heelp мами не знам как да храня бебо

  • 1 815
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 957
тук в асеновград всички мами я караме по този начин.аз се водя и по книгата на д-р лиляна трифонова.мен ме притеснява това 4е ми пропуска все по често последното хранене.
Ако наистина я караш по книгата на д-р Лиляна Трифонова обърни внимание,че тя препоръчва захранването със зеленчуково пюре да започне в четвърти месец.Има си и таблици в книгата!За втори месец пише:"Кърмете детето 6 или 7 пъти през около 3 часа.Към средата на месеца започнете да давате по 1-2 лъжички прясно изцеден плодов сок."
За трети месец:"Кърмете детето 6 пъти през около 3 часа.Увеличете постепенно плодовият сок до 30-40 мл разпределени на два приема"

# 31
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
много ще бъда благодарна за номера на лекарката Laughingза сокчетата съм ги спряла като започнах да давам плодовите пюрета.а за водата добре че отворихте темата.малката ми отказва да пие вода.през деня едва правим 50-60 а вечер си изпива цялото шише от 120.а за повръщането ми прави фонтани.днес чух че имало хапчета за това.незнам вече съм се видяла в чудо #Crazy

# 32
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
и чесно казано преди два дена като влезнах във форума разбрах за този начин на захранване.досега всичките бебета които познавам са захранени по тази схема.

# 33
  • Мнения: 4 068
Аз не мисля, че това че не пие вода е притеснително. Моята дъщеря е на почти 7 месеца и вече яде и зеленчуково пюре и плодово и каша, но пие най-много по 20-30-мл. вода дневно. Добре си е детето. Все пак адаптираното мляко се разтваря във вода. То детето си знае по колко да яде и да пие. Не я насилвай за нищо.

# 34
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
много ще бъда благодарна за номера на лекарката Laughingза сокчетата съм ги спряла като започнах да давам плодовите пюрета.а за водата добре че отворихте темата.малката ми отказва да пие вода.през деня едва правим 50-60 а вечер си изпива цялото шише от 120.а за повръщането ми прави фонтани.днес чух че имало хапчета за това.незнам вече съм се видяла в чудо #Crazy


Писах ти лично съобщение

# 35
  • Мнения: 481
За повръщането да кажа и аз. Моите девойки и двете повръщат доста често. Но то е по скоро когато легнат по корем и стоят така дълго време, когато много плачат... Понякога повръщат и малко преди следващото хранене, докъто им сменям памперсите. И аз се притеснявах доста, но ние сме само на кърма, не пият АМ и така не мога да давам лечебна храна. Сега вече след като направиха 6 - 6.5 месеца се случва все по-рядко. И то не мога да кажа че е точно повръщане, а по скоро уригане и връщане на част от храната с въздуха. Количеството е малко....

# 36
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да не би да е достичка млякото  Thinking
Аз не съм доволна от фризовома, но всичко си е до дете.
Друго няма да пиша, че ще излезе, че го обръщам на скандал, аз бих поотложила нещата  Thinking

# 37
  • Мнения: 649
тя още от както се роди си повръща.но сега ми се струва че е повече.една лекарка ми каза че това е от коликите.милата имаше ужасно силни колики и даже още я държат,но понамаляха.опитах всички илачи но уви не й минаха.сега я хващат само нощем.казват че коликите са до 3месец и дано да и минат че много се мъчи милото.

ами аз да не ти давам много акъл, но коликите най-вероятно се усилват от плодовите пюрета  Naughty и аз първо почнах по тази книга на Л.Т. с едно сокче направо да не си признавам кога  Blush и като го хванаха едни колики... бързо спрях сокчето, прочетох доста инфо и си остана на кърма до 6 месеца  Laughing и си беше много добре!
а за повръщането, не е съвсем нормално ако повръща редовно след ядене, консултирай се с лекар!!!
и моят съвет е: не слушай какво ти казват бабите, чети в нета има много инфо! много неща са се променили от едно време до сега  smile3506

# 38
Моето бебе също повръщаше. Лекарката ми беше казала, че трябва да изяжда по около 120 мл.  на ядене, (тойе на 2 месеца) и аз гледах по толкова да изяжда. Но после се консултирах с друг лекар и той каза, че съм го прехранвала и от там идва проблема. Сега вече не повръща, изяжда само колкото иска и когато поиска. От време на време при оригване връща по малко, но то е по-скоро  плюнчене.

# 39
  • Мнения: X
Тук има отчетни теми на бременните и мамите родили през един и същи месец. Аз съм през януари. В нашата тема пишат и майки, чиито бебенца са на 3 месеца и отгоре. Можеш да видиш и при декемврийките. Хубавото на тези теми е, че децата са ни на еднаква възраст проблемите са еднакви и винаги намираш нещо полезно от опита на другите, което ако ти се случи после знаеш  за какво става дума. Можеш да се присъединиш, щом имаш нужда от инфо.  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2 471
тук в асеновград всички мами я караме по този начин.аз се водя и по книгата на д-р лиляна трифонова.мен ме притеснява това 4е ми пропуска все по често последното хранене.
тук в асеновград всички мами я караме по този начин.аз се водя и по книгата на д-р лиляна трифонова.мен ме притеснява това 4е ми пропуска все по често последното хранене.


Вземи си книгата на д-р Спок.
А колкото до храненето - рано е за пюрета. И не се притеснявай, че ти пропуска ядене - то си знае колко и кога да се нахрани.

Общи условия

Активация на акаунт