Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте  мили мами, а и татковци. Посещавал съм бг мама за какво ли не, преди всичко информативно, а сега дойде и време да поискам съвет от нежната половина на човечеството, тъй като след  толкова лутане сам не мога да открия отговорите на въпросите, които ме интересуват. Няма да ви отегчавам с дълги сълзливи истории, искам единствено да постигна спокойствието и увереността, които изгубих. Затова накратко:  преди 3 години в службата ми се появи едно прекрасно същество. С оглед на това, че живееше вече с някой, а и моя подчинена, което предполага конфликт на интереси,  макар и при симпатиите ми към нея, не смеех да предприема каквото и да е. В последствие разбрах, че животът, който води съвсем не е от най-щастливите, дори обратно, малко по малко се сближихме и ми бяха споделени неща, които съзнанието ми не искаше да възприеме. Тук ще вметна, че съм израсъл в семейство, в което винаги е царяло любов и разбирателство и съответно ми е изградена и такава представа за тази социална институция. Както и да е, с течение на времето ставахме все по-близки, споделяхме си все повече неща. Страшно ме е боляло всеки път, когато съм разбирал, че е била тормозена, заплашване по един или друг начин, затова реших да й предложа другата крайност (вече съответно бях влюбен в този ангел) – имаше пълното ми доверие и подкрепа, на всяка наша среща получава цвете (не съм пропускал никога), при всеки значителен и незначителен повод съм й купувал подаръци, познавах я толкова добра, че можех да си позволя да й купя рокля, обувки и какви ли не дрехи и винаги съм улучвал вкуса и номера й.  Направих така, че за нея да бъде удоволствие да идва на работа, защото знаеше, че всеки един ден ще я накарам да се усмихне, ще я накарам да се чувства добре и че ще е една нова емоция за нея. Макар и нетипично за мен, започнах да й пиша стихове. Съответно това беше до знанието на нас двамата, но работейки на едно място рано или късно започна да прави впечатление. За да избегна конфликта на интереси напуснах работа, в противен случай тя беше застрашена. Отне ми 2 месеца за да си стъпя на краката, отново да работя достатъчно престижна работа, с която можех да издържам нея и детенце и тъй като не издържах да се срещаме от време на време и предложих брак. Това което постигнах бяха сълзи в очите й и бягство, а аз така и останах на колене докато не посинях от студ и не прогизнах от дъжда.Пръстенът остана в нея, но макар и да не го получих, отговорът беше НЕ. НЕ, защото ако беше казала ДА, щеше да е подложена на един безкраен тормоз, вече беше заплашвана с убийство след като И(идиотът, с който все още живее й вдига скандали пред  детето) разбра за нас.
Май се поувлякох. Исках само да разбера, колко от вас вярват, че любовта, каквато е описана в книгите наистина съществува и може ли един страх да е толкова силен, че да жертваш бъдещето си, само и само едно дете да има на кого да казва „татко“ и това дете след време, ставало свидетел на толкова разпри, няма ли да го боли за майка му? Или  ще каже: „Браво“! Не остават ли прекалено големи травми в една детска психика, ставаща свидетел на нещо такова .... а не искам и да си помисля за нещата, които се крият от мен.
Не зная, аз ли живея в един идеализиран и невъзможен свят, действителността ли е толкова жестока. Понякога не зная дали тук ми е мястото, дали не трябва да се махна... но как да ги оставя? Та те са всичко за  мен. Бих дал сърцето си за тях ... не в преносния, а в буквалния смисъл.

# 1
  • Мнения: 67
Здравей, много неща в твоята изповед биха могли да се  коментират. Много съвети би могъл да получиш. Много въпроси могат да се зададат. Аз ще ти напиша само едно: Когато човек иска да бъде с някой, през огън и вода ще премине и пак ще бъде с човека, който обича.

# 2
  • Мнения: 1 408
Ти истински ли си? Хора като теб са останали изключително малко...Извинявай за отклонението.
Така, по темата. Да, страхът може да бъде толкова силен, че да жертваш бъдещето си. Мислиш си, че неправейки нищо, за да промениш живота си, всъщност вземаш най-правилното решение. И тук идва въпросът-кое е по-силно-страхът или инстинктът за самосъхранение. Ако надделее първото-ОК, тогава ролята на жертва е доживотна, но в името на какво? За да има на кого детето да казва "татко"? Бащата не е само обръщение, бащата е любов, подкрепа, личен пример, съвкупност от много, много неща, и никак не е задължително човекът, който олицетворява тези неща, да е биологичният родител. И аз ще те посъветвам-ако обичаш тази жена, ако си готов да отгледаш детето й като свое, да дадеш и на двамата любов, сигурност и закрила-тогава не спирай пред нищо. Покажи й, че няма от какво да се страхува, че ти ще я защитиш от всичко. Успех ти пожелавам!

# 3
  • Мнения: 2 650
То хубаво да се бори за любовта...ама за чия любов - аз не разбрах ангелското създание да изпитва  нещо такова към последния мохикан.Просто е приемала подаръци и се е чувствала добре обгрижена, може и като приятел да го е усещала, ама чак любов от нея не разчетох от написаното. Малко мъчно ми стана за автора, за това ще спестя и останалото, което мисля по въпроса Confused

# 4
  • Мнения: 1 408
Аз пък като една романтична душа изобщо не се замислих над това. Но сега като те чета, Зандали, се замислих. Той наистина никъде не пише какво е нейното отношение към любовта му. И още нещо-уж отхвърлила предложението за брак, но пръстена не върнала?  newsm78

# 5
  • Мнения: 25 817
Ама много меркантилни били днешните ангели, бе. Отмъкна пръстена, но рече НЕ.  Laughing
Ех, Мунчо, Мунчо...  smile3560

# 6
  • Мнения: 4 418
Цветя на всяка среща, дрехи, пръстени, работа зарязваш, пък тя си живее с друг. Смятаййй.

# 7
  • Мнения: 37
Цветя на всяка среща, дрехи, пръстени, работа зарязваш, пък тя си живее с друг. Смятаййй.
Живее, но само това. Иначе не го понася. Няма да цитирам епитети. Толкова голям ли може да е човешкичт страх???
Ти истински ли си? Хора като теб са останали изключително малко...Извинявай за отклонението.
Така, по темата. Да, страхът може да бъде толкова силен, че да жертваш бъдещето си. Мислиш си, че неправейки нищо, за да промениш живота си, всъщност вземаш най-правилното решение. И тук идва въпросът-кое е по-силно-страхът или инстинктът за самосъхранение. Ако надделее първото-ОК, тогава ролята на жертва е доживотна, но в името на какво? За да има на кого детето да казва "татко"? Бащата не е само обръщение, бащата е любов, подкрепа, личен пример, съвкупност от много, много неща, и никак не е задължително човекът, който олицетворява тези неща, да е биологичният родител. И аз ще те посъветвам-ако обичаш тази жена, ако си готов да отгледаш детето й като свое, да дадеш и на двамата любов, сигурност и закрила-тогава не спирай пред нищо. Покажи й, че няма от какво да се страхува, че ти ще я защитиш от всичко. Успех ти пожелавам!

# 8
  • Мнения: 1 127
Нейното мнение се не знае, отговорът е `не`, а пръстенът го няма, работата подсигурена. Съвпадение ли просто? Дали е само/въобще/ страх?
В една друга тема някой даде еднаква дефиниция за любовта и ревността...

# 9
  • Мнения: 3 371
само на мен ли ми се струва, че е прекалено захаросана историята?

този подфорум стана като подлистник на вестник 'Лична драма' Stop

# 10
  • Мнения: 37

Някои нали сме над материалните неща. Да живее в общия им апартамент, но спи с мен ... и сега работя по въпроса за общ (наш) апартамент.
Не искам никой да засегна, но се чудя дали постъпих правилно, пускайки тема Sad

# 11
  • Мнения: 2 650
Живее, но само това. Иначе не го понася. Няма да цитирам епитети. Толкова голям ли може да е човешкичт страх???

По някога не по-голям от човешката наивност ( глупост)
Цитирай епитети, на мен ми стана интересно какви епитети използват ангелите когато искат да изглеждат слаби и нещастни Thinking

# 12
  • Мнения: 14 163
Чак пък такъв страх да изпитва, едва ли. Мен ако някой ме бие и тормози, и живея в постоянен страх от него, знаеш ли кога ще си хвана любовник? Или пък кога ще му приема подаръците? Никога. По-лесно й е било да се представи като жертва, та ти да се проявиш като добрия рицар. И си поискай пръстена, ще ти потрябва за другата, истинската. Peace


П.П. За мъжете съм чувала, че лъжат любовниците си, как не спят с жените си. Сега разбрах, че и жените използват същите похвати.


 живее в общия им апартамент, но спи с мен ...

# 13
  • Мнения: 1 127
По-лесно й е било да се представи като жертва, та ти да се проявиш като добрия рицар. И си поискай пръстена, ще ти потрябва за другата, истинската. Peace


П.П. За мъжете съм чувала, че лъжат любовниците си, как не спят с жените си. Сега разбрах, че и жените използват същите похвати.


 Peace

# 14
  • Мнения: 37
Като че ли си намерих отговор ...поне от това което прочетох до тук. Явно на мен не ми е тук мястото (нямам предвид бг мама-та). Жалко наистина.

Общи условия

Активация на акаунт