Сладкарничка за книги - тема 25

  • 26 933
  • 726
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Ох,влюбих се в шоколада и тефтерчето на Нара  Heart Eyes Mr. Green
Кости страхотен избор,дали го няма шоколада и в БГ.Обожавам сладки с лимон  Embarassed

# 151
  • Мнения: 10 698

Отивам да си чета... искам да свършвам вече тази книга; отегчава ме на моменти, ама не чак  толкова, че да я зарежа. 200стр. оставата и отсега умувам с какво да продължа  Thinking


Коя е тази книга, Кали, дето толкова те мъчи  Thinking

# 152
  • София
  • Мнения: 6 210
Да, Кали, и аз съм любопитна. Дали не е "Сянката на чинара"?
Хвани после някой от романите на Крис Картър, например не твоя собствен, а моя, за да си върви всичко по традиция  hahaha. Той поне върви кат пуканки и няма да ти е тегаво.

# 153
  • Пловдив
  • Мнения: 13 506
Добър вечер и от мен!
Нара, честито - страхотни подаръци, а ти искаше да мъчиш Кости до догодина  Hug
Скрит текст:
Тези хора да не са от Пловдив, вчера публикувах във фейса за възрастни брат и сестра, утре се надявам да минем с една приятелка през тях, ако не ще трябва тя сама да ходи, че аз вечерта се прибирам при А.
Има покъртителни истории, всеки път като видя някоя баба или дядо да рови по кофите или да си личи, че е видимо беден и си представям моите баба и дядо /лека им пръст/, които цял живот са работели и са били от градящите тази държава /редови данъкоплатец/...тъжно е, тъжно е, че не може да си изживеем старините достойно, че на държавата не им пука за пенсионерите, че хората след една определена възраст не ги считат за хора, а за излишен пълнеж...относно тъжни истории наскоро на един от базарите се видях с дете насилено от баща си...никога няма да забравя тъгата в очите му и безсилието, което почувствах...когато човек е болен, тежко болен може да му дадеш вяра, когато някой е изгубил близък може да му дадеш утеха и надежда, на това дете нищо не можех да дам - нито утеха, нито надежда, нито вяра...дано от тук нататък се сблъсква само с добри хора и дано някога да срещне мъж, на когото може да се довери и да изживее що-годе нормален живот, защото вярвам душевният й белег ще е до последният й дъх...

Днес едната ми приятелка ми подари книга за Коледа... Heart Eyes

# 154
  • София
  • Мнения: 4 899
Мижче, дочитам "Ключът към бездната" на Сомоса. Не е лоша, но е твърде странна и шантава, затова ми върви трудно. Има много препратки в нея към митологичния свят, създаден от Лъвкрафт, аз не съм запозната съвсем добре с него и ми идва тегава книгата на Сомоса. Освен това, историята държи едно постоянно чувство на обреченост и безизходица, което още повече ме кара да искам час по-скоро да я свърша. Със сигурност няма да препоръчвам тази книга да се чете  Confused Засега повече от две звезди не се очертават да й дам.

Вени, точно към твоя Картър гледам за после; моят е в Мери  Wink

# 155
  • Мнения: 1 601
Добър вечер , златни девойки  Hug

Кали , ако знаеш как ме разплака с тези силни думи към мен не е истина ...... благодаря ти , че така мислиш за мен , аз също много ценя всяка една от нас тук , искам да се разбираме , да си помагаме винаги , било с блага дума , съвет , или пък книжка . Хора сме , греши се , прощава се , никой не е по - голям от Господ , щом той е добър и всепрощаващ такива трябва да сме и ние . Прегръщам те силно , бъдете благословени цялото семейство .  Hug  bouquet  

Нели , жив и здрав да ти е именникът . Аз също съм пропуснала поста , за което искрено се извинявам.   bouquet

Кости , миличка , нищо няма да ти върна , какво направи с мен , нямам отлепяне от пъзела , морето и рамката го опатках вече , че и помагач си имах . Татко ми беше на гости на уиски със твоя шоколад със вафличките , много е вкусен , мога да кажа , че ми е фаворит наред със Шогетена ( другия ми любим) . Страхотни емоции имах днес . Чувствам се малко изморена от вълнението , но си заслужаваше всичко . Ако имаш време ела да си нареждаме пъзела  Hug

Деска ,
Скрит текст:
за същите хора става въпрос . За леля Мима . Моля те отиди когато можеш да ги видиш и ми пиши , казах й  че след празниците отново ще пратя парички . Пиши ми как са и от какво имат нужда , за да знам . Въпреки че според мен , в момента е най - важно да се съберат парите за наема , за да не ги махнат от жилището . Има и кредит , който изплаща за пейстмейкъра  Tired Чакам отговор от теб  Peace   Hug 
А този случай с детето .......жив да го одере човек този мъж , как може , какво сърце , не сърце , какъв камък носи .......потресаващо


Отивам да изпуша една цигара на студа  Mr. Green

# 156
  • Мнения: 2 491
Оххх, изчетох 10 страници...но пък си заслужаваше Crazy
Честити подаръци на Миж, толкова развълнувана не я бях виждала, браво Мариета, това е твоя заслуга, адмирации за всичките красоти   bouquet Страхотни подаръци, и ароматите и всичко...Crazy
Наричка, честито и на теб сладуранке, какви красоти си имаш само от моята готина Свакя Heart Eyes, много ми харесаха подаръчетата и този интересен шоколад с лимон, какъв ли е на вкус Thinking, да разкажеш после Peace
Страхотни подаръци момичета!
Зоренце, късметлийка си тии Heart Eyes, тройна радост, ще чакаме да се похвалиш с изненадите Peace и дано всичко да е наред с твоите неща следващата година Hug
Нелко, да ти е жив и здрав именикът и много да те слушка   bouquet
Дев, прегръщам те мила и само да ти кажа-имай търпение, няма начин хормоналната терапия да не предизвика някакви странични реакции, просто си знай че е от това, не се шашкай, имай вяра и потърпи, като мине време организмът ти ще свикне и всичко ще си влезе в нормата! Само не се отчайвай!!! Гледай си слънчицата и се усмихвай, важното е че като цяло си здрава и няма нещо лошо Peace ако имаш нужда от нещо-свиркай, дори и това да е само една виртуална прегръдка, ще се отзовем на момента Hug Heart Eyes
Дано не забравям някого или нещо, ако съм забравила, извинете, днес не съм в кондиция Laughing, не че съм пила толкова, колкото безсънието ме мъчи, много малко спах, но мисля тази вечер да се поправя, добре че пих поне качествен алкохол...едни бутилки черен Джак Даниелс се лееха, майкоу ooooh!
А по другата тема, пия само едно кафе сутрин, черно и без захар. Навремето пиех със захар и сега се чудя как съм могла Grinning, ми то отврат бе, веднъж без да исках опитах със захар и щях да  Sick
Алкохол не пия, освен отвреме на време вечер по 50-100 грама червено или бяло вино и това е, твърд алкохол, твърдо не Naughty Grinning А преди пиех ракия от време на време, не знам как съм могла Sick Обаче снощи се отпуснах и дръннах едно уиски Embarassed ама с много лед Grinning И четох Crazy
Момичета аз наистина четох снощи Mr. Green, ето нагледно ще ви покажа Laughing


Много интересна история наистина, за една куртизанка Grinning, колежката вика, абе аз знам че обичаш да четеш, ама и тук намери начин Laughing

Отивам да почивам, че утре заминаваме за Търново и едни МОЛ-ове ни чакат, пазаруване, кино и боулинг за детето, трябва да си почина и да съм свежа Crazy

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 13 506
Нара ще пиша, 90% е сигурно, че ще отидем утре.

# 158
  • Мнения: 1 601
Гиговче ,  ако си ми другарче по натам , поне ще знам каква "книга" да ти подаря  Joy Ще "четеш" и ще гледаш едно към гъотере , само след края на книгата  да не викаш  на мъжо "Ти мен уважаваш ли ма ? "  Joy  

Кости , ела да си те гушна, малка моя  Hug

# 159
  • Мнения: 2 134
Привет от мен!

Днес дядо КолеСтели довърши задачките по СписъкЪТ, ходи на куклен театър и вече е на работа  Tired

Зоринце прекрасна  Hug Heart Eyes Честити ти изненади! Сигурна бях, че ти си Късметка! Не знам защо, но явно съм усетила, че имаш нужда, а и заслужаваш  Hug  bouquet

Нелко получих си пакетчето  Hug Благодаря ти много  Blush Сега остава да си чакам нарът. Освен да дойда пак на гости ли  newsm78 Hug Heart Eyes  bouquet  Честит ти именник!   bouquet

Наричка радвам се, че и моето пакетче е дошло. За теб беше предвидено. Исках да ти го дам лично, нооо следващият път  Peace  Честито ти подаръче и от Кости. И двете сте големи сладурки  Heart Eyes  И аз си имам пъзел. Само да мине тази смяна и от утре се отдавам на глезотии  Crazy

Гиговче  Hug Hug Hug

Страхотни сте всички, нали знаете?  Peace  Hug

# 160
  • Мнения: 2 134
Хмммм няма никой ....
Чакайте да ви покажа едно от джуджетата на дядо ви Мраз, да видим дали няма да дойдете  Mr. Green
Скрит текст:

# 161
  • София
  • Мнения: 4 899
Тук съм и без джуджето, ама нещо не пишете тази вечер.
Аз пък поздравих с едно коледно клипче във Фейса, ама не знам как да го постна и тук  newsm78

Я да видим кой какво елфско име носи  Grinning
Моето е Cookie Peppermint (Бисквитка Ментова)  hahaha






Редактирам:
Искам да имам такава мебел  Heart Eyes
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 20 дек 2014, 22:29 от Kally May

# 162
  • София
  • Мнения: 6 210
Джинджърбред Шугър-Сокс  Crazy, драго ми е да се запознаем  Joy!

# 163
  • Мнения: 5 776
Ето така  Laughing
Оплакнах очички и душичка с вас  Hug
Още само няколко дни гърч и после ще имам повече свободно време. Днес беше представлението на децата по зумба, бяха страхотни  Heart Eyes
Отделих и мъничко време за "Стръв", много я забавих  Blush
Пожелавам си от дядо Коледа повече време за книжки   bouquet

Twinkle Monkey-Buns  hahaha

# 164
  • Мнения: 2 134
Елвис Мънки-бънс  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт