Искам да кажа ... (22)_02.02-08.02

  • 65 885
  • 2 525
  •   1
Отговори
# 1 920
  • Мнения: 9 487
Видях, че Чек е споменала Флоренция! Най-красивото за мен място  Heart Eyes отидох да я видя,защото съм страхотен фен на филма "Ханибал" . За един Антъни Хопкинс какво прави човек  Mr. Green

Забравих Ханибал. Мотках се много под колонадата от която има една запечатана в главата ми сцена.  Laughing

Аз държах да стигна до пиацата със статуите и камбанарията, където се развяваха червата на полицая. Простете описанието  Heart Eyes

# 1 921
  • Мнения: X
Видях, че Чек е споменала Флоренция! Най-красивото за мен място  Heart Eyes отидох да я видя,защото съм страхотен фен на филма "Ханибал" . За един Антъни Хопкинс какво прави човек  Mr. Green

Забравих Ханибал. Мотках се много под колонадата от която има една запечатана в главата ми сцена.  Laughing

Аз държах да стигна до пиацата със статуите и камбанарията, където се развяваха червата на полицая. Простете описанието  Heart Eyes

Това е до Уфици, там не влиза ли? Ако не, пак да отидеш.  Grinning

# 1 922
  • Мнения: X
Касита ,там отдавна не съм ходила .
Тодоричене е основно променено от моето детство и сега поне 50% от хората са заселници -има доста софиянци май.
Та никой не познавам .
Леля ми се прибра от Варна да гледа дядо . Та там вече е тяхна собственост по -скоро и миналата пролет минахме на връщане от моето градче да видя дядо и нея и вуйчо.
 Самото селце е много красиво и имам страхотни спомени от там .

# 1 923
  • София
  • Мнения: 18 679
Изненадвам се, че дозата се е видяла малка, Осмичке Rolling Eyes На мене ми става една тава сладкиш и то от големите стъклени тави, 26-28 см. диаметър. Да не си ползвала някоя съвсем малка чашка?

Момичета, козунакът е лесен, но трябва да му се свикне. Не знам защо хората му се плашат толкова, тесто като тесто, просто иска търпение и време. И мая, разбира се Simple Smile

В Букурещ и Флоренция и аз не съм ходила. То къде ли съм Close Нищо, като се пенсионирам Laughing

# 1 924
  • Мнения: 4 892
belinda, кой ти е сладкиша, не можах да го намеря  Blush

# 1 925
  • Варна
  • Мнения: 10 631
BirdsFlu, ето темата за Букурещ.
Обаче, аз не бих стояла там да го разглеждам, а бих отишла в Синая и бих се качила с лифта до последната станция, която е на кота 2000 и също бих разгледала Двореца в Синая, но това май е невъзможно за организация за един уикенд и съчетано с посещение на Операта.

# 1 926
  • Мнения: X
Аз имам един безотказен кекс с мармалад от сини сливи / ама става и с всякакъв / и дозата е доволно голяма ,увеличавала съм я и с 1 яйце .Много е пухкав ,лек и икономичен.
 Това е любимият кекс на децата / на етърва ми също ,защото по -думите й не личи ако го прегориш Grinning /
 Става и на сладкиш ,на блат ,на мъфини и торта съм правила с него.
  Някой ,ако прояви интерес ще го напиша.

# 1 927
  • Мнения: 9 577
Белинда,с нормална чаена чаша ,но както казах аз съм свикнала на големи дози  Simple Smile Сега изстива и след малко ще докладвам резултата.  Юлмана, напиши рецептата  Hug

# 1 928
  • Мнения: 22 516
Аз ще правя трюфели и после този Шоколадов кейк. Може да се добави разтопен шоколад колкото имате за сметка на какаото. Simple Smile

продукти:
400 гр брашно,
400 гр захар,
6 с.л какао,
1 ванилия,
2 ч. л сода,
щипка сол,
200 мл олио,
450 мл вода,
2 с.л оцет,

# 1 929
  • София
  • Мнения: 18 679
Tози, дето, си бърше мръсните ръце в дрехите, яде кекс с вилица Joy Няма такова дете просто, казвам ви, няма такава скица!

# 1 930
  • Мнения: 9 487
Момичета, моля ви изпращайте ги на бубанка. После си влизам в темата и ги намирам, а тук трябва да ти преписвам  Praynig

Сесил, направо ми потекха лигите от твоя кейк  Laughing

Чек,  на толкова места влизах във Флренция, че не мога да се сетя. Какво представляваше Уфици?

Иначе се възползвах от възмжността и отидох и се качих на кулата в Пиза, и гледах опера в Генуа (така и не разбрах как е правилно да го напиша). Исках "Кармина Бурана" в Ла Скала ама билетите бяха непосилни, но и "Травиата" в Генуа беше страхотно  Heart Eyes

# 1 931
  • Мнения: 11 726
Имам и аз една лесна рецепта за сладкиш със сладко. Още съм на работа, но като се прибера ще я потърся. Ако не я открия ще направя този на Белинда.
Може ли да не му слагам какао  Thinking

# 1 932
  • Мнения: X
Кекс с мармалад   / оригинално рецептата е от една приятелка на майка ми и е за кексчета / имаше едно време едни ламаринени формички / по-големи от тези за кошнички - та кексче с орехова ядка /половинка / отгоре / .Правихме ги за сватбата на дъщеря й и оттогава тази рецепта ми е любима . Нямахме формички и във кексова форма ,ама става и в тава ./
 Чаената ми чаша с която меря е 200мл. Стара чаша ,специално за рецепти от старите тефтери Grinning


 3 яйца  
1 ,5 чаени чаши захар
 1 кафяна чаша олио / или 1/2 чаена чаша /
1 непълна чаена чаша гореща вода / малко по -студена от вряла -да не свари яйцата -да търпи пръста Grinning /  - не пълна демек да липсва около пръст
 / много гламаво обяснявам ама Grinning/
 1/2 бурканче мармалад от сини сливи или кайсии / важно е да е фин мармалад ,не сладко с парченца плодове инак става глетяво/ / буркана е от 400мл онези старите -инак може и на око да си сложите мармалад или 1 чаена чаша /
  3 ,5 чаени чаши брашно / не трябва да става много гъсто тесто /
1 пълна с връх чаена лъжичка сода за хляб
 ванилия или друг аромат
орехи -цели ядки или наедро счукани / децата ми се радват на по -големи ядки /
 може ром или коняк.
  Пече се в средно голяма форма за кекс -добре е да е голяма -бухва много и да не ви притеснява че се пуква и изригва като вулкан Grinning
  Пека на 150 -180 градуса -това си е според печката ви колко минути -около 20 май - проверявам с клечка дали е опечен -ако не полепне нищо е готов.
  Никога не става сух и недопечен . Щом моята етърва дето трудно докарва нещо като хората го прави сполучливо / е нейният е с бучки брашно неразтворено -ама това си е нейн пиниз / - мисля ,че е лесен.

 
 

# 1 933
  • София
  • Мнения: 18 679
Ехааа, опера в Италия, каква класика Sunglasses Блазе ви! Пишете, разказвайте, белким и аз се стегна да се организирам, че то това живот ли е! Един приятел ни кани във Виена от пет години, други приятели в Абу Даби, отделно и пътят в цяла Европа ми е почти безплатен, а аз едвам се събирам да ида на планина за два дни ooooh!

# 1 934
  • някъде по морето
  • Мнения: 811
Искам да си купим малка къщичка по южното ни Черноморие, възможно най- близко до плажа. Как да намеря, едва ли в Черноморец, Царево или Ахтопол има агенции. Идеи? Тук има време да ровя, ама пък нета е кошмарен по 10 минути зарежда ooooh!
Жаки, аз се занимавам с Южното Черноморие Hug
Пиши ми на лични, ако искаш...

Общи условия

Активация на акаунт