имам нужда от помощ в избора за висше

  • 2 204
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте!  Wink Аз съм на 19 и моя проблем е, че не знам какво да уча. След като завърших записах начална педагогика и философия но не ме приеха. Общия успех ми е 5.00 матурата по БЕЛ ми 4.40 а по философия е 4.45 . Обичам да се занимавам с неща с повече действие и хора. Работя като маникюристка от 2 години и помежду другото като сервитьорка около година и половина. мечтая си някога да имам собствена малка сладкарница. Единственото за което си мисля че може да уча е журналистика философия или психология в СУ . Наистина много искам да уча и много ме е яд че пропуснах една година, просто не мога да си обясня защо съм толкова неуверена и не мога да реша с какво искам да се занимавам. Някой може ли да ме посъветва какво да следвам ...

# 1
  • Мнения: 10 995
в момента има търсене на детски учителки, мисля че начална и предучилищна педагогика приемат без изпит, но трябва да можеш да изтърпиш децата

# 2
  • Мнения: 21 455
След като завърших записах начална педагогика и философия но не ме приеха.
Как си ги записала, след като не са те приели?

в момента има търсене на детски учителки, мисля че начална и предучилищна педагогика приемат без изпит, но трябва да можеш да изтърпиш децата
Да ги изтърпи? Това ли трябва да може учителят?

# 3
  • Мнения: 7
да но не ме приеха вече затова не знам дали да рискувам пак  и всеки ми казва че нямало смисъл защото заплащането е малко

# 4
  • Мнения: 7
просто грешка при писането  кандидатствах.....

# 5
  • София
  • Мнения: 12 009
да но не ме приеха вече затова не знам дали да рискувам пак  и всеки ми казва че нямало смисъл защото заплащането е малко

Първо трябва да решиш какво искаш. После трябва да наблегнеш на ученето, защото никъде няма да те приемат с такъв правопис.

# 6
  • Мнения: 10 995
ами едната госпожа от детската градина на големият ми син напусна, защото каза че вече не може да ги търпи. Аз също не мога да ги търпя, но авторката да си прецени за себе си. Моето мнение е че човек като започне да учи нещо трябва да проучи пазара на труда дали има търсене за тази специалност, е освен ако не е аристократ, които може да си позволи да запише история на изкуството и после да работи нещо като Кейт Мидълтън.
Журналисти и психолози умиращи от глад познавам доста и за това тези специалности не ги препоръчвам, отделно от това се влиза и много трудно.
Та авторката пита, аз и давам моето мнение

# 7
  • Мнения: 1 907
да но не ме приеха вече затова не знам дали да рискувам пак  и всеки ми казва че нямало смисъл защото заплащането е малко

Не записвай ПУП и НУП, ако не обичаш деца и нямаш подход към тях. Заплащането може да е малко или голямо във всяка една професионална сфера.
Щом искаш да имаш сладкарничка, учи икономика или туризъм. Защо ти е да учиш философия, при условие, че нямаш никакви интереси в тази сфера? Психология също? Просто за да учиш нещо ли?

# 8
  • Мнения: 21 455
А защо просто не се усъвършенстваш в сладкарството и не се опиташ да осъществиш мечтата си за сладкарница?

# 9
  • Мнения: 7
за това трябва много химия която не ми е силата и затова може би ще си бъде само мечта. Учих компютърна графика и изобразителни изкуства, с изучаване на керамика и скулптура тези форми и дизайни в сладкарството мисля, че ще ги правя много добре, защото в скулптурата съм много добра

# 10
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
Наистина е много важно с какво точно искаш да се занимаваш и дали ще можеш да го практикуваш като професияи чак след това да идеш на изпити.
Аз навремето много исках да се занимавам с туризъм, пътувания или нещо свързано с история(дори и учител).Завърших етнология бакалавър и магистратура културен туризъм, но нямам възможност да работя по тези си специалности.Все още искам да стана учителка, мога да бъда такава по история в училище, но навсякъде където съм ходила все ми казват, че нямам стаж и не ставало.А годините си текат и желанието ми намалява всеки ден.Другото което е, аз много обичам деца, а и те явно ме харесват, защото често ми се случва непознати дечица на възраст 2-3 до 5-6 години да идват при мен, да ме закачат и дори да ме дърпат да си играя с тях.Мъжът ми забеляза това първи и ме е питал дали не искам да бъда учител в детска градина.Искам, обаче трябва да уча още 2 години за това, а той отказва да ми плати обучението.Аз не ходя на работа, а си гледам детето имам много свободно време, но нямам финанси.
Така че много внимателно избирай какво ще учиш.Колкото до това, че си пропуснала една година, не е толкова фатално.Аз също изпуснах една година, а сестра ми цели 3, но това според мен е без значение.

# 11
# 12
  • Мнения: 1 907
за това трябва много химия която не ми е силата и затова може би ще си бъде само мечта.
За кое? За сладкарството ли?

# 13
  • Мнения: 788
Аз мисля , че семейството и приятелите ти могат да ти помогнат по-добре в избора за кандидатстване.

# 14
  • Мнения: 7
децата харесват  и мен  в работата ми като сервитьорка имаше много детски партита и децата все при мен идват дори и аниматори да има те идват и се закачат и по мен ходят и ме гушкат

Общи условия

Активация на акаунт