Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 664
Добро утро мами!  bouquet

Да пием по едно кафенце! Simple Smile

Имам нужда от Вашата помощ:разболявам се... EmbarassedОт тази сутрин съм с лека кашлица,при преглъщане леки болки в гърлото,хрема и следователно кихане,става ми ту топло,ту студено #Cussing outКажете ми какво мога да пия и да взема мерки докато е време. Cry

Благодаря Ви предварително! bowuu

Приятен ден на всички!  bouquet

# 16
  • Мнения: 31
Добро утро и от мен!! Много е хубава новата темичка.
Мария Тереса - пробвай с прополки на мен много ми помогнаха. А веднъж видях, че не отиват на добре нещата и си пръсах и биопарокс.

Лек ден на всички!!

# 17
  • Мнения: 712
Добро утро и от мен! Simple Smile

Чудесно си се справила Кристалин Simple Smile

Мария Тереса, личната ми лекарка, още в началото на бременността, ми беше казала че мога взимам Тантум Верде - било единственото безвредно нещо. Ако не искаш да пиеш лекарства може да си правиш смес от мед и канела. Разбъркваш ги 1 към 1, докато стане хомогенна смес и взимаш по една чаена лъжичка 3-4 пъти на ден. Но с канелата не трябва да се прекалява по време на бременност, така че внимавай. Другият вариант е чай с мед и лимон - поне по 3 пъти на ден. За това се сещам в момента. Стискам палци да се оправиш бързо Simple Smile

# 18
  • Мнения: 130
Добро утро, мами. Много е хубава темата. А за болните 3 пъти парацитомол и витамин ц до 6 таблетки, ца да оншуми по бързо. Повече цитруси, чай с мед, на мен това ми даваха. Бързо оздравяване Simple Smile

# 19
  • Мнения: 484
Здравейте, бъдещи мами !
Ако може и аз да се включа в темата - на 26 години съм, първа бременност, термин 19 юли
Четях ви и първата темичка, но не съм писала там. Минахме през сериозни трудности въпреки ранната ми седмица. Сега дълбоко вярвам, че предстои само хубаво! От активно лежащите мами съм.

Желая на всички ви лека бременност и здрави и хубави ббебчета, родени на термин !!!

# 20
  • Мнения: 1 095
Мария Тереса, освен всичко изброено, моят личен доки ми препоръча гаргара с клеева тинктура по 3 пъти на ден. В 50 мл. вода капеш 15-20 капки и правиш гаргара, можеш да си слагаш и в чая, а разтворена във физиологичен разтвор клеевата тинктура става и за капки за нос. Има много хомеопатични лекарства за настинки и вируси, които стават за бременни. Също за гърлото и носа може да си правиш инхалации с вода и готварска сол, много омекчава - 2-3 пъти на ден по 10 мин /на тих огън/. Дано се оправиш бързо. Много течности, почивка и не стой в много горещи и сухи помещения, обличай се добре и краката на топличко. Витамин С и Парацетамол са единствените позволени химии за бременни. Simple Smile Всичко друго е след консултация с лекар. Hug
Добре дошла, Хоуп! Успех и кураж до края, лека оттук нататък до термин  ти желая и аз минах през трудно начало. Стискам палци на всички за безпроблемна бременност!
Jingle_Gill, може и по някой съвет да даваш! Simple Smile

# 21
  • Мнения: 430
Добро утро и от мен!
Страхотна тема, браво Кристалин newsm51

Добре, че ФБ спря че да ви почета и тук  Laughing
Добре дошла hope! успех с лежането и аз трябва да лежа ама след 3тия час офтикясвам
(ако не съм заспала Simple Smile ) Дано всичко да е наред.
 Момичета вие знаете ли защо казват че след 3тия месец "най-страшното" е минало?
Дали можем вече да си отдъхнем??? newsm78

# 22
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Мария Тереса по най-бързия начин започваш осцилококцинум- 3 дози през 6 часа, останалите през 12. За гърлото хомеожен или тонзилотрен. В носа можеш да пръскаш морска вода и има един хомеопатичен спрей еуфорбиум композитум. За кашлицата Стодал, проспан, мукоплант. Всичко това е хомеопатично, а 2 от сиропите за кашлица са билкови и са ми изписвани от ЛЛ.  Peace
Аз откак съм бременна малкия ми лепва абсолютно всяка гадост от яслата. Досега с хомеопатия се оправям всеки път и затова ги знам ooooh! Е и заради кърменето на малчо де,ама тогава не боледувах толкова много Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 99
Страхотна тема. Благодаря  bouquet
Много мамчета има на първа страница Simple Smile ще си имаме доста летни бебоци Simple Smile

Аз си оправих хремата с Цетебе.
Моето момиченце тази седмица няма да е на градина,а се замислям дали да я пускам и другата.
Около нас има много болни.
На преглед ще съм чак средата на февруари, но се чудя ако обявят грипна епидемия ще спрат и  консултациите, а вече нямам търпение да си видя мишонката.

Хубав ден бременни коремчета  Hug

# 24
  • Мнения: 624
Мария Тереса, при мен само мед с лимон помага в съотношение 1:1 и на малки глътки през целия ден. Също и затопляне на настиналите места, дори ако това означава шал на врата вкъщи.
Иначе и на мен док ми каза, че може парацетамол.

hope!   bouquet

SunFlowerLady, обикновено до 12 г.с. се случват повечето спонтанни аборти, дължащи се на малформации, грешно подредени хромозоми и т.н. Явно природата има начин да "разпознава" повечето такива бременности и да слага край, за да не се раждат много бебчета с проблеми. Тъжно, но един вид е за добро... Sad Другата причина е, че може бебчето да не се е закрепило добре, а иначе да си е здраво. Тогава се формира и плацентата, а това също е рисков момент и така.

И аз да помрънкам малко. През нощта се събудих от гадна гастритна болка, която не минаваше и не минаваше. Ставах даже да пия сода, макар че не знам може ли, не може ли, но много ме болеше. И така дълго време, попреместваше се нагоре-надолу, но основно под ребрата, отшуми за малко, после пак се върне. Хубавото в цялата работа беше, че докато будувах, бебчо явно се събуди и ми устрои цяла циркова програма. Освен нежните побутвания, с които съм свикнала, като че ли се премяташе, защото едни топчести буци ми издуваха корема. И за пръв път го усетих не само отвътре, но и с ръка, както някой писа наскоро направо ми повдигаше ръката. И продължи 4-5 минути. Веднага забравих за гастрита, много съм щастлива.  Heart Eyes Все пак, ако някой знае какво може да се пие, моля да сподели.

# 25
  • Мнения: 2 501
Мария Тереса, аз съм от миналата неделя с грип. Вече отшумява, но все още гласът ми е като на Джо Кокър.
Същите симптоми като при теб - кихане, хрема, гърло. После се появи и кашлицата. Отначало пиех парацетамол - до 4 табл/дневно. Като ходих на преглед при гинеколожката ми каза да пия фервекс - също до 4 бр/дневно и за кашлицата сироп Мукоплант. Пийвай си и лимон с водичка. Пръсках и стеримар в носа, но освен плацебо ефект, друго нямаше.  Grinning

# 26
  • Мнения: 51
Здравейте и от мен! Страхотна тема, браво!!!   bouquet
За пръв път пиша, но ви чета от известно време! Аз съм на 27г. От Варна, първа бременност (15 седмица) термин 23 юли Simple Smile май съм единствена с тази дата, но все си мисля, че ще е по-рано, не знам защо...
В четвъртък сме на консултация, ще си видя резултатите от изследванията и най-вероятно ще разберем пола на бебчо, но тъй като от вчера е обявена епидемия във Варна не знам дали няма да преустановят и ЖК... Ще се обадя, за да проверя... Но както си чакам прегледа с нетърпение, няма да ми е много приятно, ако се окаже, че няма да има такъв.
Пожелавам леко бременеене на всички ни и прекрасни малки бебета!

# 27
  • Мнения: 3 416
Учудвам се,че доста от вас правили БХС не са научили и пола. На мен още в 12-та ми казаха?

# 28
  • Мнения: 430
sladurka Аз имам чувството, че ще ми го кажат през Юли на термин живот и здраве  Laughing Laughing Laughing

# 29
  • Мнения: 624
Учудвам се,че доста от вас правили БХС не са научили и пола. На мен още в 12-та ми казаха?
БХС не дава информация за пола, а УЗИ-то, което върви с него. Понякога обаче бебчето не е застанало с "видимо дупе", за да се разбере.  Joy При мен на ФМ+БХС бебо спеше и не пожела да се обърне, колкото и док да го побутваше и да опитва и с коремен, и с вагинален ехограф. А на предишния преглед пъпната връв беше между крачетата и скриваше "гледката".

Пък аз все си мислех, че на тия ФМ не надничат между краката на бебо, ами гледат органите. Например, ако бебчо има матка и яйчници е ясно, че не е мъжко... Направо не ми е ясно как може да ми показват стомах, а не може да ми покажат матка например. newsm78

Нали се сещате в контекста на съвременното ни общество оня виц:
- Знаете ли вече какъв пол ще е бебето?
- Ами то като порасне само ще реши.
 Joy

Общи условия

Активация на акаунт