Цветята в нашия дом -Тема 69

  • 55 289
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Blush не е нарочно  Blush просто рядко снимам, а още по-рядко успявам да сваля снимките на компютъра и да ги кача някъде в нета ...

Simple Smile следващия път ще снимам плумерията и хоите Simple Smile и те са ми от тук  Hug
О,не..снимай и показвай... Hug просто рядко се включваш затова.
Сега ако ми кажеш и тайната за цъфтежа на хоята ще черпя... Laughing
Не ще и не ще..само на листак кара,едни лиани е отпрала.... Crossing Arms
Понякога и се ''карам''ама кой да чува... ooooh!

# 16
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
 Blush аз всъщност щях да се хваля, че е жива Simple Smile изпратиха ми резници и те се хванаха Simple Smile
по-интересното е, че оставих и едно листо в чашата с вода и листото пусна корени Simple Smile сега чакам и там ластарче. за цъфтежа не мога да кажа нищо  Hug

и с плумерията съм така Simple Smile няма цвят, но оживя и пуска нови, големи зелени листа Simple Smile

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 789
st. Dobri   Heart Eyes Ако искаш напролет ще те обзаведа с още бодливковци.

Дев, хоя никога не съм гледала, но ще ти дам съвет- напиши тук, че я подаряваш и ще зацъфти! При каланхоето ми подейства безотказно- пълно е с пъпки!  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 576
Dev благодаря  Hug

Аз също имам една плумерия,която тази година изкара само листа.Надявам се до година да цъфне..много ги харесвам тези дръвчета имат и невероятен аромат  Flutter

Dobri а твоята какъв цвят е?

# 19
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
алекс_вики, не знам цвета Simple Smile момичет, което ми я продаде се оплака, че не иска да цъфти и за това ще я продаде. каквато и да е ще ми е най-хубавата Simple Smile Simple Smile Simple Smile

табакова, Simple Smile такива бодливи планове имам, че със сигурност ще се възползвам от предложението ти Simple Smile
ти ми изпрати едно много хубаво бодливче, но то не оцеля  Confused а му бях осигурила специални условия  Blush може би точно в преобгрижването ми е бил проблема

# 20
  • Мнения: 2 576
алекс_вики, не знам цвета Simple Smile момичет, което ми я продаде се оплака, че не иска да цъфти и за това ще я продаде. каквато и да е ще ми е най-хубавата Simple Smile Simple Smile Simple Smile


Дано другата година видиме цвят  Simple Smile
Моята е от най обикновените цветове,бяло с жълто по средата.

Тук са огромни дървета засадени направо по улиците и дворовите  Wink
Привечер като се разхождаме с малката и миниме по някоя улица на която има плумерия,ухае божествено !

# 21
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193


Дев, хоя никога не съм гледала, но ще ти дам съвет- напиши тук, че я подаряваш и ще зацъфти! При каланхоето ми подейства безотказно- пълно е с пъпки!  Mr. Green
Ахаа...така ли... Thinking
Обявавам я за подаряване  тогава... newsm65

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 998
запис

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Побут темата!


 И Мариета да не се крие, ами да показва снимки!  Naughty

# 24
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Идвааааааммммм....






# 25
  • Мнения: 2 576
t_tabakova , mari_eta много хубави теменужки сте показали  Peace

Да ви попитам,аз имам две теменужки,които още са с цветове,но забелязвам,че като тръгне да излиза нов цвят и още докато е пъпчица и изсъхва.Къде бъркам?
Имам и три листенца които сложих във вода и вече си имат коренчета.Във каква почва да ги посадя?

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 789
.... като тръгне да излиза нов цвят и още докато е пъпчица и изсъхва.Къде бъркам? Трудно ще ти отговоря без да видя цялото растение или да ми кажеш как се грижиш за него, но вариантите са няколко- преполиваш го, засушаваш го или пък няма достатъчно сили. Третото е в случай, че това е сравнително скоро купена теменужка, която е била с много цвят (както обикновено ги продават) и сега просто не ѝ стигат силите, защото преди да дойде при теб е била много торена, за да се постигне този ефект. Може да я подхраниш с тор за цъфтящи, а ако няма много пъпки и ако доскоро е цъфтяла обилно, просто може да махнеш целите цветоноси, за да си почине.
Имам и три листенца които сложих във вода и вече си имат коренчета.Във каква почва да ги посадя?- Някаква по-лека-да съдържа повече торф примерно, или готова смес за цъфтящи, но да не е сбита, или пък в чист торф.

st. Dobri , ще те имам предвид напролет. От днес вече са прибрани бодливковците за зимен сън  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 576
.... като тръгне да излиза нов цвят и още докато е пъпчица и изсъхва.Къде бъркам? Трудно ще ти отговоря без да видя цялото растение или да ми кажеш как се грижиш за него, но вариантите са няколко- преполиваш го, засушаваш го или пък няма достатъчно сили. Третото е в случай, че това е сравнително скоро купена теменужка, която е била с много цвят (както обикновено ги продават) и сега просто не ѝ стигат силите, защото преди да дойде при теб е била много торена, за да се постигне този ефект. Може да я подхраниш с тор за цъфтящи, а ако няма много пъпки и ако доскоро е цъфтяла обилно, просто може да махнеш целите цветоноси, за да си почине.
Имам и три листенца които сложих във вода и вече си имат коренчета.Във каква почва да ги посадя?- Някаква по-лека-да съдържа повече торф примерно, или готова смес за цъфтящи, но да не е сбита, или пък в чист торф.

Няколко поста по назад съм ги показала,а ако не можеш да ги видиш добре ще направя нова снимка.
От скоро ги имам да.Честно казано незнам точно как да се грижа за тях,само ги местя от стая в стая и днес се ядосах и отидоха при другите цветя на терасата  Simple Smile

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Да, онези снимки ги видях, сетих се сега, че бяха твои. Терасата е остъклена, нали? Значи, първо спри да ги местиш вече   Simple Smile Някъде на топло, без много пряко слънце.  Поливат се обилно, обаче само при хубаво пресъхване на почвата. Аз лично даже чакам да поомекнат леко долните листа и тогава поливам. Щом са отскоро явно наистина ще се наложи да ги подхраниш с малко тор ако искаш да продължат да цъфтят.

# 29
  • Мнения: 2 576
Да, онези снимки ги видях, сетих се сега, че бяха твои. Терасата е остъклена, нали? Значи, първо спри да ги местиш вече   Simple Smile Някъде на топло, без много пряко слънце.  Поливат се обилно, обаче само при хубаво пресъхване на почвата. Аз лично даже чакам да поомекнат леко долните листа и тогава поливам. Щом са отскоро явно наистина ще се наложи да ги подхраниш с малко тор ако искаш да продължат да цъфтят.

Не,не е остъклена,но тук температурата не пада под 15 градуса и то рядко пада и до толкова,но ако трябва пак ще ги внеса вътре.
В чинийката се полива нали?
Имам течна тор за орхидеи,с нея става ли?Ако не ще купя друга  Peace

Общи условия

Активация на акаунт