Семейно скарване - как ще постъпите вие в случая?

  • 6 513
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 604
Слава Богу, че авторката прояви здрав разум! След черните сценарии на НСЧ и още някой други, очаквах следващият съвет да е: Подай молба за развод!

# 61
  • Мнения: 349
Браво, радвам се и аз!  Simple Smile
Душички сте вие с мъжа ти  Laughing

# 62
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Много хубав пост на BirdsFlu!

resque system, чудесно е, че сте изяснили нещата! Виж, че когато нещата се изговорят всичко олеква и се изяснява, а иначе само се измъчвате и излишно нагнетявате взаимоотношенията си. Просто ако някой ден отново имате подбна ситуация, я обсъдете на момента без цупни и сърдене.

За мен винаги е по-добре стъпката за сдобряване да бъде инициирана от виновния, ако има ясен такъв, но все пак по-важно е, че ще спите спокойно и двамата след като сте се разбрали. Много е важно човек да може да казва "Сбърках" и мисля, че точно това се имаше предвид, когато се казваше, че виновният трябва да направи първата крачка, никой не мисля, че е чертал черни сценарии за да разведе авторката  Laughing

# 63
  • Мнения: 46 515
Слава Богу, че авторката прояви здрав разум! След черните сценарии на НСЧ и още някой други, очаквах следващият съвет да е: Подай молба за развод!

Моите сцениарии са реални, не черни.
Той вече е наясно как ще протичат занапред подобни ситуации, тя му е показала, че ще тича и ще му се извинява, нищо, че той я е овиквал без причина.

Неговата позиция си я е казал директно:
...съм провалила всичко...

Тя е провалила всичко. Явно нищо не е схванал, не е извлякъл никаква поука за следващия път.

По принцип подкрепям поста на BirdsFlu. Но това може да се случи м/у хора, които знаят, че с/у тях има силен човек и затова никога няма да си позволят да го зарежат в колата, бягайки от нея или да тръшнат вратата на апартамента и да потънат в нощта. Няма как да говориш с човек, който не е при теб, освен ако не го гониш ти, което ще се превърне в правило, когато той сгафи.

Т.е. въпросът беше не в това да се сдобрят, то е ясно, че щеше да стане, а в това да се научат как да излизат от тези ситуации без сериозни последствия. Ако той не осъзнае, че когато си ядосан не бива да мачка хората вкъщи, това ще се задълбочи. А когато все още е на мнение, че ти си провалила вечерта, явно съвсем не го е схванал...

# 64
  • Мнения: 36
 Споделям мнението на НСЧ. Ест., може и да няма повече такава ситуации, но може и да има и да следват сценария, описан от нея. Дано не

# 65
  • София
  • Мнения: 23 096
Радвам се, че историята е с щастлива развръзка, в което бях почти сигурна.  Grinning

В нашето семейство аз съм тази, която се цупи, но не ми трае сърцето да има някакво недоразумение между нас. Всичко се решава и изяснява възможно най-скоро.
Пресен пример от снощи. Заведохме детето на балет. Стоим и чакаме 1 час в колата пред Културния дом, където се провеждат часовете. Аз искам да си приказваме, но мъжът ми иска да си слуша някакво спортно предаване по Дарик, а на мен ми става скучно и изнервено. Както и да е, прибираме се вкъщи. След няма и пет минути моят мъж си е извадил бирата и иска да му нарежа мезе. Моляяя?! Не искаш да говориш с мен, ама очакваш да ти нарежа мезето? Казах му, че съм обидена и че очаквам в най-скоро време да си преразгледа отношението към мен. Човекът си наряза мезе и след малко дойде в хола, а с перферното си зрение го виждам как ме гледа страшно. Отвръщам му със също толкова гаднярски поглед, при което и двамата избухваме в смях. И до там със сръдните. Сега обаче се сетих, че забравих да го попитам дали си е преразгледал отношението спрямо мен, хаха.  Mr. Green Е, ще си проличи в най-скоро време.

# 66
  • Мнения: X
Класически случай на "От нищо-нещо!"    Laughing
А всичко е можело въобще да не започва, ако тя на първата му забележка още беше отвърнала с :"Нещо си много кисел днес.....какво има?"

Макар че сега, прочитайки цялата тема, ми хрумва друг сценарий:
Ами ако той е имал среща/уговорка с момчетата?И е искал на всяка цена да излезе с тях?
НО:с жена си не са се виждали няколко дни и той знае, че тя очаква да са заедно вечерта.И сценките с умората, мрънкането, сърденето са, за да се скарат и той да излезе онеправданият и да си излезе с аверите, без да се налага да се чувства виновен, че след тези дни на раздяла предпочита тях, а не жена си.    Laughing
Май ставам за сценарист....    Mr. Green

# 67
  • Мнения: 46 515
E, хайде сега, чак такива сценарии Simple Smile

Но определено ми стана странно това, че е казал, че бил планирал да ходят на вечеря. А още с влизането в колата й казал да кара към тях да се прибират, защото е скапан от умора Crazy

# 68
  • Мнения: 21 449
 Късно видях, те вече се били сдобрили.

 Мъжът ми много лесно се цупи и трудно приема забележки, затова съм свикнала аз да давам сигнали, че сръднята ми е минала, което не е често, много рядко се спречкваме, дори не са скарвания, а така... дреболии като с паркирането, лошо настроение и нервничене. Grinning

  Нооо... само веднъж за 15 години направи опит така да излезе сърдито и смятам, че няма да го повтори дорде е жив.

# 69
  • Мнения: 88
Ние сме така, нещо дребно или не толкова натъжава или сдухва единия, другия започва да се цупи и мълчи. И така караме и по 2-3 седмици. Много е трудно когато и двамата са такива и това само отнася в миналото неприятни спомени и загубено време. Аз в момента се пренастройвам и такива глупости не мисля вече да оставям, отворил съм се към МЖ и в такива ситуации вече съм активен. Ако когато на мен ми е неприятно или тъжно от нейни действия и го споделя а тя не реагира то това убива малко от любовта но продължаваме напред. Нямам очаквания и изисквания и ще сме заедно докато любовта я има. Ето снощи ме болеше много глава, тя не реагира даже се поразърди, че и преча да спи, е поизмъчих се но не се нацупух макар малко от любовта да си замина. Сутринта ме посрещна със забележки (преди бих очаквал да ме питат как си успя ли да се наспиш с този главобол итн) но се усмихнах и я прегърнах пак за сметка на малко от любовта и тръгнах на работа с добро чуство Simple Smile

# 70
  • Мнения: 349


Моите сцениарии са реални, не черни.
Той вече е наясно как ще протичат занапред подобни ситуации, тя му е показала, че ще тича и ще му се извинява, нищо, че той я е овиквал без причина.

..........
 Ако той не осъзнае, че когато си ядосан не бива да мачка хората вкъщи, това ще се задълбочи. А когато все още е на мнение, че ти си провалила вечерта, явно съвсем не го е схванал...
Напротив, продължаваш с черните пророкувания.  Mr. Green

А може просто следващия път да не се стигне до такъв развой, защото и двамата са осъзнали, че е глупаво, и ще пресекат ситуацията в зародиш.
Кога стана толкова мрачна? Явно  никът "НЕ СЕ СЪРДИ, Човече" е от някакъв по-позитивен период.  Wink

# 71
  • Мнения: 46 515
Давам съвет по поставен конкретен проблем.
Аз в моето семейство съм си позитивна, но в него знаят кой стои насреща и никой не би си позволил подобно отношение и поведение  Peace

# 72
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
E , авторката  Grinning видя ли всичко е Ок  Peace

Сега ако решиш можеш да помолиш да заключат темата , че някои видни психоаналитици услужливо ще  направят дисекция на отношенията  ви Mr. Green на база инфо в тази тема , ще направят гранде заключения  Laughing



Давам съвет по поставен конкретен проблем.
Аз в моето семейство съм си позитивна, но в него знаят кой стои насреща и никой не би си позволил подобно отношение и поведение Peace
Пу , пу казвай , че понякога хора с n години стаж се изненадват къде приятно ,  къде не  Whistling


п.п. авторката е споделила че сефте се случва така, такъв конфликт  , ако бе практика нямаше да ни 'удостои' с тема. Тъй че Човече сопри се малко Wink

Последна редакция: вт, 27 яну 2015, 14:53 от Desss

# 73
  • Мнения: 46 515
Искрено се надявам да греша  Peace

Общи условия

Активация на акаунт