Истина или мит?

  • 1 830
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте МАМИ Heart
Имам един въпрос относно противозачатачните!
Предизвикват ли рак ( на гърдата, на матката и т.н.), може да предизвикат или са напълно безвредни?
Интереса ми е породен от америцански статии относно Обамакеър. Програма благодарение, на която противозачатачните стават безплатни и задължителн и не предизвикват ракови заболявания. А напротив лекували РАК???
Може ли ако някоя МАМА има по вече информация да я сподели   bouquet
Това ще е интересно не само и за мен ами и за много млади момичета, на които им предстой половия живот.  Peace

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
Мъжа ми е лекар и когато започнахме да ходим поради точно тази причина не ми позволи да ползвам противозачатъчни.

# 2
  • Мнения: 14 489
Всичките статистики относно вероятността от рак, на различните органи, ги пише в листовката към противозачатъчните. Peace

# 3
  • Мнения: X
Човек не бива да вярва на всичко което пише из медии, интернет и навсякъде, всичко това е стресиращо, самата аз като не МАМА съм пила контрацептиви поне 3-4  пъти за по 3 месеца и след тва не съм имала проблем нито с гърдите нито с репродуктивните си органи  Hug Hug

# 4
  • Мнения: 25 610
Съмнявам се някой да може категорично да даде отговор на този въпрос.
Преди години масово се твърдеше, че приемът на противозачатъчни предпазва от рак на яйчниците.
После масово започна да се твърди, че противозачатъчните предизвикват рак на млечните жлези.
Според хирурзите има тясна връзка между приема на хормонални препарати и всевъзможните находки в млечните жлези - не само рак, но и кисти, мастопатии и т.н. Гинеколозите упорито отричат това и предписват хормони за лечение на всевъзможни гинекологични проблеми.
Фармацевтите удрят задник в тавана от радост и пробутват всевъзможни препарати, маскирани като хранителни добавки. И друсат крушата.
После хирурзите оперират. Пациентките стискат очи и дърпат клечката - на която каквато се падне. Дълга или къса, лечимо или не - какъвто ѝ е късметът.
Информационна връзка между хирурзи и гинеколози, поне у нас, изглежда няма. Всеки работи на парче и само в участъка, в който се е специализирал. Останалите части на тялото не го интересуват. Нито пък дали, лекувайки един орган, не разболява десет други.
Това е положението.

...самата аз като не МАМА съм пила контрацептиви поне 3-4  пъти за по 3 месеца и след тва не съм имала проблем нито с гърдите нито с репродуктивните си органи  Hug Hug

И пушиш по една кутия цигари на ден, а още не си умряла от рак на белите дробове!  Hug
Как да не те щипне човек по бузката?  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 20
Всичките статистики относно вероятността от рак, на различните органи, ги пише в листовката към противозачатъчните. Peace
Да и аз съм ползвала противозачатъчни и това беше една от причините поради, която ги спрях ( другата е че изпаднах в депресия от тях и получих акне, което никога не ми се бе случвало даже в пубертета)

# 6
  • Мнения: 10 604
Няма лекарство без странични ефекти.
Не вярвам, че ако всеки месец си променяш хормоните с противозачатъчни, това няма да се отрази на здравето ти.
Фармацията е един от най-печелившите легални бизнеси в света и не вярвам скоро някой да си позволи да потвърди връзката между противозачатъчните и рака.
Но да се твърди, че противозачатъчните предпазват от рак или го лекуват е меко казано смешно.

Общи условия

Активация на акаунт