Искам да кажа ... (23)_09.02-15.02

  • 81 357
  • 2 842
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 18 754
Е дпбре е ние с моята хванахме едно по-малко момиче и я заведохме в двора ,където беше подземната ни стая с видео и камара видеокасети с най-новите филми,много огледала и гримове.Третата дебнеше зад едно дърво с черен чувал за смет да й го метне на главата.После щах ме да й кажем,че е бил Кики. Joy

# 766
  • Мнения: 22 499
rummi_pl, чак пък трудно...зависи с какъв език. Simple Smile

# 767
  • Мнения: 4 892
Е дпбре е ние с моята хванахме едно по-малко момиче и я заведохме в двора ,където беше подземната ни стая с видео и камара видеокасети с най-новите филми,много огледала и гримове.Третата дебнеше зад едно дърво с черен чувал за смет да й го метне на главата.После щах ме да й кажем,че е бил Кики. Joy

Ужас  Joy

# 768
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 901
Ееех, днес цял ден само ви четях, докато сколасам и да пиша.
Писма - любовни - пазя само от мъжа ми. Един вид компромат - ха, е рекъл нещо, вадя и показвам. Да знае като гадже какво е обещавал  Joy.

Жаки, постъпката на учителката ви е... меко казано неморална. Тя просто гледа на вас като на златната кокошка, а не дали ще даде знания на детето. Обикновено в малък град, където всички се познават и всеки знае всичко за околните, това е често явление. (Дано не обидя някой с думите си)

А, така!
Аз днес ходих в един магазин за бельо, че ми подариха ваучер и си бях наумила да си купя нещо еротично, да му взема акъла. Дръжки! Нищо не си харесах, накрая си излязох с две бодита с вълна, едни гащи и едни чорапи hahaha Той ме пита с пламъче в очите по какво ще го чакам на 14-ти вечерта след работа - викам, по вълненко боди, да ми топли на кръста и по чорапогащник против разширени вени hahaha Ех, старост-нерадост...
Белинда, На последния ред вече с глас съм се смяла.

Да докладвам: снощи опитаха тортата, одобриха я и на вкус, и на външен вид  Joy. Давам рецептата и снимки - "в профил и анфас"  hahaha: Рецептата я взех от испански сайт, лесна е за изпълнение, но се иска време, докато се стегне в хладилника. Ако има неясноти - казвайте навреме, че да коригирам.
Скрит текст:
Tarta de queso con fresas/ Чийзкейк със сладко от ягоди
                                              (І вид)


За блата:   150 г чаени бисквити
        60 г масло

      Бисквитите се натрошават на ситно (смилат), към тях се добавя мекото масло и се разбърква добре. Тази смес се разстила върху дъното на форма, заглажда се и така направения блат се оставя в хладилника да стегне.


За крема:   350 г течна сметана
      350 г сирене Филаделфия (или друго крема сирене)
        50 г захар
          5 г  желатин (3 листа)

      Сметаната се затопля върху котлон, добавя се захарта и се разбърква, за да се стопи. След това се прибавя и сиренето, разбива се до получаването на хомогенна смес. Към нея се добавя желатинът – ако е на прах, директно към крема; ако е на лист – докато добре се стопи и размеси с останалите продукти. След това леко охладения крем се налива върху блата и се оставя в хладилника (между 4 и 6 часа).

За сладкото:   300 г  ягодово сладко
          1 супена лъжица вода
          2 г желатин (1-2 листа)

      Сладкото се затопля на водна баня, добавя се водата и се разбърква добре. След това се добавя желатинът. Сместта се изсипва върху белия крем и отново се оставя в хладилника, докато се стегне.

   Украсява се по желание.

   Забележка:  Желатинът, който ползвам, е на листове 12 листа = 20 г

# 769
  • Пловдив
  • Мнения: 23 871
Ехооо, познайте откъде ви пиша  wavey от баба

Ям, ябълков сладкиш и пия мляко с какао  bowuu
Виж какво!!!! Ако продължаваш да ме дразниш ще се цъфна и аз у баба ти да ям ябълков сладкиш и да пия мляко с какао! Поне си ми наблизо Mr. Green

# 770
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Преподават й и в училище и по математика и по български, съответно и на другите деца...Учителката най- спокойно си предлага услугите и другите деца от класа. Но малко се навиват да отделят по 200 лева месечно само по математика. Ами то като сложиш и другите два премета и отиде 600.
Какво значи давате предпоставки, Юлмана? Искам детето да ходи на уроци, учителката дава такива,  но в последствие започва да увеличава часовете по някаква причина. Даже не знаех, че е  незаконно, тя никак не се крие.
Шаги, всеки друг град означава да е без нас, не е вариант. Тя самата също не иска. А и ние преценяме, че е малка и не бива да е без контрол.
Жаки, имах предвид като школа или частни уроци.  Hug

# 771
  • Мнения: 9 487
Янтра, бабчето стабилно ме охранва. Някой по-горе беше казал баба с интернет. Има интернет но цифровата телевизия за нея е загубена кауза и няма сила която да я накара да пусне такова нещо на двата телевизора. Както се досещате аз в стаята където има само Бтв и Нова  Joy

# 772
  • София
  • Мнения: 23 124
Ъъъ, Яна, това произведение на изкуството е лично твое, така ли? Аз съм сразена, браво.  Hug

Ох, скъпите ми писъмца. Имах цял кашон, бях луда по писането и най-вече по получаването на писма. Майка ми чистницата минала през стаята ми един ден и всичко заминало на боклука.  ooooh! Що рев беше след това. Имах писма от цял свят - пишех си с японци, сърби, руснаци, а най-любима ми беше финландската ми приятелка Марио-Сузане. Кътах и любовни писма, бележки, които сме си писали в разни часове в училище. Но най-скъпоценното ми - дневникът от 7-ми клас и до ден-днешен не мога да го преживея. Там ми бяха описани всички трепети около Андрианчо, моята споделена ученическа любов.  Grinning Пак ме хвана яд на майка ми, пфу.  Close

# 773
  • Мнения: 9 575
Яна  ,благодаря за рецептата  Hug ,от вчера я чакам Simple Smile  Аз пак направих от сладкиша на Белинда ,хареса им онзи ден,пък макар и грозничък  Mr. Green

# 774
  • Мнения: 2 658
Извинявам се предварително,че нахлувам така,но досега преглеждах една тема за Кувейт и по точно -

 КУВЕЙТ, не е сладък бонбон

(не знам как да ви го постна като линк) но там на последната страница има жена с нужда от помощ или съвет,а аз  не знам нищо по въпроса и.Може би сред вас има и такива, които могат да помогнат с адекватен съвет  Sad

Отново се извинявам   Embarassed

За съжаление не знам как да помогна.
Сигурни ли сте, че жената пише от Кувейт? Модераторите биха могли да проверят.

# 775
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 246
Белла, ефирните с антена са повече Simple Smile В левчето антените са по два-три лева. Ще изкараш.

# 776
  • Мнения: 10 547
Нищо не пазя вече. В миналото ми няма нещо, което да носи елемент на романтична носталгия или желание за припомнянето му.


Колко пари отиват на месец за заниманията на двете ми невръстни деца, ще си замълча, само ще кажа, че не съм прекомерно амбициозна майка.

# 777
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 901
Тони, благодаря! Това ми е първи опит за този вид, ама стана. Не било сложно  Grinning.

Осмичка, исках да видя и на вкус как е, че тогава да пускам рецептата. Ама и снощи, и днес ядоха. Има още един вид торта като тази, само че блатът се пече, а не се прави от бисквити. Следващият път ще го пробвам.

Белла, в кой квартал е бабчето ти? Знам ли, може да се окажем съседки   Grinning

# 778
  • Варна
  • Мнения: 10 627
Тонкa*, виждала ли си се с някой от твоите писма? Simple Smile

# 779
  • Пловдив
  • Мнения: 23 871
Колко пари отиват на месец за заниманията на двете ми невръстни деца, ще си замълча, само ще кажа, че не съм прекомерно амбициозна майка.
Направо. Аз съм съвсем слабо амбициозна, абе направо никак. И си е цифра.

Общи условия

Активация на акаунт