Грижи за косата-Тема 96

  • 89 830
  • 755
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 3 271
Padme
И не съм се заяждала и аз. Давах добронамерен съвет. Тези неща са за животни. За хората има други неща. Както е казала Серпентин Деавит върши по-добра работа.
И не е истина, че всички продукти за коса /които ти наричаш лечебна козметика/ имитират лечение, и после влошават нещата.
Ако искаш да ползваш бабини рецепти, то ползвай естествени масла, ябълков оцет, жълтък,  алое и т.н.,  а не тези вредни и бъкани с хормони препарати.
Всъщност това си е твоята глава. Прави каквото си пожелаеш.

# 436
  • Пловдив
  • Мнения: 2 794
Благодаря на всички за отговорите   bouquet, това което мен ме привлече в тривитаминола, е че в него като съдържание бяха посочени само витамините без други помощни съставки и все пак аз не го пия частта, която не е необходима ще се отмие. Въпреки скептичната настройка другата седмица съм решила да отида на дерматолог, но се надявам да не почнем като с предния проблем да пробваме разни кремчета.
А иначе маската, която правя е 2 суп. лъжици тривитаминол, 1 суп. лъжица зехтин и 2 суп. лъжици рициново масло, слагам шапка за баня увивам с кърпа и престоявам така 2 часа и след това я мия

# 437
  • София
  • Мнения: 4 714
А тривитаминола и бабините рецепти какво? Оправят завинаги проблемите с косата?

Не, не! Нямах предвид това. Hug

# 438
  • Мнения: X
Аз мисля, че в тривитаминола няма нищо лошо, стига да се използва правилно с мярка. Тъй като вит.А може да се натрупа в организма дори през кожата на главата, затова и е противопоказен при бременни жени. Но дори да приемем, че тривит. е ок, то той е крайно недостатъчен като грижа за косата. Както и всички бабини рецепти. Това е само допълнение към цялостната грижа за косата. Няма да изнасям пак лекции, защото всеки си има мнение по въпроса и право на избор как да си поддържа косата.  Hug

# 439
  • София
  • Мнения: 4 714
Аз мисля, че в тривитаминола няма нищо лошо, стига да се използва правилно с мярка. Тъй като вит.А може да се натрупа в организма дори през кожата на главата, затова и е противопоказен при бременни жени. Но дори да приемем, че тривит. е ок, то той е крайно недостатъчен като грижа за косата. Както и всички бабини рецепти. Това е само допълнение към цялостната грижа за косата. Няма да изнасям пак лекции, защото всеки си има мнение по въпроса и право на избор как да си поддържа косата.  Hug
Абсолютно!  bouquet

# 440
  • Мнения: 625
Padme
И не съм се заяждала и аз. Давах добронамерен съвет. Тези неща са за животни. За хората има други неща. Както е казала Серпентин Деавит върши по-добра работа.
И не е истина, че всички продукти за коса /които ти наричаш лечебна козметика/ имитират лечение, и после влошават нещата.
Ако искаш да ползваш бабини рецепти, то ползвай естествени масла, ябълков оцет, жълтък,  алое и т.н.,  а не тези вредни и бъкани с хормони препарати.
Всъщност това си е твоята глава. Прави каквото си пожелаеш.
Какви хормони,това са витамини..я ooooh!

# 441
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
danilu, хумата матира. След нея няма блясък. На мен много изсушава и заплита косата.
Mr. GreenЕ, ми така и стана Embarassed Но освен, че загуби блясъкът си, моята коса започна да оредява #Cussing out И това много ме огорчава. Опитвам с какво ли не, та хумата е поредният опит за овладяване и закрепване на положението! Crossing Arms
Благодаря за отговора! Hug
П.С. Някакви отзиви за употреба на витамини "В"?! Попадна ми в един тукашен форум, разказаното от един млад мъж, който споделя, че е спрял оредяването на косата си именно с употребата на тези витамини. Както обаче често става в подобни случаи,  разказва цялата сага с най-малки подробности, но лечението е някак си вмъкнато ей тъй, между другото Thinking Изчетох три страници и единственото, което споделя е за витамини от групата "В".

Последна редакция: пн, 20 апр 2015, 11:36 от danilu

# 442
  • Мнения: 1 324
danilu, зарежи хумата. Ако можеш си изплаквай косата с отвара от коприва /най-добре с корена/. Прави си маски от рициново масло, масло от ему и етерично масло от розмарин. Като източник на витамини от групата Б съм приемала бирена мая.
http://apteka.framar.bg/30062650/%D0%B1%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BD% … D0%BE%D0%BC%D0%B0

# 443
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
danilu, зарежи хумата. Ако можеш си изплаквай косата с отвара от коприва /най-добре с корена/. Прави си маски от рициново масло, масло от ему и етерично масло от розмарин. Като източник на витамини от групата Б съм приемала бирена мая.
http://apteka.framar.bg/30062650/%D0%B1%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BD% … D0%BE%D0%BC%D0%B0
Hug Моите витамини са три в едно В1, В6 и В12. Бирена мая съм взимала преди, но доста преди,май Embarassed
Тук, в билковите аптеки не продават билки по този начин, който познаваме в България. Преди питах за едни съставки-корени и листа от разни билки, или поне само едната билка, която не расте тук,ама ме изгледаха неразбиращо, та явно ще се огледам за подобни глезотии като си идваме лятото. Проблемът е, че може да сме с приятели и съответно малко време за обикаляне. Няма как да ги оставя Thinking Ама ще му мисля като му дойде времето.

# 444
  • Мнения: 1 324
danilu, почти във всяка аптека продават маята на таблетки на Сома. Но мисля, че по-добрият вариант е маята да се взема на люспи http://www.zoya.bg/Бирена-мая-100-г.5336.
Ако не си намериш, септември сме на море на твоя остров, мога да ти донеса  Laughing

# 445
  • София
  • Мнения: 3 753
Препоръчайте ми нещо против пърхот подходящо за дете на 9 години. Вече три пъти и мия косата с . Първия път останах много доволна, но след седмица-две, пак се появява. Да не би да не е подходящ?
Пробвайте Селсън блу-зеления(за всеки тип коса се води).На дъщеря ми и помогна.Около 12лв. е в аптеки Марешки.

# 446
  • Мнения: 21 275
Току-що се връщам от салона ,направих си кератинова терапия за изправяне ,възхитена съм  Heart Eyes

# 447
  • Мнения: X
Лисичке, може ли да споделиш подробности за самата процедура? Какви продукти се използват, каква е техниката и т.н.?

# 448
  • Мнения: 21 275
Лисичке, може ли да споделиш подробности за самата процедура? Какви продукти се използват, каква е техниката и т.н.?
Да,разбира се   bouquet
Продуктите бяха италиански ,понеже познавам фризьорката ми даде шампоан да се измия /вчера сутрин/и да не се слага нищо по косата -като лак , пяна и т.н./
После като отидох в салона ,започна да слага самият кератин навсякъде с четка за боя /разбрах,че смъквал с 2-3 тона боядисаните коси/ -моята не е боядисвана.
После стоях така около 20-на минути,след което започна да издухва косата със сешоар ,след това да "изпича" косата кичур по кичур с пресата.
Доста дълго време отне самата процедура 2 ч и 40 мин  Crazy
Накрая ми сложи маска от серията ,стоях 15 мин с нея и ме изми и изсуши.
Малко ми взе връхчетата,тъй като от тормоза с пресата имах много изгорени връхчета.
В общи линии е това ,но адски много време отнема процедурата.
Косата е подредена,мека и бляскава.
Не трябва да я мия 48 часа поне.
Взех си за поддръжка вкъщи шампоан и маска от серията + 1 масло ,което тя ми подари за връхчетата /понеже имам още за подстригване,но ще е другият месец/и ще подхранвам с маслото.
Ето това е :

# 449
  • Пловдив
  • Мнения: 2 794
Колко време ще издържи това изправяне на косата и като по-незапозната още един нуеместен въпрос сигурно изгаря ли косата както при студеното къдрене

Общи условия

Активация на акаунт