ПАРИЖ 10

  • 54 485
  • 736
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 7
Зависи от празника  Peace. По Коледа има коледни базари, на 14ти юли има военен парад, по религиозните празници има основно служби, по време на китайската Нова година има парад в китайския квартал, по време на празника на музиката (който е работен ден) има концерти навсякъде... Освен това, има най-различни мероприятия, изложения и салони, организирани по време на ваканциите или уикендите, без да има специален празник (напр. в неделя сме семейно на изложение за гийкове  Mr. Green)
Чудесно! А къде ще бъде изложението? За неделя сме планирали разходка във Версай, докато сърце иска и крака държат, така че със сигурност няма да сме там цял ден и ще можем да посетим изложението.

# 601
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 661
Става въпрос за това: http://www.geekopolis.fr/index.php
Намира се в експо центъра на Porte de Versailles (метро 12)V Но входът е платен  Peace

# 602
  • Мнения: 7
Паркинг към самия замък, доколкото си спомням, няма. Пред замъка има площад, на който може да се паркира, който е стопанисван от общината Версай. Доколкото виждам от тарифирането, плаща се по 0,5 евро на 15 минути през първите 4 часа и после - по 1 евро на час. Но, доколкото си спомням, се пълни бързо, понеже там спират и туристическите автобуси с групите.
Иначе може да паркирате и на други маста из града.

На другия въпрос - ако имате Paris Puseum Pass, имате вход в замъка и в Трианон, но ще трябва да доплатите за градините.

Между другото, като влязох в сайта на замъка, ми излезе предупреждение, че този уикенд се очаква голяма навалица.

И, понеже се разговорихме за катинарите във фейсбука на една дружка, подновявам апела за неокована любов  Mr. Green:
http://lovewithoutlocks.paris.fr/

Възможно ли е да връщат, ако нямаш предварително закупени билети, ние ще купуваме Музеум Пас и ще доплащаме на място? Боже, утре сутрин летим, чак не ми се вярва!!!

# 603
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 661
Възможно ли е да връщат, ако нямаш предварително закупени билети, ние ще купуваме Музеум Пас и ще доплащаме на място? Боже, утре сутрин летим, чак не ми се вярва!!!

Досега не съм чувала да върнат някого  newsm78. Все пак, билети можеш да си купиш и на място, не е задължително да ги купиш предварително онлайн.

# 604
  • Мнения: 7
Възможно ли е да връщат, ако нямаш предварително закупени билети, ние ще купуваме Музеум Пас и ще доплащаме на място? Боже, утре сутрин летим, чак не ми се вярва!!!

Досега не съм чувала да върнат някого  newsm78. Все пак, билети можеш да си купиш и на място, не е задължително да ги купиш предварително онлайн.

Мерси!

# 605
  • Мнения: 6 031
...
..., подновявам апела за неокована любов  Mr. Green:
http://lovewithoutlocks.paris.fr/
+1  Peace
И аз, като Роца!
Не е нужно да окачвате катинари където и да било по света, за да имате приказна/вечна любов!!!
Това чувство го правите само вие и никой друг!!!

# 606
  • София
  • Мнения: 3 771
...
..., подновявам апела за неокована любов  Mr. Green:
http://lovewithoutlocks.paris.fr/
+1  Peace
И аз, като Роца!
Не е нужно да окачвате катинари където и да било по света, за да имате приказна/вечна любов!!!
Това чувство го правите само вие и никой друг!!!


Два плюса и от мен, на 100%   Hug

# 607
  • Мнения: 659
+3  за апела против катинарите! Миналата седмица чак се смях на ентусиазма, с който се заключваха, снимаха, пишеха и т.н. катинари в къщата на Жулиета. То и отиването там си е от чисто любопитство...

По темата: имайте предвид, че закупени онлайн билети за Версай не дават предимство. Чакаш си на опашката. Може да е споменавано, но преди 2 месеца беше изненада за мен.

# 608
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Благодаря за отговорите. Имам и други въпроси, но още не са се избистрили всички.

Някои от вас има ли впечатления от театър Олимпия? Всичко споделено би ми било от полза. Имаме закупени билети за концерт, само знам, че трябва да бъдем там час преди започването.
 
И относно Paris Мuseum Pass и лица под 26 год. Ако ние с мъж ми имаме закупени такива карти, а децата не, защото ползват правото на безплатен вход като граждани на ЕС, през един и същ вход ли влизаме или има отделни? Например за Лувър. Наясно съм, че им се издава билет с цена 0€.
Скрит текст:
Посещавали сме обекти в Южна Франция.

 

# 609
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 661
Обикновено входът е един, отдени входове обикновено има за групи или хора с предварително закупени билети.
Оттам нататък, зависи от музея/монумента как се е организирал. Например, ако няма нужда от безплатен билет, влизате всички накуп, ако трябва да вземете безплатен билет, както май беше в Орсе  newsm78, тъй или иначе изчаквате опашката и пак влизате накуп. В някои музеи, където касите са след входа,  опашката си върви, но отстрани има място за изчакване на хора с предварително закупени билети и примерно на няколко минути спират основната опашка и пускат тези с билетите.

# 610
  • Мнения: 31 226
Аз се притеснявам, защото не можах да купя онлайн билети за Лувъра. Иначе купих за всичко друго, за Дисни, за кулата, за автобусите, за всичко, благодарение на насоките на хората от тази тема, но за Лувъра не можах и трябва на място да се редим, а съм с дете и не знам ако има огромни полудневни примерно опашки как ще чакаме.
Имаше някакъв супер информативен пост за касите там, местоположението им и после за редиците за проверка за оръжие, но не мога да го намеря сега. Някой може ли да ми помогне с някакво инфо или да ме научи как да купя билети онлайн, защото съм наистина много притеснена. Предварително ви благодаря!  bouquet

# 611
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Да попитам тези които са резервирали апартаменти. Имали ли сте проблеми с връщането на депозита. Нашето студио има 200евро депозит и се притеснявам дали да проверявам примерно уредите вътре дали работят , да не си измислят после и да не ми върнат депозита,
или примерно да не се появят хазяйте когато трябва да си тръгваме и така да не мога да взема депозита.
Признавам че звуча параноично , но  за пръв път резервирам апартамент в чужбина.

# 612
  • София
  • Мнения: 4 258
Два пъти сме се настанявали в апартамент. При напускане не са правили оглед на уреди, шкафове и прочие. Само бърз поглед на обстановката и любезен small talk. Simple Smile
Няма за какво да се притесняваш. Разбира се, ако се случи да се повреди някой уред, е хубаво да ги уведомиш своевременно.

# 613
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Да попитам тези които са резервирали апартаменти. Имали ли сте проблеми с връщането на депозита. Нашето студио има 200евро депозит и се притеснявам дали да проверявам примерно уредите вътре дали работят , да не си измислят после и да не ми върнат депозита,
или примерно да не се появят хазяйте когато трябва да си тръгваме и така да не мога да взема депозита.
Признавам че звуча параноично , но  за пръв път резервирам апартамент в чужбина.

Привет,  
Може да ти се струват прекалени моите съвети, но ти препоръчвам още с влизането да провериш всичко. Предполагам, че уредите ще са наред, по скоро погледни неща, които биха могли да се счупят лесно като кафеварки с канички, нощни лампи, пласмасовите кутии в хладилника, слушалката на душа, дали всичко е добре изчистено и без петна. Ако нещо не ти харесва, не се притеснявай да да протестираш, но навреме т.е. в началото. Изхвърли буклука и не оставяй храна или козметика. Обикновено французите-туристи не остават нищо след себе си, дори поизчистат малко. Може да ти звучи крайно, но те така процедират, когато немат апартамент/вила. Има хора, които търсят и най-малкия недостатък или грешка. Отнася се както за туристите, така и за наемодателите. И изобщо не звучиш параноично. Уговори си среща с хазяите още с влизането. Не се съгласявай да оставиш ключовете на друг или вътре в апартамента, ако вратата може да се затвори отвън и не може да се отвори без ключ (врата с топка).

# 614
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Благодаря много за отговорите . Ние ще пристигнем към 22часа , надявам се да нямям проблеми с хазяйте .

Общи условия

Активация на акаунт