АСТМА -тема 30

  • 69 234
  • 747
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 911
Здравейте, пиша ви, защото съм много объркана и притеснена, нямам много опит с астмата... През февруари  синът ми(почти на осем) изкара някакъв вирус за около пет дена, температура, кашлица. Има алергия към акари , няколко вида треви и житни. От януари сме на Сталорал 690, но го спрях заради температурата. Обикновени сиропи за кашлица не му действат вече и му давах вентолин, но кашлицата не намаляваше. На третия ден без температура направи спазъм. Личната изписа пулмикорт с физ. р-р за инхалатор, прати ни на снимка - съмнение за пневмония; назначи антибиотик. Исках да го заведа при Мустаков, но има нова сестра, на моменти е проклета и не можах да говоря с доктора. Накратко пет доктора - пет диагнози: ларинготрахеит (преди спазъма), пневмония, коклюш (за който беше изписан Хюмексдрай!!! - изобщо не съм го давала), двустранна бронхопневмония, остър бронхит! Щях да полудея и просто го закарах до кабинета на Мустаков, без час нито нищо. Междувременно получи разстройство от АБ, а промяна в кашлицата нямаше, даже зачестиха нощните събуждания. Спряхме антибиотика, започнахме Ефира (за 3 мес), док каза, при пристъп да давам пулмикорт и вентолин без физ. р-р, тръгна на училище, но остана едно покашлюкване, на моменти, като при фарингит. Взеха му гърлен секрет, излезе бета стрептококи, гр. А. Личната изписа Аугментин за 10 дена. на третия ден - зверска хрема и пак почна неговата кашлица, като преди пристъпа. Направих 2 инхалации с пулмикорт и физ. р-р и на другия ден пак при Мустаков. Увеличи Ефира на 6 мес + Пулмикорт Турбухалер за 3 мес. Успяхме да отидем в Сандански и съм много доволна от подобрението на дреборлячето ми.
По принцип до сега не е боледувал често, но от количествата лекарства, които е изпил през тия 2 мес., ми призлява... за капак откакто почнахме турбохалера му излязоха някакви пъпки по бузите и дупето, но не слагам нищо, че ми писна от отрови... Като се върнахме от Сандански пак го водих за гърлен секрет и сега пък Кандида, единични, ама... започна някакви пробиотици и при положение, че си плакне устата и се жабурка след пулмикорта.
Искам да видя и какви са възможностите за поддържащо лечение с хомеопатия. От една седмица чета и си търся доктор, спрях се на Слави Филчев, за понеделник имаме час. Дано не съм сгрешила с избора! Какво мислите?
Днес ми преля чашата, обаче. Разбрах, че Сталорала вече може и по здравна каса, но с протокол от алерголог или пулмолог. Личната ми препоръча д-р Бъчварова от Детско здраве. Ние преди две години сме ходили при нея еднократно, имах хубави впечатления... Днес оначе първо се  нацупи като разбра, че сме пациенти на Мустаков от частния му кабинет. Поиска ми резултати от тестове, които аз разбира се не носех. Важни са за протокола и тя ще му направи теста. Когато я запитах може ли да се изследва, при положение, че взема лекарства (Сталорал, Назонекс) отговори, че нямало проблем.... Започна да му шари ръцете и ме осведоми, че дължа 36 лв., (аз имах  в себе си 15), питах дали долу на касата имат пос терминал, не, ама наблизо има банка. Зарязах дете и - тичам до банката. Излезе, че има алергия само към треви и житни, както и да е, само дето като беше зле вкъщи му течаха сополи, а като излезем - спират... Когато ме разпитваше преди това за лекарствата, които взема, почти ми се развика и подчерта, че пулмикорт се дава... при ларингит... ок, ок, ок... а при астматичен пристъп - само Вентолин за инхалации. ок. На въпроса ми, зимата, за следващия  протокол да нося ли резултати от тест за алергии, ми каза, че не, тя щяла да ги прави. ок, но тази вечер от преумора и нерви ли какво, се чувствам супер гадно. Вярно е, че има много тежко болни дечица, но... трудно ми е, защото нямам опит, мъжа ми го няма с месеци, майка ми е инвалид, трудноподвижна и така.
Момичета, помогнете с мнения, съвети, каквото се сетите, моля ви.
Много ме е страх от зимата, как ще я изкара, не знам какво ще му давам като вдигне температура (нурофен не може, калпула е само за лека темп, нали)
Ходеше на кик бокс, но го спрях заради въздуха в залата - отврат. В градината ходеше 4 год на плуване, ще го запиша пак. На есен живот и здраве пак ще ходим на Сандански.
Това е горе-долу   bouquet

# 571
  • Мнения: 2 140
korinka, искам да те успокоя, че откакто /м.09/ сме на Ефира, Екосал, Назонекс и Ксизал не сме влизали в болница с пневмония.  От 2012г. всяка година влизахме по два пъти.

# 572
  • Мнения: 1 383
Здравейте ! Според лекарката е със силна ангина детето. Вчера даже пред нея го втресе от тъпата Т Гърдите били чисти. Кашлял от уголемените сливици На Аугментин 312 сме на 8ч. А като се прибрахме не искам да ви казвам кви рекордни градуси вдигна. Никога до сега такова чудо не беше вдигал. Тресе го почти през цялото време. И ми е много странно защо като вдигне някакви определвни градуси и започва да кашля. Иначе през времето когато свали Т почти няма кашлица. Докато спи кашля. От сополи ли е не знам.

Вече сериозно обмислял варианта да го отпиоша от ДГ. Няма смисъл. 3-5-7 дена ходи и не можем после със седмици да го оправим. А моите нерви никой не може да ги плати. Обаче пък като стане живот и здраве на 5 ще трябва на преучилищна да ходи. Ни така, ни иначе. Знам само, че го изпонатрових от АБ-та и антиперетици това дете.

# 573
  • София
  • Мнения: 1 907
Здравейте ! Според лекарката е със силна ангина детето. Вчера даже пред нея го втресе от тъпата Т Гърдите били чисти. Кашлял от уголемените сливици На Аугментин 312 сме на 8ч. А като се прибрахме не искам да ви казвам кви рекордни градуси вдигна. Никога до сега такова чудо не беше вдигал. Тресе го почти през цялото време. И ми е много странно защо като вдигне някакви определвни градуси и започва да кашля. Иначе през времето когато свали Т почти няма кашлица. Докато спи кашля. От сополи ли е не знам.

Вече сериозно обмислял варианта да го отпиоша от ДГ. Няма смисъл. 3-5-7 дена ходи и не можем после със седмици да го оправим. А моите нерви никой не може да ги плати. Обаче пък като стане живот и здраве на 5 ще трябва на преучилищна да ходи. Ни така, ни иначе. Знам само, че го изпонатрових от АБ-та и антиперетици това дете.

според мен при много висока температура се ускорява както сърцебиенето така и дишането и това е причината за усилването на кашлицата

# 574
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте,

Присъединявам се при вас макар да не искам.
детето ми е с диагноза астма на алергична основа.
от началото на месеца сме на Сингулар. Ериус който си го пием по принцип.
От днес сме и на инхалации с вентолин, пулмикорт и физиологичен. От няколко дни подкашляше, но от снощи започна доста по сериозно. До сега не ни се беше случвало. Иначе от октомври до сега не помня колко ларингита, бронхити и спазми ни е направила. Но сегашното е доста страшно.

P.S. Правя размяна на Пулмикорт турбохалер за Пулмикорт за небулизатор. В аптекато ми го дадоха, но като се прибрах и го отворих видях, че не е това, което ни трябва. А след като е отворен няма как и да им го върна за замяна. А за първи път взимам и въобще не съм наясно.

# 575
  • Мнения: 1 383
според мен при много висока температура се ускорява както сърцебиенето така и дишането и това е причината за усилването на кашлицата
[/quote]

Дано да е това, че тея пневмонии цял ден ги мисля.

# 576
  • Мнения: 5 531
korinka, стана ми мъчно като ти чета поста. Първо да те успокоя - не се тревожи излишно. Безмислено е да се чувстваш гадно. Освен това никога не позволявай на лекарите да се държат така с теб. Това ти го пиша след много дълги години висене по лекарски кабинети. Трето и мноог основно - детето ти ще се оправи, тези състояния с правилно лечение са напълно овладяеми. Просто намери този лекар, който ще се грижи добре за детето ти, и ще се чувствате добре при посещение в кабинета му.
Освен това НЕ Е ВЯРНО , че Пулмикорта е за ларингит. Да повлиява добре ларингитните пристъпи, но действа добре и като астмопрофилактика. Моето дете е на Пулмикорт също, и аз съм много доволна. Намалили сме пристъпите през 2-3 месеца, а правеше в началото на всеи 20- 30 дена.
Добре сте направили, че ще завели детето на Сандански, но не мисля че е трябвало да спреш детето от спорта който посещава. Както и да е това е твое решение, запиши го на плуване, плуването е прекрасен спорт за асматици. Не се страхувай от сега как ще искара зимата, при температура давай това което на детето влияе добре. Моят син е на 4, пие само Нурофен при температура, защото всичко с парацетамол не действа при него, а аналгина го повръща. Моето дете е с доста сериозна форма на астма. Най - основното което аз бих те посъветвала е да гледаш на детето си не като на болно, а като на нормално, здраво дете. Твоите притеснения и страхове се отравязат и на него.

# 577
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Днеска понеже бяхме на лекар, той като я преслуша и каза че чува хрипове.  Shocked
До вчера свирене днеска хрипове.  #Crazy

Тъп въпрос каква е разликата между свиренето и хриповете?
Съжалявам но съм още нова в тази драма и нямам представа.  Rolling Eyes

# 578
  • София
  • Мнения: 1 907
Днеска понеже бяхме на лекар, той като я преслуша и каза че чува хрипове.  Shocked
До вчера свирене днеска хрипове.  #Crazy

Тъп въпрос каква е разликата между свиренето и хриповете?
Съжалявам но съм още нова в тази драма и нямам представа.  Rolling Eyes
свиренето се получава заради стеснението на бронхите при спазъм, това е така нареченото удължено издишане, чува се свиркане, когато издиша, а хриповете се получават, когато вече има някаква течност в бронхите или дробовете, тогава вече трябва да се започне с антибиотик

# 579
  • Мнения: 1 383
При нас явно и за тая ангина ще трябват 2 АБ. Ей какво е това чудо не знам просто. Сега пак 39 Ако не я сваля може и пак до 40 и кусур да я докараме. Вдигна я повечко и съответно кашлицата засили. А нямае цял ден кашлици.

# 580
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
blondorkata   bouquet

Ама тя няма никаква температура и общата й състояние си е напълно нормално.
Мислех си, може ли залепена храчка на гърлото, да я чува като хрип в дробчетата? newsm78

# 581
  • София
  • Мнения: 1 907
blondorkata   bouquet

Ама тя няма никаква температура и общата й състояние си е напълно нормално.
Мислех си, може ли залепена храчка на гърлото, да я чува като хрип в дробчетата? newsm78
ами да не те плаша, но каката, която е  с астма има две пневмонии, които бяха без температура, а тая храчка като се изкашля няма да се чува на слушалка, все пак нали лекар я е слушал. Ако питаш мен заведи я на пак на доктор и виж какво ще ти кажат

# 582
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
blondorkata благодаря днес пак ще отскочим до превент да видим дали ще се чуе нещо.   Hug
Вече 4 човека са я слушали. Първия път в превент казаха, че свири, половин час по-късно в пулмологията казаха че е чиста, на другия ден при педиатърката пак свири и на следващия при генетика хрип. Вече съм много объркана.  Rolling Eyes
Следобед като се върне мъжа ми ще го накарам пак да я заведем да я чуят.  Peace

# 583
  • София
  • Мнения: 1 907
blondorkata благодаря днес пак ще отскочим до превент да видим дали ще се чуе нещо.   Hug
Вече 4 човека са я слушали. Първия път в превент казаха, че свири, половин час по-късно в пулмологията казаха че е чиста, на другия ден при педиатърката пак свири и на следващия при генетика хрип. Вече съм много объркана.  Rolling Eyes
Следобед като се върне мъжа ми ще го накарам пак да я заведем да я чуят.  Peace
абсолютно е възможно да свири в момента, а след половин час да не свири, заведи я днес пак за твоя информация и успокоение, стскам палци

# 584
  • Мнения: 519
И дъщеря ми се разсвири. Confused По обяд бяхме на лекар и ми потвърди, че нищо не се чува. Каза 2х1мл пулмикорт и вентолин ако се разсвири. Направих в 19:00 пулмикорта и се разсвири. Направих 0,2 мл. вентолин в 20:00 и спря, но преди малко пак се разкапля и разсвири. Confused Кога пак мога да направя вентолин? Да я будя през нощта за инхалация или да я оставя да спи? Rolling Eyes Много ме е страх с тези спазми. Sad

Общи условия

Активация на акаунт