187 костюма смени, но на себе си верен бъди - немски карнавалени истории

  • 60 619
  • 729
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 49
Здравейте , извинявам се ако въпросът ми не е за тук , но само аз, майка ми и приятеля ми сме в Германия, не знаем перфектно немски и няма към кого друг да се обърна ... От около 2 седмици имам болки в стомаха , остри , ходих на доктор каза ми , че може би е колит , поне доколкото го разбрах , изписа ми Имогас и някакви капки , но засега не помагат много , дали някой е запознат дали в Германия има хапчета , подобни на Нош-па или Спазмалгон за облекчаване на спазмите , защото от нищото се появяват и изчезват , не мога да разбера и от коя храна ме боли и от коя не  Confused , ако някоя от вас знае немски еквивалент на тези лекарства , моля споделете Simple Smile Благодаря , предварително

# 211
  • Мнения: 1 103
не знам , но аз за отпускане на мускулатура взимам магнезий ( виж ДМ) ,а за стомаха иберогаст на капки  Peace

# 212
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Честита Баба Марта!

Моите разбойници не искат да слагат мартенички, големият за поредна година не желае- жалко, но.. това да е проблема.

Веси, и аз съм чувала за смесени класове, за 1 и 2 клас в едно. От първи до четвърти ми се струва смела комбинация, но явно функционира, както пише Лятото.
Моят синковец на лято ще е в класически първи клас, без сливане с втори.
Ние също сме с водещ български- перфектен му е, докато немският му е по-назад. Като цяло обаче добре се представи на тест през есента, само с множественото число забелязаха пропуски, както и с  някои предлози.
Утре сме на тест в бъдещото училище, дано всичко протече оптимално!
Със сигурност си го знаеш, но запиши детето на някакви допълнителни занимания, за да чува и говори повече немски. Срещи с немскоговорящи деца също са от голяма полза.

# 213
  • Мнения: 23
Бибит, стискам палци за теста да мине добре.
За допълнителните занимания - ами аз съм го записала. Ходи вече половин година на музика - пеят, разказват. От скоро го водя всяка сряда в библиотеката, където четат 1 час книжки на децата. Той слуша с удоволствие. Но говореното му се отдава по-трудно...и нещата стават много по-бавно отколкото аз си го представям. В детската градина казват, че не бива да се притеснявам и че за 1 година докато тръгне на училище ще му се подобри немския. Но за момента и те казват, че се запъва като говори - не успява достатъчно гладко да си изрази мисълта.
От есента ще е в предучилищна възраст, което значи, че и в градината ще му обръщат повече внимание (таке се надявам де - поне такава изглежда системата им). Ще има и курс, който цели да изглади граматиката, но тоя курс е веднъж в седмицата за един час.
Сигурно ще се оправи детето, но като ми каза педиатъра на У9, че речника ни е беден и ми се сви сърцето Sad

Лято, а знаеш дали има някакво отражение върху материала, който децата учат в сравнение с нормалните паралелки? Питам, защото кварталното ни училище не се води за много добро и се чудя дали е заради смесването на класовете.

# 214
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Ще напредне детето, но ти разбирам тревогите напълно Hug, особено когато лекар е споделил, че речникът му е беден. Rolling Eyes Имате повече от година до началото на училището, дотогава много вода ще изтече.
Може и моят подход да е в противовес с други представи, но аз отвреме-навреме говоря на немски със сина ми, да речем 15-ина минути обръщаме на дойч, за да упражняваме езика, тъй като и аз се притеснявам от по-бавния му напредък с немския. Засега дели езиците, никога не ги смесва, на братчето си говори само на български, така че продължаваме в същия дух.

# 215
  • Мнения: 1 103
същото учат, но по друг начин.
Как ще го научат зависи от учителката.
Речникът е важен, защото много упражнения са по картинка да се напшие или допълни думата. В началото речник трудно ползват. Да знаят думите е важно.

Последна редакция: пн, 02 мар 2015, 01:18 от лято лято

# 216
  • Мнения: 9 356
vesi_p,
моето дете влезе в средата (ноември месец) на 1 клас със 30 думи на немски и  направо от детската градина в България. Завърши го успешно. Сега е втори клас и е сред отличниците тук. За смесените училища нямам опит. Нашето си е всеки клас отделно.
Научи детето да пита госпожата и да не се притеснява като нещо не знае и не разбира.
Второто ми дете догодина е 1 клас, не е супер с немския (само от 1 година сме тук), ходи на детска градина, но като минала материала за 1 клас с каката мисля, че и той ще се справи. Евентуално ми казаха, че е предложен от септември за предучилищни часове по немски в училището за подобряване на езика, да видим дали ще се случи.

# 217
  • Мнения: 1 103
Имаша едно правило, ако има пове4е от 4 (мисля , не съм 100%сигурна в бр.) деца с миграционен произход в групата , се организира група и се назначават часове с външен специалист  Peace
Ние още при записването в ДГ получихме формуляр да го сложим в групата и сега ще имаме среща специално за това.
Да уточня само , че нашия си е роден тук и си е роден немец (чист българин си е , но те си го присвоиха) и немския си му е не по-зле от на другите деца Peace

Вижте колко са децата с мигр. произход в градината и ако трябва родителите проявете инициатива да направят една група. Ако няма такава разбира се.

# 218
  • Мнения: 9 356
лято лято,
Благодаря за информацията. Но при нас кварталното училище, което е точно до ДГ прави такива курсове. Затова и в ДГ се попълваха формуляри и съответно се искаше нашето съгласие, което ние дадохме. Но това е от септември - 1 година преди училище. Сега през април ще записваме децата за уч. 2016-2017 г. в училище. Така те преценяват колко деца ще имат и дали са необходими курсове. При нас те са в училищата. Освен това нашия квартал е силно, ама силно емигрантски.
Като се има предвид, че училищната политика си е дело на всяка провинция по отделно, то най-вероятно и правилата са различни.

# 219
  • Мнения: 1 103
Аз мсиля , че за 1 година ще научи каквото му трябва  Peace

# 220
  • Мнения: 180
Записвам се да следя темата  Simple Smile

# 221
  • Германия
  • Мнения: 8 099
На Фаби в училището са смесени класове. Големите помагат на малките, като всеки работи индивидуално  по някакви Karteireihen. Доколкото схванах са задачи, и като свършиш една, следва ново ниво и така който успее до края на годината да си отработи задачите, се води второкласник. Всеки четвъртък има рожден ден на буква-съответно се разучава буквата чрез писане, моделиране, апликиране и кой знае още какво. Смятането - освен че учат по Дуден повече не знам, като пак големите помагат на малките.

Да си кажа и аз за ученето на езика- за 1 година се научава много! Хеле пък , ако в градината ги подготвят за училище.

# 222
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Момичета, ние утре летим. Уж проектът пропадна, в петък обаче подписахме договора. Да видим какво ще излезе от това приключение.  Mr. Green
Стягам куфарите още, без кола ще сме, но не остана време да се организираме и да губим време в дълъг път....
И ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!!!

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Запис и от мен в новата тема Simple Smile

# 224
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Папурче, успех в приключението! Simple Smile

Пепе, ти беше споменала , че Фаби е в Монтесори-училище. И от друго място съм чувала, че там са със смесени класове. За някои деца е плюс, за други-минус.

Общи условия

Активация на акаунт