Имам ли основание за тревога ?

  • 847
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Привет на всички. Обръщам се към вас за съвет. Тази вечер , когато си пиеше вечерното мляко , детето се задави , закашля се и аз я обърнах с главата надолу при което излезе мляко от устата  и от носа.Уплаших се много , защото съм чувала за подобни случаи при които част от повърнатата храна може да се всмуче обратно и да попадне в белия дроб , а от там и да се развие пневмония.На бебка за сега нищо и няма  ,поне на пръв поглед, нито заплака  след случилото се ,заспа веднага . Според вас имам ли основания за тревога ? Благодаря ви предварително.

# 1
Мисля,че нямаш основание да се претесняваш.Това често се случва при малките деца.И при нас се е случвало и аз много се паникьосвам.Спокойно Peace

# 2
  • Мнения: 2 401
Млада майка си и затова толкова се шашкаш.  Simple Smile Спокойно, няма нищо страшно в това.

# 3
  • Мнения: 3 042
нямаш основание да се претесняваш.Това често се случва при малките деца.И при нас се е случвало Спокойно Peace

Синът ми повръщаше направо на фонтани понякога, а доста често е излизало мляко и през нослето. Не сме имали никакви проблеми.

част от повърнатата храна може да се всмуче обратно и да попадне в белия дроб

Това може да се случи ако детето лежи по гръб и е без надзор.

# 4
  • Мнения: 1 564
Моите момченца и двете до към 3-4месеца повръщаха като фонтан.Не се притеснявай.

# 5
  • Мнения: 5 228
Не се притеснявай. Ако нещо, било то мляко, друга течност, храна и т.н., попадне в белите дробове, детето започва след задавянето дълго и мъчително да кашля. Ако не е кашляло много непосредствено след задавянето, няма проблем. Знам това със сигурност, защото ни се е случвало нещо подобно и като теб се бях притеснила да не е аспирирала нещо, и обсъждахме надълго и нашироко с лекарката ни.

Общи условия

Активация на акаунт