Съвместно съжителство

  • 14 289
  • 173
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 769
Търсете маломерно жилище за първо време.Вижте дали сте един за друг,защото има разлика в отношенията на двама души когато са гаджета и вски си спи у тях и ако споделят общ дом.
Все пак няма вечно да сте зависими от родители, нали?Все някога трябва да се отделите.

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
С приятелят ми сме заедно от 2 години, в началото никой от нас не работеше, в последствие си намерихме всеки по нещо. Но проблемът е че парите са недостатъчни за да се изнесем под наем, и все още всеки си живее в тях. Всеки ден мислим и търсим вариант да заживеем заедно, но късмета не е на наша страна.

1400 лв общ доход е напълно достатъчно за да заживеете заедно , двама човека  сте  Laughing

Не е до късмет а до желание  Sunglasses вероятно на теб ти се иска а на 'любимия' , ньЕ  Mr. Green

Имам позната в момента е по майчинство с партньора и детенце горе , долу някъде за тези пари (1400 лв) живеят и тримата , самостоятелно т.е. под наем  Wink

Последна редакция: пт, 26 дек 2014, 04:21 от Desss

# 17
  • Мнения: 6 966
С горе долу същите финанси бяхме под наем 10тина месеца в едно много симпатично апартаментче в Младост-4. При 380-400 лв. наем ви остават 1000 лв, които както и да го смятате, спокойно ви стигат за храна и сметки. Ако толкова искате да сте заедно все някак ще потърпите да не сте в максимален лукс. Дори ми е малко странно. Първо като отворих темата си представих бедни студенти, работещи за по 250-300 лв заплата (мои колеги в момента работят на 4 часа за по 200 лв) и си викам "Горките, то така много гадно.", а вие си разполагате със съвсем нормален доход.  Laughing 

# 18
  • Мнения: 390
Отначало и аз си помислих, че имате някакъв много нисък доход, както каза google76. А вие си имате някакъв приличен доход. Ако работите в центъра, ходенето с кола не е оферта, заради паркирането. Но не пречи да ползвате градски транспорт.  Една карта е 50лв за всички линии, а за една или две е доста по-малко.

Струва ми се, че малко не ви стиска и мрънкате. Не искате липсата на финанси са се отрази на връзката: няма как това да стане. Ще се отрази, но поне ще си докажете дали сте един за друг, или не. Тези проблеми сближават доста и наистина доказват много неща.

# 19
  • Мнения: X
За какво изобщо е темата се чудя аз? newsm78

Изобщо не съществува варианта за живеене при нечии родители, даже и в краен случай бих намерила друго решение. За бебето беше абсолютно в кръга на шегата, първо ще си подредя собствения живот, чак след това бих се замислила да имам дете, въпреки че много искам.
Неискам съжителството ни да причини резки промени в стандарта и ежедневието ни, тъй като неминуемо ще се появят дразги и скандали, а целта е да се чувстваме по-добре, не по-зле.
Най-вероятно ще се вземе стая, студио или гарсониера временно, докато се освободи мястото, което съм предвидила да живеем. Хем ще сме заедно, когато можем, хем и лека полека ще свикнем с промяната до момента, в който заживеем напълно самостоятелно.

Сама си си отговорила.

# 20
  • Мнения: 780
Ние въпреки, че не сме на квартира преди 2години при същия доход все не ми стигаха парите, а в същото време не знаех къде отиват....после родих и осъзнах, че сме имали доход, с който повечето хора не разполагат. Сега сме на една заплата и едно майчинство, което е доста под заплатата която вземах аз и дете гледаме и не се оплаквам. Човек се нагажда според ситуацията.  Peace

# 21
  • Мнения: 1 136
Хубаво е да се изнесете , имате достатъчно средства сте заедно , ако наистина се обичате , защото сте свикнали на различен начин на живот , а не на доста по-скромен ще бъде голям тест за връзката ви.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 996
Не разбирам защо квартирата трябва да е в центъра, дори и вие да работите там. Изберете по-евтин район по линията на метрото и сте готови. Е да, ще си нарушите малко комфорта, но не е чак толкова невъзможен вариант. С добро разпределение на финансите спокойно можете да се оправите.

# 23
  • Мнения: 1 136
Именно към това ми е насочен поста - ако са свикнали на по-висок клас на живот , а се обичат няма значение къде са , само да са заедно , а те искат всички удобства - обикновенно не става така!

# 24
  • Мнения: X
Двама души, млади, без деца, ако се обичат и не могат един без друг, ще са щастливи и в най-скромното жилище. Явно желанието ви да живеете заедно не е чак толкова голямо.

# 25
  • Мнения: 8 908
Вижте обявите за апартаменти под наем - в район централен има много предложения за около 250 евро, говоря за напълно обзаведени  Peace За двама мисля,че е ок двустаен апартамент. Всичко е въпрос на организация  Peace

# 26
  • Мнения: 25 769
Да, ама парите за евентуален наем,сметки, транспорт, сеги си ги харчат за каквото си искат... Laughing Laughing Laughing

# 27
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
При мама и тати е най-добре  Flutter Whistling

# 28
  • Мнения: 25 769
Ами тъй де. Mr. Green

# 29
  • Мнения: 9 865
То това и онова, и душата в рая... няма такъв филм. Ако искаш нещо (да живееш с човека, когото обичаш), правиш компромиси, нарушаваш си настоящия комфорт и виждаш какво е. Дори фактът, че заживяваш с някого, с когото досега не си живял е нарушаване на комфорта, без да броим финансовите несгоди.
Търсенето на квартира също не е сред най-лесните задачи, така че ще изпитате много аспекти на връзката и взаимоотношенията си, решавайки се на тази стъпка, което от моя гледна точка е много полезно и поучително.
Съвет мога да дам само един - действайте Simple Smile!

Общи условия

Активация на акаунт