Бебешката количка - цяла наука за второ висше №28

  • 80 898
  • 736
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 5 173
Приятелче на дъщеря ми се вози в Навингтън Кадет и въпреки, че количките им са ползвани в еднакъв период, Кадетът беше мн разскърцан и лично на мен не ми направи добро впечатление.

# 631
  • Мнения: 624
Дами, благодаря за бързата реакция!  bouquet
Тепърва започвам да проучвам и това, което виждам като логика за сега, е че обикновено кошът за новородени е разположен по-високо от седалката. Докато детето не слиза само от количката, не виждам защо на майката да не й е по-удобно на по-високото. А и има място за играчки. Но пък липсата на коланчета е проблем. Имам още време за проучване де. Още веднъж благодаря за примерите и линковете.

# 632
  • Мнения: 4 708
Здравейте, аз все още търся лятна количка и попаднах на тази
http://moebebe.com/bebeshki-kolichki/bebeshka-kolichka-prego-espiro
искам да помоля ако някой има наблюдения точно върху този модел да сподели. Като цяло за марката отзивите не са лоши, но за този модел не намерих почти нищо.
Благодаря Ви!
Много е тежка тази количка, почти  10кг, и детето още толкова  newsm78 за лятна количка не бих я избрала.
Кошът за новородено на моята също има позиции на гръбчето, но той се ползва до около 6 месечна възраст и детето не може да сяда, леко повдигнато - да, но седнало положение реално не трябва. Колани също не трябват защото бебето е малко и не може да седне, да прескочи и т.н.
А моето дете все още не може само да слиза от количката, въпреки че е голямо. Така че високо или ниско, не е от значение. Гледай на летният кош коланите да са хубави, че тогава вече е проблема с измъкването при първа възможност.

# 633
  • Мнения: 2 081
Здравейте, аз все още търся лятна количка и попаднах на тази
http://moebebe.com/bebeshki-kolichki/bebeshka-kolichka-prego-espiro
искам да помоля ако някой има наблюдения точно върху този модел да сподели. Като цяло за марката отзивите не са лоши, но за този модел не намерих почти нищо.
Благодаря Ви!
Много е тежка тази количка, почти  10кг, и детето още толкова  newsm78 за лятна количка не бих я избрала.


За мен лятната количка трябва да е макс 7 кг  Peace

# 634
  • София
  • Мнения: 44 175
Дами, благодаря за бързата реакция!  bouquet
Тепърва започвам да проучвам и това, което виждам като логика за сега, е че обикновено кошът за новородени е разположен по-високо от седалката. Докато детето не слиза само от количката, не виждам защо на майката да не й е по-удобно на по-високото. А и има място за играчки. Но пък липсата на коланчета е проблем. Имам още време за проучване де. Още веднъж благодаря за примерите и линковете.
Има колички при които основния кош е  по-високо. Освен това, така или иначе на теб какво да ти е по-лесно, по-трудно, то бебебто си седи в количката, ти я буташ. Ако има нещо по-продължително да правиш с бебето в количката - да го преобуваш, храниш или и аз не знам какво друго, то най-естественото е са седнеш на пейка с количката срещу теб.... тогава висок кош не знам плюс ли е.
За играчките - при основен кош,  се закачат на борда или висят от гюрука, има си  играчки за столчета и колички за целта, но като цяло вън в количката бебето ти повече ще се забавлява с това да изследва света, а не с играчки.
За кошовете за новородено(изобщо не обсъждам нужни ли са или не, ясно, че си решила, че за теб е) - ако има позиции, те са по-точно за надигане, не толкова за седене. Т.е. много деца на 3-4 месеца вече не търпят пълно легнало, а искат лек наклон, смятам, че надигането е да  им предложи това, защото иначе, при тези бебета коша за новородено става непотребен вече, а така редлагат една по- дълга употреба, на тази не евтина вещ, а не е измислено това, за вече седящи бебета. Но дори и на 3-4 месеца, като цяло ми се струва опасно, ако е без колани.

# 635
  • Мнения: 4 708
Т.е. много деца на 3-4 месеца вече не търпят пълно легнало, а искат лек наклон, смятам, че надигането е да  им предложи това, защото иначе, при тези бебета коша за новородено става непотребен вече
Моето дете беше от тези бебета но това с наклона не вършеше никаква работа ревеше в коша за новородено до последно, искаше си извън количката да разглежда света.  Wink проблема се разреши, когато насред зима - през февруари изкарахме летният кош, въпреки че не седеше хубаво, той има позиции на гръбчето, и гледката явно е по-добра. Така че в крайна сметка излезе, че по-важен е летният кош отколкото т.нар. зимен.

# 636
  • София
  • Мнения: 44 175
Моля ви, няма летен и зимен кош, не ги наричайте така... няма значение дали е било юни или февруари, когато сте махнали  коша за новородено.

# 637
  • Мнения: 10
desislava_dg фен съм на тази марка Heart Eyes,в момента съм с две колички на Espiro.Когато ги купувах лятната Espiro Magic, тази Prego току що бе излязла на пазара и продавачките се опитаха да ме разубедят да си я
купя,но аз си харесах Magica,та тогава я разгледах и нея и изобщо не е зле,но аз все пак си държа на моята и съм страшно доволна Peace.Хвърли  едно око и на нея Peace!
[/quote]
Аз също харесвам и Magic, но не искам да е с малки гуми, затова и тези 10 кг не ме притесняват. В момента съм с Хаук Малибу, който е с подобна конструкция  като Magic и не ми е удобна количката. Усещам я малко нестабилна, хлътва във всяка дупка и затова искам нещо по-стабилно за разбити улици и тротоари. Ти как усещаш Magic, стабилна ли е? А какво са имали предвид продавачките за да те разубеждават за Espiro?

# 638
  • Мнения: 120
И аз се записвам Simple Smile

# 639
  • Мнения: 100
desislava_dg Magic не е 10кг,а 8,което е съвсем нормално за една лятна количка.Изобщо да не те притесняват малките гуми,те са с амортисьори и докато я буташ можеш само да се кефиш на количката Grinning,другото което за мен беше важно е пълното легнало положение и повдигащият се борд за крачета,допълнително удължаващ се сенник и сгъването буквално с една ръка Peace.
А за това,че Хаука е с подобна конструкция-мога да ти кажа едно,че е на светлинни години назад от Magicа.Кумата ми беше с Малибу,че рама ли не сменя,колела ли не се огънаха.....разбирам какво те притеснява,а с моята дори изкарах зимата.
А за продавачките предлагаха ми Prego като нов модел,но аз си харесвах Magic и такава си купих,като външен дизайн сякаш също е по -хубава,поне за мен Wink.Не искам да ти налагам мнение,изборът си е твой,марката е една и съща,няма как едната да е по -лоша от другата.

# 640
  • Sofia
  • Мнения: 2 472
Здравейте,

търся лека, лятна колична за бебе, което вече навърши годинка. В момента Ползваме Куини Спиди, което много проходимо, но е много широко и полегнало, затова бебето стои често на страни. Не зная дали това е неудобно за бебето или само мен ме дразни  Wink но вече съм решила да взема една по-лека количка.

Притеснението ми е че всяка по-лека колична няма да е така проходима, вероятно ще е с малки колела.... от друга страна в бебешката индустрия има огромно предлагане, в което аз трудно се ориентирам.

Ето една количка, която харесвам tfk---dot:

http://babylux.bg/products/tfk---dot/382

Ще съм признателна да споделите впечатления за  tfk---dot   bouquet

# 641
  • Мнения: 10
Оказа се, че Espiro Prego няма да се събира в багажника на колата /аз съм се заблудила/ Sad и сега отново съм в изходна позиция.  А относно Хаук Малибу моя е здрав не е в това проблема просто с по-малките гуми усещам, че количката не е така проходима. Може би защото с първото дете карах Кангароо Виктория, от която съм много доволна вярно голяма и по-тежка, но мнооого стабилна и проходима по всякакви маршрути. Та сега започвам пак отново великото търсене. Между другото да попитам някой дали има впечетления от колички JOIE. Харесала съм ето тези, но нямат напълно легнало положение и покривало за крачета /което не е голям проблем/. А и тяхните гуми не са от големите /както ми се иска/ Simple Smile
http://www.patilanci.bg/bebeshka-kolichka-joie-muze-poppy-red
http://www.patilanci.bg/bebeshka-kolichka-joie-mirus-poppy-red

# 642
  • Anywhere
  • Мнения: 1 099
Деси, и двата модела Joie имат пълно легнало положение, а на Мируса му се обръща и дръжката при нужда. Има и още един модел Joie Aire, който е най- лек от всички 5,35 кг е само. Чувалче може да си купите отделно, но пък имат борд, за разлика от много летни колички Simple Smile. Тези дни ги разглеждах подробно, от argos.co.uk или е-бей излизат на добра цена. Чудя се обаче дали си заслужават.
Ето снимки на максимално легналото положение, за мен става за дете над 6 месеца
http://3.bp.blogspot.com/-eRZX-L84fiU/U62lWkJB-qI/AAAAAAAAAkY/eP … 00/joie+mirus.JPG
За Джои Айре виж тук
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3146174.htm
Също има легнало положение. Порових за коментари в УК сайтове, като цяло са добри. Само на Мирус му била малко ниска дръжката. Ще поумувам, че тези 5 кг доста ме изкушават  Crazy

Последна редакция: вт, 03 мар 2015, 19:07 от pretty shy

# 643
  • Мнения: 10
Аз ги гледах двата по-горни модела на Joie , но нямат напълно легнало положение. Малката е на 8 месеца и ми се иска да има. Като цяло знам само, че е английска марката, а дали са читави?

# 644
  • Мнения: 370
Бих искала да направя ревю на Сола2 МТХ, защото когато си търсех количка нямаше много отзиви за тях. Първо изключително доволна съм от покупката, като всяка количка и тази си има плюсове и минуси, но всичко зависи от това какво търсим.
Плюсове:
-Килограмите: За комбинирана количка 9,5 кила си е ок, истината е, че не се усещат, дори сега когато бутам седем килограмово бебе.
- Изключително маневрена: С нея съм се разхождала в дълбоките дебри на Западен парк, абсолютно с лекота се справя с всички тротоари, влизам навсякъде с нея, управлява се с лекота с една ръка, влиза и в тесни асансьори.
- Здрава: Много здрава конструкция. Тази количка е куче Simple Smile
-Летния кош:  Със супер удобни позиции на гръбчето и огромен сенник( оказа се безценно). Много лесно се обръща по посока на движението или с гръб, просто вдигам(с бебето вътре) обръщам-клак и готово.
-Тапицерията: Не е мръднала, водоустойчива и в същото време дишаща материя(деним) Разливам кафе и седи на капки- не попива(безценно)
-Да повторя- супер маневрена Simple Smile От както детето се роди, на 10тия ден я изкарахме и от тогава всеки ден навън, дори в ледовете съм я бутала. Цяло лято скиторих из центъра Simple Smile
- Сгъва се и се разгъва много бързо и лесно без излишни движения.
-Помпащи се задни гуми: Вози по друг начин. Количката върви с помпа и дъждобран. Много съм доволна от дъждобрана, обхваща я цялата, независимо с кой кош.
-Богата гама аксесоари
-Много маневрена на тревни площи и друг пресечен терен, дори и да не са заключени предните колела.
-Позициите на гръбчето се сменят с една ръка, бързо и лесно.
-Не е танк, като повечето полски, руски, латвийски и т.н. Да ме прощават майките-танкистки  Laughing

Минуси:
-Коша за новородено ни отесня бързичко, 4 месец сложихме летния, но той е много удобен, а моята девойка така или иначе вече надничаше. Не ми е било проблем.
-Не е много компактна в сгънато положение: това е, може би, единствения сериозен недостатък. Трябва си поне комби.
-Задни помпащи гуми: Както ввече казах, возят хубаво, но за мой куц късмет пуках и двете Simple Smile . Хубавото е, че от Малечко ми дадоха резервни вътрешни, а ако искам винаги мога да си поръчам от сайта на Мамас и Папас нов комплект гуми с помпа, доставят до БГ- питала съм.
-Малко се разкърца: На фона на другите колички едва доловимо скърца, когато минавам през неравни терени и бързам, но както казах аз я експлоатирам здраво. На здрав и гладък асфалт чувам само стъпките си Simple Smile
За пазарския кош, не мога да се изкажа, ММ пазарува, аз возя само дъждобрана там.
Със сигурност ще си я запазя за следващото бебче. Дано съм полезна на някой.

Общи условия

Активация на акаунт