детски надбавки

  • 1 266
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
Никъде не намерих отговор ,кога за първи път се подават документи за детските надбавки ? След като родя какво трябва да направя ?Разбрах ,че искат бележка за задължителните ваксини и за това си мисля ,че не е веднага като родя и бележка за доходите ми назад 12 месеца и бележка на мъжа ми,друго има ли ?

# 1
  • Мнения: 6
Можеш да подадеш документи когато искаш.Трябва да си вземеш документи за доходите за година назад,като ако примерно го вземеш февруари трябва до края на месеца да подадеш документите.Искат служебна бележка за ваксини,и на място ще ти дадат да попълнил декларация от името на двамата родители,и още един документ в които ти трябва да опишеш брутните доходи и на двамата за година назад.Незнам дали знаеш,но до 3 години имаш право да си потърсиш еднократната помощ от социалните.За първо дете е 250 лв. а за второ 600. Party

# 2
  • Мнения: 1 565
а когато стажа ми е разпокъсан и не е на едно място и посредствено преди раждането има ли шанс за такива детски ? За майчинството разбрах ,че не са бърка ,но за детските не знам как ще стане ? Иначе имам стаж около 2 години ?

# 3
  • Мнения: 6
Не мисля че ще е проблем,най много ако си сменила работата да искат бележка и от двете места.Ако си родила 2014 новия закон за две години назад не важи за нас.Връщат ни само година и половина,и през бременността ако си била в болничен,той също ти се води стаж.За децките може за по—висок доход да не те одобрят.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
а когато стажа ми е разпокъсан и не е на едно място и посредствено преди раждането има ли шанс за такива детски ? да,това не е пречка.ако си през 12 те месеца си имала 2 ма работодатели,ще ти трябват бележки и от двамата За майчинството разбрах ,че не са бърка ,но за детските не знам как ще стане ? Иначе имам стаж около 2 години ?

# 5
  • Мнения: 17
Ами знаете ли какво се прави, ако единият от съпрузите е чужденец и не живее в България, той как доказва доходи?

# 6
  • Мнения: 6
а когато стажа ми е разпокъсан и не е на едно място и посредствено преди раждането има ли шанс за такива детски ? да,това не е пречка.ако си през 12 те месеца си имала 2 ма работодатели,ще ти трябват бележки и от двамата За майчинството разбрах ,че не са бърка ,но за детските не знам как ще стане ? Иначе имам стаж около 2 години ?
                                                                                            Най-добре звънни в социалните и попитай,за да не те разкарват напразно.Не би трябвало да е проблем ако не надвишаваш дохода.Успех. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт