Искам да кажа ... (23)_09.02-15.02

  • 81 395
  • 2 842
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
На месец беше най-дребната ми гювечоунищожителка, когато качихме не помня точно кой връх. Някой от по-меките върхове беше, я Богдан, я Братия, нещо такова. По-лесна работа от това няма - кърмаче беше, спи, яде, омотана при майка си, никакви затруднения. Аз повече ядове брах с едни спортни гащи, дето си ги бях нахлузил тогава, то ликра, то глупости, стягаха ме, тормозеха, почти ме кастрираха, и до днес ги помня.

Като се замисля - не са ми говорили на вие барем 15 години, което си е донякъде притеснително, съгласете се. Има нещо сбъркано я в суратя ми, я в погледа, я в дрешките, щото дори и най-учтивите хора, и в най-сухи официални ситуации ме подкарват на ти, преди да съм казал и дума. Пък и не само у нас - но и в чужбините, поне в ония, в които мога да отлича на вие ли ми говорят.

Такова стегнато време е много хубаво за изкопни работи - ако ви се налага - не отлагайте. Няма кал, държи вертикален откос, изобщо чудесно.

Но не бива да се разчита твърде. Сравнително отдавна, преди да навлязат верните средносрочни прогнози, изкопахме една чудесна дупка  и се завряхме в нея да армираме фундаментна плоча. Хубава плоча беше - към половин декар, метър и двадесет, колоните тръгваха с N28 - това е желязо колкото детска ръка, абе богата работа. Да, ама времето омекна, заплющя направо юнски дъжд. Изкопа се наля с вода до гърдите. Докато се организираме, потопим помпи и намерим къде да ги заустим - срина се западният край на изкопа. Докато оглеждахме щетите, откъм юг, където близо до ръба имаше един голям тряфопост, се отцепи пукнатина колкото кракът ти да пропадне до коляно вътре. Та трафопостът потегли към дупката бавно, но много уверено. Беля!

Предложиха тройни надници, организирахме се бригада, слязохме във гьола долу, набивахме пилоти, запънахме в тях ферми и подпряхме изкопа. Три дена, че и половината нощи все там бяхме. Хубаво беше, че времето пак стегна, един молдовански студ дойде, та не се свлече още някоя страна, ама пък гьолът позамръзна, та беше много неприятно да се гази в него.

Убийте ме - не помня какво направих с парите.

Пълно е с извънземни.

# 1 336
  • Мнения: 3 868
Жаки, още чакаме снимки. Само обещаваш.  smile3516
Цвети и ти много бързо си скри албума.

Снощните извънредни емисии ме докараха до "лудост". Може ли да занимават хората с колесника на Б.Б. Ами кажете го в новините и край.

За протокола: изчитам всичко.

# 1 337
  • Пловдив
  • Мнения: 23 914
Янтра, твоите момци като почнат да ти водят снахи, представям си каква манифестация ще е.  Joy Ще се наложи да си самата любезност.  Wink
От сега да предупредя уважаемите тъщи с хубави снахи - поради голямото народонаселение у нас тъщите ще трябва да помагат повечко с внуците. Аз и да се разкъсам няма да мога. Mr. Green Стягай се!

# 1 338
  • Мнения: 3 868
Куркума, то е хубаво времето за изкопни работи, но нашата фирма я свърши тази работа баш, когато започнаха дъждовете. Още укрепват. Е наляха фундамента и правят вертикалите, но си има свличания. Докато излезем на нула, голям зор ще видим.

# 1 339
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Абе най-хубаво е да не търсят вертикални стени на изкопа, а да ги шкарпират, ама нали пусто все място няма.

# 1 340
  • Мнения: 1 525
Алейша, ти рядко пишеш и докато ти отговорим ти си забягнала  Laughing
Simple Smile
То и сега така стана.
Чак сега се появявам.
Пожелавам на всички прекрасен и слънчев ден.
Аз съм на път, но ще Ви следя мобилно Wink

# 1 341
  • София
  • Мнения: 23 130
Янтре, мислех да ходя по круизи на дърти години  Outta Joint, но понеже няма да имам възможност да дондуркам второ дете, предполагам, че с кеф бих се грижила за внуче, стига да ми позволят (но и да не прекаляват де). От друга страна Пловдив ми е любим град... Та в тази връзка, големият ти син свободен ли е?  Grinning Май някоя от другарките тук си го запази за щерката.

# 1 342
  • Пловдив
  • Мнения: 23 914
Виж сега... пускаш я в кошарата у нас и който си хареса Simple Smile На двамата големи разликата им е година и 9месеца, то това не е разлика Simple Smile

# 1 343
  • София
  • Мнения: 23 130
Янтра, Joy
Ох, смешно ми е, ама един ден караме си по Цариградско шосе и Кати като подскочи - виж мамо този колко е красив и мускулест. Боже, щях да падна като видях тъпото изражение на Фики Стораро, барнал се в бял потник.  Mr. Green Този поне го знам от Компроматната тема, да не си помислите, че съм му фенка, хаха.
Онагледявам даже и се моля щерката да си коригира с времето вкуса по отношение на момците.
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 09:13 от Тонкa*

# 1 344
  • Пловдив
  • Мнения: 23 914
Жалко, на Фики Стораро не го докарваме у нас Simple Smile

# 1 345
  • София
  • Мнения: 10 825
Добро утро!
Не сте писали много вчера така че бързо ще успея да ви изчета. Simple Smile Стигнах до тук:

Taзи баница с крем и аз я обичам, изобщо не е като нашата крем-пита. Ако знаех как се прави, бих си направила.

и ще ви напиша рецептата за Бугаца, която аз имам от гръцката готварска тема във форума.

6 листа кори за баница
1 л прясно мляко
3/4 ч.ч. грис
3/4 ч.ч. нишесте
1 ч.ч. захар
2 пак. ванилия
2 с.л. масло
пудра захар
канела
Приготовление
В половината мляко се разтварят гриса и нишестето. Останалото мляко + захарта се слага на котлона. Като заври се прибавя разтвореното нишесте с грис. Бърка се до сгъстяване. Като се свали от котлона се прибавят ванилиите и маслото.
Тавичка се намазва с масло. Слагат се 2 кори за баница, така че да излизат от тавата. Намазва се с разтопено масло. Още 2 кори. Изсипва се крема. Загръща се с подаващите се кори. Маже се с разтопено масло. Слагат се още една или 2 кори за баница и се маже с масло. Пече се на 180 градуса до златисто. Като изстине се поръсва с пудра захар и канела.

# 1 346
  • Мнения: X
Янтра ти 3 момчета ли имаш ? И май с близка разлика ?
Как се справяш ? Ти си майка герой явно .
Моят племеник / големият / беше нещо като Тазманийският дявол  -ужас -само като се зададяха от вратата да идват на гости ми ставаше лошо.
Надявам се твоите не са такива .
И до ден днешен друго такова дете не видях - толкова палаво / палаво е направо умилителна дума в случая / .
Но в случая вина имаше и майката -докато синчето и опустошава де каквото свари -тя седи и мило се усмихва и мига - Васенце не така мама Grinning
Ти едвам се сдържаш Grinning / Та доста познати и роднини криеха децата си от него  /
Тонка на колко години е дъщеря ти  Joy

# 1 347
  • Перник
  • Мнения: 277
Има ли някоя ентусиастка, която чинно си изчита всичко всеки път? При все ината ми, аз не мога!  Whistling Grinning

До края на април  хлапето е освободено от градина. Докторката каза, че ще ни даде каквито бележки искат от градината. Спря ни антибиотика, но  още си кашля и се соплоливи и пр. Чайове и таблетки за гърло. Чаках 3 часа. Ще изкуфявам вкъщи още, няма да се отърва така лесно.

Аз всичко изчитам, затова сигурно пиша толкова рядко. Докато напиша какво искам да кажа и вече темата е отминала или е намерено решение, ако някой има проблем. Но пък научавам много неща, които няма откъде да ги зная или не съм се замисляла за тях. Затова-благодаря ви!    bouquet

# 1 348
  • Пловдив
  • Мнения: 23 914
Моят племеник / големият / беше нещо като Тазманийският дявол  -ужас -само като се зададяха от вратата да идват на гости ми ставаше лошо.
Надявам се твоите не са такива .
Ъъъъ, абе не са кротки деца. Палави, активни момченца. И са трима, хората се впечатляват. Но ако подскача наоколо едно не се усеща така както три, не че моите са чак толкова зле.

# 1 349
  • София
  • Мнения: 23 130
Тонка на колко години е дъщеря ти  Joy
Юни ще направи 7.  Blush Но понеже гледа разни тийн филмчета по Ник, Дисни и Супер 7, та си харесва все мускулести. И аз бях така, но не на 7 г., а в 7-ми клас! Тази акселерация ще ни стопи лагерите.

Общи условия

Активация на акаунт