Как да постъпя с некадърна бригада?

  • 2 211
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 122
Да си споделя набързо болката и да ми кажете как бихте постъпили вие.
Миналата година октомври купихме ново жилище /което всъщност е старо строителство/, напълно осъзнато, че ще глътне доста пари за преустройки. Още преди самата сделка говорихме със собственик на фирма за ремонти, който е и наш приятел, огледа, обсъдихме промените- каза не повече от 40 дни за това, което искаме да постигнем. След като изтеглихме кредита и взехме ключовете му казахаме да действа. Три седмици чакахме да дойде да вземе размери за дограми и да каже окончателна оферта за ремонтните работи. Апартамента- 4 стаи, в две от които усвояваме тераса, запазваме паркетите в три от стаите /естествен паркет/, като в едната /решихме да е детската/ да донаредим от паркета в кухнята /щял да ни доведе майстор/, и дефакто нов ламинат само в едната от стаите. В крайна сметка бригадата влезе в края на ноември, срока както беше до Коледа да сме вътре рязко стана- януари.Дойде средата на декември- закучи се да викаме да си слагаме вътрешните врати, освен ако няма да ги слагат те- но предлагат само алуминиева дограма,  а аз не исках. Не можели без врати да си довършат мазилки, бла бла. Свързахме се с фирма, разбира се 2 дена преди Коледа никой не ни чака точно нас да ни монтира интериорни врати- монтаж за 5 януари. Онзи с бригадата- ами и ние почиваме, тогава ... срока отиде края на януари
Минаха празниците, монтираха вратите, почнаха да боядисват след 3 седмици ... идея си нямам защо
объркаха един от цветовете, айде бъркаха наново ... от 20 януари човека обяснява как вече идвало момента да издава ... останала му само мазилката отвън
вътре кьорав електроуред няма, чакаме да съхне пода, за можем да донаредим паркет и ламината да слагаме, една седмица чакахме дали ще вали, че да не скапе ситуацията ... не заваля цяла седмица, ама и климатик не можехме да слагаме, че после не можели отвън да работят на спокойствие  
почваме да оглеждаме вътре- навсякъде мазилката направена без да махат первазите на паркета, криви стени, недобра замазка на тавана /оправданието беше- че им било тъмно- е аз ли да ходя да им светя/. Боята си личи къде е отсичана, валяка къде е минавал. Хайде наново- свалиха се всички первази, наново шпакловка и боя, замина още седмица, да ама разлика между новата боя и старата /за по-лесно разредили остатъците от тези бои, да няма да поръчват нови/. Там където са градили стени ръбовете вече са напукани, минаха уж отгоре със силикон, после пак с боя- още по-зле става ...

Върха на сладоледа беше идиота, който дойде да ни "реди" паркета. Приятел на шефа на бригадата, с лични препоръки- без никакво извинение, из..а едно л...но
веднага отидох да поръчам лаинат за това място, поне да го покрием да не го гледам ...
след 2 седмици ми е датата за секцио, не съм сигурна от нерви ще изкарам ли

целият ни паркет в стаите в които остана е надран, с мазилки отгоре, на места има дупчено с дрелка /паркета беше в много добро състояние, циклен година преди да купим апартамента/
вратите, които сложиха заради тяхното бързане са целите наранени, където са си разнасяли стълби, скелета са ги удряли- олющени, с резки по первази, едната даже имаше и отчекнато парче
имаме да им даваме още около 2 000 лева, мисля че единствения начин да се компенсираме е просто да не ги получат ...?

# 1
  • Мнения: 10 547
Прощавай, но каква е общата сума, която сте се договорили да им платите?
40 дни срок за ремонт от този тип е смехотворен.

# 2
  • Мнения: 2 122
14 500 лева, града е Стара Загора

# 3
  • Мнения: 10 547
О!
А договор имате ли? В тази цена влизат ли дограма и интериорни врати или само строителни дейности?
Ако нямате договор, не зная как да постъпиш, освен както ти си решила.

# 4
  • Мнения: 124
Ама при положение ,че са ти съсипали имота и не са спазили сроковете какви пари?И при това положение да разбирам ли ,че вече са заплатени 12500 от цялата сума?Ужас!Дано имаш договор .Ако да, консултирай се с адвокат за неспазването и вредите дали можеш да съдиш и да си получиш и нещо от вече дадената сума.Съвет от специалист според мен е най -добрия ход в тази ситуация.

# 5
  • Сф
  • Мнения: 10 669
Е, сама пишеш, че ваш познат ви прави ремонта и ви води майсторите...Да попитам досега не видяхте ли, че очевидно са некадърни? Сега излиза, че всичко ви е направено , но не сте доволни, когато иде реч за окончателното плащане...Била съм и от двете страни, нищо лично , но някои хора нарочно не искат да плащат, например заради една драскотина...На никой няма да му е приятно да не му платят труда.Това със сроковете също е относително  Peace... Това цена с материала ли е?
Предполагам може да постъпиш както искаш, но не знам  дали имаш основание. Излиза, че отначало си приела ремонта, съгласна си била, плащала си периодично и виж сега за последните 2000 лв е проблема......няма логика!
Предполагам и на теб няма да ти е приятно да ти скрои майстор шапката, нали?
п.п. работя във фирма от подобен бранш и затова поглеждам и от другата страна монетата. Естествено няма как да знаем как е в действителност , но и  аз съм се нагледала на нелоялни клиенти. А и това с фирмите... ooooh! днес я има , утре не. Има слагат изолация , дават гаранция, фирма няма след 2,3 месеца, сменят телефони- ужас!

# 6
  • Мнения: 2 122
точно, че до сега съм плащала е достатъчно показателно, къде е логиката при дадени 12 500  да се правим на луди за 2000 и да не искам всичко да приключи и то в най-кратък срок, та ние сме си платили почти всичко до сега /не сме от хората, които правим конфликти, но вече ни дойде в повече/
не съм очаквала по-ниски цени или нещо подобно за това, че ни е познат, очаквах просто коректно поведение- точно, че знаете как е с майсторите

аз също работя в сферата на услугите, на мен клиент не ми е плащал снимки, защото не ги получи за Коледа, при условие че получих желаните за обработка кадри на 17 декември, а официално обявения ми срок за обработка на коледните сесии е 14 РАБОТНИ ДНИ

# 7
  • Сф
  • Мнения: 10 669
Ремонта има някаква последователност. Възможно е едно действие да забави друго. Например вратите- шпакловката . Освен това , ако се подменят тръби никога не се казва колко време ще отнеме точно , не се знае преди да почнеш да копаеш. Според мен не си трови нервите, разберете се като хората и ако всеки отстъпи по- малко сигурно ще има решение? Разбирам , че са ви бягали от обекта , което наистина е грозно и се чудя в Ст. Загора толкова ли много майстори има, че си позволяват да работят некачествено? Или може би толкова си могат... Тук дойдоха при съседите едни от Сливен, какви поразии сътвориха, че и наводниха......Това , с което мога да те успокоя е, че няма непоправими неща! Защо не викнеш някой друг майстор да огледа и пред тях да им каже кусурите и да си ги дооправят?

# 8
  • Мнения: 6 833
mini_79, много кофти ситуация и то в най-неподходящия момент Confused
Според мен вариант е или да им кажете, че с тези пари ще си покриете щетите, които са направили, или те да си оправят нещата и тогава ще се издължите. Но пък при втория вариант нямате време да чакате и ви остава да се разберете за вариант 1. Макар че тези 2000лв няма да ви стигнат за нищо, ако решите да оправяте паркета и да сменяте вратите.

# 9
  • Мнения: 2 122
ами точно това предложих и аз на мъжа ми- отказвам категорично някой от тази бригада вече да влиза в апартамента, викаме си други майстори и след като се издължим с тях ще им изплатим разликата
в крайна сметка ни извикаха да гледаме и да казваме от какво не сме доволни, защото уж било време да ни издават апартамента- приеха всички забележки и уж трябаше да ги оправят, но положението става по-зле вместо да се подобрява ... а аз нямам никакво време някой да се опитва да поправи това, което явно не му се отдава
ВиК изобщо не са барали- на банята ремонт не сме правили, първо защото е в прилично състояние /е, не е като аз да си харесам какво е, но просто в момента знаех, че би ни забавила ужасно много/, единствено ел. инсталацията и примерно един контакт се налага да преместим с 5 см наляво- първото е на място, което е градеж от тях, половината стена е с вата, другата не ?!?!?!?! и второ електричаря е оставил точно кабел колкото да захване точно там контакта и сега трябва наново кабел ...

# 10
  • Мнения: 11 569
Яко са ви прецакали- с пари. Че това в нас го свършиха двама души, единия от които не е майстор- този, който шпаклова и боядисва. Чак и бригада! Имали сте- дали сте.

# 11
  • Мнения: 6 833
Аз не те разбрах - има ли още неща да се довършват или имаш предвид да викнете други хора да оправят паркета?

# 12
  • Мнения: 2 812
mini_79, ремонт в България се прави по следния начин:

Вика се фирмата на оглед, прави се оферта за цената и се подписва т.н.

договор.

В него се описват правата и задълженията на двете страни, срока на изпълнение, цената и т.н. Накрая пише и за неустойките. Ако вие не платите какво се случва и ако те не свършат работата описана в договора какво се случва.

Между другото съм сигурна  newsm78, че нямаш и нито една касова бележка за тези 14 500 лв. Така ли е?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 8
mini_79 , така и не разбрахме, подписвали ли сте договор с изпълнителя?

# 14
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75

Общи условия

Активация на акаунт