Преустройво на апартамент около 60 квадрата

  • 4 956
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13
Да ти кажа "Не се сърди, човече" хич не е евтино в Сливен, даже напротив. Затварянето на 2-те тераси ни излезе 600лв преди 2 месеца няма, без шпакловка без нищо, затова сега къртенето и каквото мога ще го правя аз, а майстор ще викам вече при нужда чак. Иначе и ние искахме да оставим поне една тераса, но от гореизброените причини я затворихме.

# 16
  • Мнения: 46 516
А, евтино е. Тук затварянето на една тераса е 800 лв.  Simple Smile преди месец търсих майстор за един клиент и това беше най-ниското, което намерих.

Относно къртенето - за вашата и тази на обитаващите сградата безопасност е необходимо да имате експертна оценка и разрешение (което ще ви дадат, ако е възможно да се направи според специалистите). Не става дума за физическото къртене, то е ясно после.

# 17
  • Мнения: 2 352
Не знам какво се разбира под затваряне на тераса, но ако ще има стъкла, които няма да могат да се измиват, евтиното ще излезе много скъпо на нервите. При тераса тип лоджия по-малко от 1500 лв наистина не го виждам как ще се получи подръжката на приличния й вид след това.
 

# 18
  • Мнения: 13
А, евтино е. Тук затварянето на една тераса е 800 лв.  Simple Smile преди месец търсих майстор за един клиент и това беше най-ниското, което намерих.

Относно къртенето - за вашата и тази на обитаващите сградата безопасност е необходимо да имате експертна оценка и разрешение (което ще ви дадат, ако е възможно да се направи според специалистите). Не става дума за физическото къртене, то е ясно после.

Егати златното затваряне ще е за 800 лв, или ще е много голяма тераса за тия пари. Иначе за къртенето, засега няма да събарям стени, просто ще събарям старата мазилка, по терасите, за да може да се измаже на ново, а вече стоплили се времето дотогава трябва да сме решили кое къде ще бъде и ще има ли нужда от преправяне на стени, и избиването на старите каси на вратите.

# 19
  • Мнения: 13
Не знам какво се разбира под затваряне на тераса, но ако ще има стъкла, които няма да могат да се измиват, евтиното ще излезе много скъпо на нервите. При тераса тип лоджия по-малко от 1500 лв наистина не го виждам как ще се получи подръжката на приличния й вид след това.
 

Под затваряне разбирам махане на парапета, и зазидване с тухли като се остави светъл отвор за прозорец. В нашия случай и на двете тераси прозорците са с три крила, двете крайни отваряеми, така че няма да има проблем с миенето на стъклата .

# 20
  • Мнения: 2 099
На мен лично ми е трудно миенето на прозорците в апартамента с усвоена тераса.Не живеем там,но като живеехме виках фирма.На 3 етаж сме и ме беше страх да се надвесвам да мия.Имам страх от височини.И за мен най-удачно е да направиш кухнята на малка спалня и да вкараш в хола мивка.Да стане нещо като кухньо-хол.Помисли и за банята.Ние сме 4 ри човека също -двама възрастни и 2 деца на 6 и 10г.Преди беше ад с една баня+ВС.Сега сме в къща и си имаме две бани-идеално е.Няма я драмата от преди-излизай,пикае ми се!
Не знам дали си взел от стандартните апартаменти с баня+вс и отделно малка тоалетна само.Ако са с две тоалетни,горещо ти препоръчвам не ги затваряй.Децата ще порастнат и ще ви е трудно сутрин по едно и също време да се приготвяте.

# 21
  • Мнения: 46 516
...Иначе за къртенето, засега няма да събарям стени...

Това имах предвид:

...да избия нова врата на банята...

# 22
  • Мнения: 13
...Иначе за къртенето, засега няма да събарям стени...

Това имах предвид:

...да избия нова врата на банята...

Това ще е в краен случай ако се стигне мивката да е в коридора, на мястото на сегашната врата, което хич не ни се иска.

# 23
  • София
  • Мнения: 427
Нищо кой знае колко фатално няма 4 души да са с една баня, просто е до напасване на навици.
Относно прозорците, просто си купете от онези приспособления, с които се мият стъклата на колите по бензиностанциите (докато зареждате), има ги и с разтегаема дръжка.
Преустройството на показания апартамент е прекрасно. Направо се влюбих в терасата.

# 24
  • Мнения: 445
Преустроихме жилище със същите размери и разположение по следния начин:
- Холът стана всекидневна с кухня. Прекарахме водата там и усвоихме терасата.
- Кухнята стана спалня
- Спалнята стана детска. Спалнята може и да си остане спалня, но с две деца  по-добре да са на по-широко.
При нас обаче нивото се вдигна, заради по-дългия им път от банята до хола. Искахме нивото в целия апартамент да е еднакво и затова го направихме с изграждане на сух под, за да избегнем бъркане на тонове цимент и пясък, чакане да съхне и тн.

# 25
  • Мнения: 13
Преустроихме жилище със същите размери и разположение по следния начин:
- Холът стана всекидневна с кухня. Прекарахме водата там и усвоихме терасата.
- Кухнята стана спалня
- Спалнята стана детска. Спалнята може и да си остане спалня, но с две деца  по-добре да са на по-широко.
При нас обаче нивото се вдигна, заради по-дългия им път от банята до хола. Искахме нивото в целия апартамент да е еднакво и затова го направихме с изграждане на сух под, за да избегнем бъркане на тонове цимент и пясък, чакане да съхне и тн.

Може ли да качите  снимки да видим как се е получило.

Общи условия

Активация на акаунт