За хомеопатията

  • 15 009
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 517
Може ли няко да ми препоръча добър хомеопат във Варна?
Благодаря   bouquet

# 61
  • Мнения: 4 392
Дала съм линк на 2. стр. в тази тема. Grinning В горепосочения клуб има тема със същото заглавие.

# 62
  • Мнения: 154
Искам да попитам дали има някой, който чрез хомеопатия се е излекувал от запек.
Дъщеря ми страда от него почти от раждането си и вече незнам какво да правя....

# 63
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
чрез хомеопатията ще се нормализира  Peace

# 64
  • Мнения: 494
Здравейте. Темата за хомеопатията ми е любима. От 1 година цялото ми семейство се лекуваме така и съм много, много доволна, спокойна и уверена, че това, което съм предприела, е наистина ПРАВИЛНО. Последното нещо, което лекувахме, е бронхопневмонията на сина ми Крис, който е на 5 год.
Към tsveta_pile: Кой е хомеопата, за който говориш? Наистина е много важно тук да се цитират конкретни имена, за да знаят хората кого да изберат. Искам да ти кажа и нещо, което сигурно вече знаеш, но все пак: Когато се лекуваш с хомеопатия и особено, когато преди това си пила често антибиотици, има един период на влошаване и тогава просто трябва да повярваш, че това наистина е правилното лекарство. И то изкарва всичко, потискано до този момент. Давам ти веднага пример с пневмонията на сина ми - започна с 39,7о С. Следващите 48 часа бяха все с висока t и след това се появи кашлицата. Поддържаше 37,2 до 37,7 С. И понеже точно тогава бяхме на почивка в Балчик и нямаше как да се видя с лекуващия ни хомеопат, за да го преслуша, ме направих рентгенова снимка и, БИНГО!!! Бронхопневмония декстра!!! Обадих се на хомеопатичката ни (д-р Вилма Михайлова), представих й готовата диагноза и тя назначи лечение. Според нея нямаше проблем Крис да ходи на плаж, да се къпе в морето и дори да яде сладолед всеки ден. Единственото, за което тя ме предупреди, е да внимавам да не се простуди. Взех още същия ден едното лекарство (за моя радост го имаше в една от аптеките в Балчик), а другото поръчах, като щяха да ми го доставят на следващия ден сутринта. Още след втория прием на първото лекарство, t спадна на 36,8 С. Дотогава Крис не кашляше по време на сън, но тази нощ (след 1 прием на лекарството) се съдра от кашлица. Имах чувството, че е кашлял цялата нощ. Към 6 ч. сутринта се събуди и през сълзи ми каза "Мамо, писна ми от тази кашлица. Вече ме боли гърлото от кашляне. Кога ще спре?". И това беше. От този ден нататък кашляше само през деня, и то по малко. Просто трябва да се успокоиш и да изчакаш, но това става само ако вярваш в това, което правиш и в лекаря, който те лекува.
Към Aleksander: Ти хомеопат ли си? Даваш страхотна информация по този въпрос. А аз искам да те питам какво значи "Боаронци"? През цялата тази 1 година ние се лекуваме с гранули на Boiron. Не сме пили капки. И в повечето случаи се лекуваме с 2 лекарства - никога повече. И взимаме по 3 гранули, а не по 5. Ако лечението е с 2 лекарства, то за цялото денонощие трябва да приемем по 2 два пъти от всяко едно. Какво ще ми кажеш по този въпрос? Защо френската школа да не е добра?
Към Dino: Можеш ли да ми кажеш кога ще има такива хомеопатични семинари? Много бих искала да посетя някой...

# 65
  • Мнения: 1 655
И в повечето случаи се лекуваме с 2 лекарства - никога повече. И взимаме по 3 гранули, а не по 5. Ако лечението е с 2 лекарства, то за цялото денонощие трябва да приемем по 2 два пъти от всяко едно. Какво ще ми кажеш по този въпрос? Защо френската школа да не е добра?
Към Dino: Можеш ли да ми кажеш кога ще има такива хомеопатични семинари? Много бих искала да посетя някой...
Как с 2 лекарства? Едновременно ли? Напиши начина, по който ги даваш двете лекарства.
'Боаронци' предписват по няколко лекарства на веднъж, Вилма Михайлова не работи по този начин, но горното ти писание ме озадачава. Много рядко се налага да се пият по 2 лекарства, най-вече при травми, и то пак трябва да се разминават във времето. Гранулките, които купуваш няма проблем да се пият, нищо че са производство на Боарон, стига да са предписани по метода на класическата хомеопатия.

# 66
Искам да подновя темата. Малкия много боледува и искам да го заведа на хомеопат, но шарлатани колкото искаш. Някой ако има впечатления за някой от София да пише.

Ходила съм при д-р Спасова за мойпроблем. Аз се отказах, но приятелката, която ме прати при нея си лекува там детето откакто се е родило и е много доволна. Телефонът на д-р Спасова е 0888 882 482. Успех!

# 67
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Гранулките, които купуваш няма проблем да се пият, нищо че са производство на Боарон, стига да са предписани по метода на класическата хомеопатия.

 - С една уговорка, че понякога не действат, не защото не са добри - напротив, но НЕ се съхраняват правилно от аптекарите и тогава наистина не действат...

# 68
  • Мнения: 14 654
в аптеките обикновено имат едни специални кутии с чекмедженца, в които са наредени лекарствата, може би точно защото е важно как се съхраняват.
на боарон имам една опаковка арника и една опаковка беладона, които така и не съм използвала никога, но със сигурност нямат всички лекарства, например календула изобщо не им е в списъка

# 69
  • Мнения: 1 116
... но НЕ се съхраняват правилно от аптекарите и тогава наистина не действат...

Аха, значи като не действат аптекарите ти виновни.Ама вие като сте все недоволни що не вземете да ги продавате и съхранявате ,пък аз ще правя захарни сиропи в аптеката и ще ги давам вместо хомеопатията. Тъй като те гледам Александро и обща култура нямаш (да не говорим пак за медицината , която май не си завършил ),че на аптекарите им викаш фармацевти, на лекарите Боаронци. Не съм видял едно свястно изказване от теб, разсъжденията ти са повърхностни.

# 70
  • Мнения: 1 116
Раде, не зависи от нас че ги няма в аптеките.Просто много позиции няма от къде да се поръчат. В момента например няма Пулсатила 15 СН и още други работи. Или ти заради невена на снимката търсиш Календула  Simple Smile

  bouquet

# 71
  • Мнения: 688
Мен ме озадачи факта че си купувате тези хомеопатични лекарства от аптеката??? На мен хомеопатката на която попаднах ми ги продаваше - бяха 2 шишенца от тъмно стъкло с някакви капки вътре (какво имаше в тях не зная) и трябваше на хладно и тъмно място да ги държа (както и да е отидоха в кофата на сигурно място). Но за хомеопатични лекарства от аптеката дума не стана  newsm78
maggypan за съжаление и помен нямам от тази лекарка, беше преди повече от 2 години, но ще се опитам да издиря имената й. Ще питам мъжа ми ако помни нещо.

# 72
  • Мнения: 4 392
Раде, не зависи от нас че ги няма в аптеките.Просто много позиции няма от къде да се поръчат. В момента например няма Пулсатила 15 СН и още други работи. Или ти заради невена на снимката търсиш Календула  Simple Smile

  bouquet

Има хомеопатична онлайн-аптека. Съмнявам се да го няма и там.  bouquet

# 73
  • Мнения: 14 654
благодаря за информацията. не знаех, че има хомеопатична он-лайн аптека, това е улеснение понякога.
календула търсих заради една гнойна рана на устата на сина ми, но си направих отвара от сушени невени, която свърши работа
  bouquet

# 74
  • Мнения: 1 655
благодаря за информацията. не знаех, че има хомеопатична он-лайн аптека, това е улеснение понякога.
календула търсих заради една гнойна рана на устата на сина ми, но си направих отвара от сушени невени, която свърши работа
  bouquet
В Хомеопатичната аптека на ул.'Чаталджа' има крем (маслен извлек) от Невен, а предполагам и тинктура имат. Щом е било раничка на устата, мисля че кремчето е по-подходящо. Има и доста други кремчета, извлеци от лайка, жълт кантарион, арника... един мехлем 'ДАР', който е смес от няколко билки
Ето какви тинктури и мехлеми предлагат.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 10:35 от Svetla1

Общи условия

Активация на акаунт