Късметче "бебе" или "брак"

  • 18 456
  • 378
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Искам да ви попитам какво мислите във връзка със следната ситуация. Ще пиша много хаотично, защото не мога да навържа в смислени последователни изречения смесените си чувства.
Няколкомесечната ми връзка се позакрепи и наистина дава изгледи да стане дълготрайна. С кандидат-свекърите се разбирам много добре. Коледно-новогодишните празници изкарах у тях. Тука е драмата.
Кандидат-свекито е много мила женица, но децата са почти единствената й тема за разговор. Рядко говори за манджи, предимно като сме на масата. Пенсионерка е, нямам представа книги дали чете, филми дали гледа, просто не показва да го прави. Аз нямам какво да кажа по темата с децата в разговор с нея. В процеса на слушане съм разбрала, че вижданията й за децата не кореспондират с тези, с които аз съм израснала и имам. Понеже виждам, че е от хората, които лесно се засягат, предпочитам да не създавам излишни конфликти, като й правя контра - винаги го приема лично, а то не е.
Сега случката. На Нова година имаше баница с късмети и разбрах с известно притеснение... абе направо си изпитах ужас, че късметите за брака и бебето, които вървят с корите, са също сложени. Като си представих как тегля някой от тези късмети, как започват разговорите "а, ето ти го късметът, на който каквото му е писано", как се чудя за най-тактичния начин да й кажа, че не ми влиза в плановете за тази година... Почти изпаднах в паника.
Каниха ме 5 пъти да си взема парче от баницата, но докато не изтеглиха тези късмети, не я пипнах. Може да звучи инфантилно, но за мен беше много стресираща и притискаща ситуацията. Преди да разчупим баницата, насаме споделих с приятеля ми и той не знаеше какво да каже, на него също не му беше много приятно, защото не само аз, ами и той ще бъде притиснат в случая. Говорили сме по въпроса с развитието на връзката и двамата сме на мнение, че трябва първо да се съберем под един покрив, тогава деца, евентуално брак. Като времево се подразбира, че това отстои на поне половин година (а имаме връзка от по-малко).
Мислите ли, че е редно това? Слагане на тези късмети от свекърите/тъстовете, когато децата им са загаджени и още дори не живеят заедно? За мен не е редно. Едно е празникът да се чества семейно и без външни хора, но съвсем друго е гаджето да ти е на гости и родителите ти да му/й сервират късмети за женене и раждане. Ако бяхме у нашите, никой нямаше дори да помисли тези късмети да се ползват. В крайна сметка не се знае кой какво иска, какво планира и дали няма проблеми, възпрепятстващи имането на дете. Меко казано е нетактично.
Не ми е за друго, обаче - имаме си някакви планове, говорим си помежду си... Разбирам, родители са тези хора, ама и ние сме големи. Защо се набъркват така в живота ни и правят такива очебийни намеци? Визирам майката - тя е интелигентна и сравнително съобразителна и тактична жена, просто няма начин случайно да ги е оставила. Има една граница, след която просто не е тяхна работа, и тази граница според мен беше прекрачена.
В крайна сметка и двата късмета отидоха у свекърите. Гледах реакциите им - на него му беше малко неловко, но като цяло не му пукаше особено. На нея обаче - падна й се бебето - никак не й стана приятно и до края на храненето мълча.
Какво мислите вие?

# 1
  • Мнения: X

Абсолютно.

# 2
  • Мнения: 4 892
Мисля, че не е кой знае какво. Голяма работа. Така са възрастните понякога.
Никаква драма, камо ли вмешателство, ама ти си знаеш  Grinning



# 3
  • Мнения: 1 196
Не е трябвало да караш празниците у тях...
Най-малкото нещата във връзката ви не са на ниво сериозни - все пак не живеете заедно....,въпреки,че имате планове за това..
Според мен избягвай такива гостувания - докато не почнете да се имате с приятеля ти за ,,семейство,,... и започнете да планувате брак и деца...
До тогава не се знае как ще се развие връзката ви... и най- много да ви навредят в негативен план свекърите, дори и без да искат..
А на тях им се щат внуци- не им се сърди за късметите....,че е нетактично- така си е...
Просто избягвай гостувания при тях, докато нещата не станат наистина сериозни..
Успех..   bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 914
А аз се чудя какъв толкова е проблема? Това са само късмети за бога...нима вярваш, че щом се падне значи 100% ще стане? Дори и да ти се е паднал някой от тези двата така страшни късмета просто се засмиваш и толкова...на колко си години? Защото не ми звучиш на повече от 16 (не се убиждай ако си на повече, но просто с тази велика драма за късметите...)

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Мисля, че не познавам друг човек, който да взема токова на сериозно късметчетата от баницата. Малко ми е като да сложиш пощенска марка на писмото до Дядо Коледа Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 5 884
Без късмети в баницата догодина, че да няма припадъци. Представяш ли си да сложат късмет нова кола, пък ти нямаш никакво намерение да си купуваш? Егати нахалниците.
Ама вие женени ли сте, та им викаш свекъри?

# 7
  • Мнения: 716
"Пада й се" на свекървата Simple Smile))
Погледни го от веселата страна - получила се е забавна ситуация. Разбира се, че подобен намек е груб и нетактичен.

# 8
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 365
И аз не разбрах голяма драма с тия късмети .. Не искате деца , ОК никой няма да ви накара насила на правите , ама чак пък правилно ли е това с късметите???

# 9
  • Мнения: 2 219
Едва ли някой ще се сети  да извади традиционните късмети, само защото някой би ги приел съвсем сериозно, та даже би се и обидил.

След като приключих с баницата, да напомня, че един куп хора те чакат в първата ти тема да споделиш за пържолите и събитията около тях. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 052
Цитат
Мислите ли, че е редно това? Слагане на тези късмети от свекърите/тъстовете, когато децата им са загаджени и още дори не живеят заедно? За мен не е редно. Едно е празникът да се чества семейно и без външни хора, но съвсем друго е гаджето да ти е на гости и родителите ти да му/й сервират късмети за женене и раждане. Ако бяхме у нашите, никой нямаше дори да помисли тези късмети да се ползват. В крайна сметка не се знае кой какво иска, какво планира и дали няма проблеми, възпрепятстващи имането на дете. Меко казано е нетактично.

Щом в представите съществува ясно разделение между празнуване "семейно и без външни хора" и празнуване с посещение на гаджето при така описаните отношения, значи е рано за въвеждането на роднинските титли.  Peace

Иначе, ако едно посещение по празниците е довело само до драма със слагането на всички фабрични късмети от корите за баница, значи си попаднала на читави хора и изгледите за отношенията ви, ако се намали вътрешното напрежение, са доста оптимистични.  Peace

# 11
  • Мнения: 4 892
На мен пък свекърва ми направи баница с измислени от нея късмети, но ги бяха увили във фолио и бяха толкова мънички, че от 11, аз съм изяла поне 3. Да, аз изядох повечето баница!
И сега чувствам, че годината ще ми е много късметлийска, пълна съм с късмети!

# 12
  • Мнения: X
Ще ми се да е нищо, но като гледах как се цупи кандидат-свекървата - надали.

На мен не ми е проблем толкова, че късметите са там. За случването въобще... суеверия. Притеснява ме какво следва като разговор. Все пак знам с кого съм седнала на масата. Синът им ... той си им е дете. Като са си вкъщи само тримата, да си говорят. Аз обаче съм дете на моите си родители и на кандидат-свекърите не им е работа по какъвто и да е начин да подхващат темите за брака и децата С МЕН, дори да се женя и раждам от техния син. Някои теми не са подходящи и толкова. Защо изсилват събитията?

# 13
  • Мнения: 914
Само на мен ли ми се струва, че сама си се вкарваш във филма?

# 14
  • Мнения: 2 219
Ама те започнали ли са все пак темата или те плашеше вероятността късметите да я провокират?
Ако са си решили да водят тоя разговор с вас, няма да чакат Нова година и случайността да ви се падне тоя късмет, за да го започнат.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт