частните са бели и добри. Stop

# 78
  • Мнения: 1 005
Да наказания има за палавите деца  , да ги наказват родителите им ! Когато има агресивно дете , учителят / възпитателят не е човекът , който ще раздава правосъдие , той е човекът , който ще уведоми родителите на това дете .  Щото , ако моето дете е "палавото" и надуша , че учителят си е позволил да раздава правосъдие , смятай , че няма сила на тая земя , която да ме спре да не сравня тоя / тая с земята . Само да вметна , че ще се постарая този индивид никога , ама наистина никога да не работи с деца . Друг е въпросът да не ме засича след този евентуален инцидент , защото няма да отговарям за действията си в състояние на афект.

# 79
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Че моето дете е наказвано. Защо не. И аз съм я гледала като писано яйце и съм я пазила от света да не падне косъм от главата и. И до кога. Тя е в системата. Направила е беля. До сега 2 пъти е наказвана. Госпожата ми обясни. След като съм я дала в градината е длъжна да спазва правила. Ако не си има последствие. Достатъчно умна и голяма за да си понесе последствията. И сега като са я наказали какво да пиша жалби ли. Направила е нещо, което не бива и са я наказали. Там освен, че ги гледат и ги възпитават. Наясно ви е колко майки има, който учат децата си да се бият и хапят. Е такава няма как да му обясни, че не е хубаво. Не всички учим децата да са мили , добри и послушни. На 2 г моята беше захапана жестоко от друго дете. Още има белег. Разбира се госпожата го наказа. Като дойде майката тя се изхили и каза, че явно е искал да я целуне...

# 80
  • Мнения: 1 005
Наказанието е едно , и зависи и какво е самото наказание . Агресията е съвсем друго нещо . Никой не може да ме убеди , че една агресивна учителка , която раздава шамари , е невинна и видиш ли е абсолютно нормално да шамари агресивни деца . Пак повтарям - Никой , по никакъв повод няма право да посяга или проявява агресия към , което и да е дете , камо ли моето . Ако моето дете се "прояви" в детската градина , аз и единствено аз съм човекът , който ще предприема някакви възпитателни действия , спрямо него. В противен случай , тоя дето си позволи да "възпитава" детето ми ще си носи последствията . И тая държавица е крайно време , хората да се научат , че имат права и задължения , че те трябва да се спазват , както правата , така и задълженията . Ако учител наруши правилата ще си носи последствията , ако аз или детето ми не спазваме правилата - ще си носим последствията . Не случайно има правила и в детската градина , ако детето ми не ги спазва , ще бъде наказано или изключено , но няма и не трябва да бъде бито или унижавано.

 *АДРЕНАЛИНКА* давам ти пример - братовчедка ми  беше в болница , детето й беше поверено на майка ми  . Аз съм натоварена  да го взема на обед , с влизането виждам дете да плаче в помещението пред тоалетната и други 10 да му се смеят и подиграват , че се е наакало. Детето се беше свило на земята и плачеше , обградено от останалите под зоркия поглед на учителката , която подклаждаше подигравките. Като й направих забележка и й казах , че отивам да викам директорката , усмивката й изчезна. Когато дойде директорката и разпита децата , физиономията й стана  Sick Доколкото знам от братовчедка ми , тази жена е уволнена след като майката на това дете е пуснала жалба . Какво ще помни това дете , 3-та група , като порасне , какви могат да са последиците за него . Това ли трябва да са наказанията , да ти се подиграват , щото си се "изпуснал" .

# 81
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Наказанието е едно , и зависи и какво е самото наказание . Агресията е съвсем друго нещо . Никой не може да ме убеди , че една агресивна учителка , която раздава шамари , е невинна и видиш ли е абсолютно нормално да шамари агресивни деца . Пак повтарям - Никой , по никакъв повод няма право да посяга или проявява агресия към , което и да е дете , камо ли моето . Ако моето дете се "прояви" в детската градина , аз и единствено аз съм човекът , който ще предприема някакви възпитателни действия , спрямо него. В противен случай , тоя дето си позволи да "възпитава" детето ми ще си носи последствията . И тая държавица е крайно време , хората да се научат , че имат права и задължения , че те трябва да се спазват , както правата , така и задълженията . Ако учител наруши правилата ще си носи последствията , ако аз или детето ми не спазваме правилата - ще си носим последствията . Не случайно има правила и в детската градина , ако детето ми не ги спазва , ще бъде наказано или изключено , но няма и не трябва да бъде бито или унижавано.

 *АДРЕНАЛИНКА* давам ти пример - братовчедка ми  беше в болница , детето й беше поверено на майка ми  . Аз съм натоварена  да го взема на обед , с влизането виждам дете да плаче в помещението пред тоалетната и други 10 да му се смеят и подиграват , че се е наакало. Детето се беше свило на земята и плачеше , обградено от останалите под зоркия поглед на учителката , която подклаждаше подигравките. Като й направих забележка и й казах , че отивам да викам директорката , усмивката й изчезна. Когато дойде директорката и разпита децата , физиономията й стана  Sick Доколкото знам от братовчедка ми , тази жена е уволнена след като майката на това дете е пуснала жалба . Какво ще помни това дете , 3-та група , като порасне , какви могат да са последиците за него . Това ли трябва да са наказанията , да ти се подиграват , щото си се "изпуснал" .
аз говоря за беля от сорта на дърпане на покривка с ядне отгоре ,както беше направила моята ,да нямаме покривки в нас , не сме говорили за покривки никога .Като беше на 3 г ни приеха е в една много хубава градина в центъра  ,отивам аз на р.с. И директорката почва да обяснява колко хубава градина ,как всеки иска да е там ,как нямат издънки....После говори за яденето ,когато едно дете се накапе то се изправя на стената да му се смеят всички .Следващия път да знаело....че аз редовно се капя като ям . Направо станах и си тръгнах и това директорка ....говоря с една майка тя ми вика ,че да се научи да яде какво лошо има ..няма само да пера в нас я .
Ето ония ден се нарисувала цялата подтикнала и друго детенце да се нарисува и я наказали за 2 път ,

# 82
  • Мнения: 1 005
Смятай как ще реагирам , ако изправят детето ми публично да му се подиграват останалите деца нарочно ... Не ме разбирай грешно , нямам против наказанията , когато имаме някакво прегрешение . Имам против агресията , унижението и боят към децата от страна на учителите , пък и от страна на родителите . Не смятам , че по този начин се възпитават деца , няма лоши деца има смотани родители. Детето ми не е лигаво , но и не си прави каквото си поиска . Не съм съгласна да му се нанесе психическа травма  , само защото на учителката смята някое наказание за добро или защото заплатата й е малка.

# 83
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Адреналинке, от наказание до унижение има безкрайно голяма разлика.
В случая, детето което се е накапало е било публично унижено. Това е грозно и недопустимо.
Явно дори и някои родители (освен възпитателите) пропускат факта, че става въпрос за малки деца.
Твоето дали не е било леко учудено, когато е видяло покривка, след като вкъщи дори не се е говорило за такива? Първичната му реакция е да я махне, защото то яде на маса без покривка. Не е наясно, че всъщност прави беля? Логично е да бъде наказано, или да му се обясни каква се функцията на покривката и защо не трябва да я маха? И то това е нещо, което е трябвало първо ти да направиш, преди да попадне то в ДГ.
Моля ви, примирението и поражението не са неща, на които искам да уча децата си и никога не съм го правила. Когато някой е упражнявал тормоз спрямо тях, независимо психически или физически, целенасочено съм показвала, че никой няма право да ги удря, или унижава. И ще продължавам в същия дух. И не говоря, че трябва да има саморазправа. Има и други начини.
Въпреки, че и аз бих превъртяла, ако видя или чуя някой да крещи/удря детето ми. И бих се сдържала пред детето да не ударя този човек, но не знам насаме с него как бих реагирала.

# 84
  • Мнения: 8 814
Боже, каква тема! Shocked Shocked Напълно вярвам в истинността на случката. Боже какви майки имало само....! Shocked Говорим за съвсем малки деца, бих ги нарекла дори бебета. И още на тази възраст трябва да търпят подобни издевателства с мълчаливото съгласие на майките им. Горкичките деца! Sad Tired
Не е вярно, че не достигат детски учителки, не е вярно, че не достигат учители за каквато и да е възрастова група. Всички университети бълват непрестанно кадри, а заплатите изобщо не са за подценяване. Понякога се бавят с назначаването на нов учител покрай боричканията кой да си назначи протежето. Лъжат ви, че няма желаещи и т.н. Търсете правата на децата си! Своите можете да неглижирате, но техните нямате право! Naughty
Авторката се покрила от безпомощност. ooooh! Сетила се да става майка, пък не може да понесе отговорност да е такава.

# 85
  • София
  • Мнения: 131
Мамчета, имам подозрения, че и моят син го шамаросват в яслата, но само съмнения, няма как да знам със сигурност. Той е на 2, тепърва се учи да говори, на всеки въпрос отговорът му е "да". Основните ми сигнали за безпокойство са следните: започна да примижва и да се свива когато поднеса ръка към него или започна да му се карам, всякаш предполага, че ще го ударя. И това е почти при всяко мое движение. У дома е удрян само по памперса, леко съм го потупвала през устата 2-3 пъти като си изплю яденето, но в никакъв случай не е със сила или агресия. Другият синал е, че започна да си гризе ноктите. Не съм мислила, че двегодишни го правят, но оот 3 седмици аз нокти на ръцете не режа - просто ги няма. Цял вечер съм на тръни, мисля го, и единственото решение, което за сега намерих е да го спра от яслата поне до НГ, и през това време да се консултирам с детски психолог. Въпросът ми основният е, дали може да ми препоръчате някого, който работи с толкова малки деца, и който да може със сигурност да ми каже дали детето ми е било удряно в яслата или не.

Общи условия

Активация на акаунт