Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVI

  • 89 416
  • 722
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 510
Гледах "Потъването на Созопол"ooooh!

Едва се сдържах да не си изляза по средата. А мъжът ми ме поглеждаше от време на време обвинително. И с право, почувствах се гузна, че го замъкнах на този филм с уговорката от моя страна, че филмът си струва.  Embarassed

Бре боже, измислена историята, ок е. Но какво по дяволите им куца на бг-кинаджиите, някой може ли да ми даде логично обяснение защо не им се получава почти никога!? (с редки изключения) Това преиграване имам чувството, че никога не може да се изкорени из родните школи (мое мнение).   Tired

Извинявайте, че идвам с негативно мнение, но понеже по-нагоре имаше питане, което съвпадна с киното, та така... На прима виста това ми е мнението след за мен безкраааайната прожекция.  Rolling Eyes

(И само да вметна, че с нас двамата в залата бяхме общо четирима човека. Даже попитах момичето на билетите, когато ми подаде празния лист да си изберем места, попитах я какво става, така ли е бил досега всичките дни филма, чак се учудих, че няма интерес. newsm78  Но след като излязохме, разбрах защо. Стана ми мъчно.)

# 511
  • Мнения: 442
Ха! Може...Аз може би защото аз нямах никакви очаквания  Rolling Eyes Винаги когато се пренавия или са миказали, че нещо е уау, излизам разочарована.

мячик, може ли линк към темата, че нещо не се ориентирам  Embarassed

# 512
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
А, той Харди освен в Лок и Бронсън не го помня да говори кой знае колко много.
Така е. Още е в съзнанието ми константното мълчание на героя му в Scenes Of A Sexual Nature. Едно такова многозначително, изпълнено с напрежение. Само героят на Макгрегър беше по-безмълвен в този филм.

# 513
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
мячик, може ли линк към темата, че нещо не се ориентирам  Embarassed
Този линк би трябвало да е директно към моята публикация - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=564856.msg30499510#msg30499510.
Аз съм малко като "бяла врана", щото преобладаващите настроeния в темата са - "маниго българското кино, за нищо не става"  ooooh!
Но въпреки това е добре да се пише в нея за новите български филми.  Peace

Последна редакция: чт, 21 май 2015, 19:02 от мячик

# 514
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
За нова филмова любов сега- Stage Beauty
Набелязала си го бях покрай отзив на Богинята преди доста време, а след като гледах "Слийпърс" се присетих отново, че така и не съм стигнала до него все още. Голяма грешка Embarassed, понеже това малко, нискобюджетно, неизвестно филмче се оказа най-прекрасното нещо, което съм гледала от много, много, много време насам. И определено най-прекрасният филм, описващ ренесансовия театър и театъра въобще. Правдив, откровен, изящен, сияен и приковаващ. С прекрасна, фина еротика, странно поднесена съвсем не в противоречие с вулгарния декаданс на следпуританска Англия. С остроумни герои и още по-остроумни диалози. С красиви рокли, носени от красиви хора с красиви лица, красиви коси и красиви кожи. С една златна като утро Клеър Дейнс и един нощно-изкусителен Били Кръдъп. С Рупърт Еверет в кралски одежди (явно му е орисия- след Чарлс II тук му предстои да изиграе Чарлс I в "Да убиеш крал"). С цяла плеяда прекрасни британски театрални актьори, играещи ренесансови театрални дейци. Въобще- с всичко необходимо за създаването на истинско кино-бижу.

И понеже това е филм за актьорстването, не мога да не споделя някой детайл за актьорите.
Постигнатото от Кръдъп Боги го е описала идеално, ще си позволя да я цитирам
Цитат
Били Кръдъп е ИЗУМИТЕЛЕН!
Могa приблизително да нахвърля колко роли успява да изиграе за немного дългия хронометраж на филма:
Мъж, играещ знаменит актьор.
Мъж, играещ мъж, който иска да изглежда като идеалната жена.
Мъж, играещ ролята на Дездемона.
Мъж, играещ жена, играеща Отело.
Мъж, играещ Отело.
Мъж, играещ гей.
Мъж, играещ гей, който изпитва любов към жена.
Мъж, играещ жена с пенис.
Мъж, играещ звезда, отхвърлена от театралния «Олимп».
И пр.
и ще допълня, че най-много ми хареса как във всяка от тези роли под насложените пластове прозираше мъжът. В началните кадри си мислех, че няма да ми хареса точно този актьор в ролята на жена. Понеже въпреки че има тънка, остра, изящна хубост, много подобна на тази на Джаред Лето, притежава и нещо, което му пречи да се превъплъти в жена така добре както колегата си- специфично чисто мъжко излъчване, едно леко, но много ясно доловимо ухание на тестостерон, което го прави красив, но неубедителен травестит. Точно тази особеност обаче се оказа идеална за ролята- защото Кинастон е фалшива жена и филмът бавно и неотклонно ни показва точно това. Той е научен да ходи като жена, да говори като жена, да прелъстява като жена, да проявява сексуалните вкусове на жена, и то до такава степен, че когато обстоятелствата му налагат да се превърне отново в мъж, той се препъва и губи сред диплите на театралните си поли и заучените си жестове. Той не може да се научи да бъде мъж на сцена, той отказва да го направи, подлагайки се сам на изолация- но не защото му е чуждо, а защото някой го е научил, че да бъдеш такъв е неинтересно. Че мъжете не са красиви, че мислят твърде много и най-вече чувстват твърде много. И така, обвит в мантията на своите заблуди, той чака пробуждане. Пробуждане, което ще дойде от ... жена Heart Eyes
Кръдъп изпълнява актьорската си задача безукорно. Дотолкова безукорно, че вече ще ми е трудно да го възприема в друга роля. И смятам, че няма друг актьор, който би успял да заеме мястото му в тази- въпреки че красиви травестити сме виждали не един и двама на екран. Просто Нед Кинастон не е травестит, нито мъж в женска дреха, а е a man through the mirror of a woman through the mirror of a man. You take one of those reflecting glasses away it doesn't work. The man only works because you see him in contrast to the woman he is. If you saw him without the her he lives inside, he wouldn't seem a man at all.

За Клеър Дейнс сега. Гледала съм я рядко и почти не я помня като млада в "Ромео и Жулиета", та все се чудех защо американците толкова, ама толкова много я харесват. Е, сега разбрах Mr. Green. Има някаква съвсем момичешка виталност в нея, направо магия. Особено когато я видим в едър план, грееща от любов и копнеж (с Кръдъп са били пресни гаджета по време на снимките и много, ама много им личи, особено на нея Heart Eyes). усмивката и топи сърца. Целувките и разстилат чувствена мараня на екран. Сълзите и искрят с детинска искреност.
Харесах я като Мария и с удоволствие бих я гледала и другаде.

Двамата заедно са тандем, който ме плени. Не толквоа, защото си изиграха сценарната любов безукорно, а защото открехнаха завесата към реалната си такава- и в усмивките и погледите им се долавяше невиждана на екран магия. Или поне невиждана често- горе долу така изглеждаха и Хоакин Финикс и Лив Тайлър в "Сестрите Абът" Laughing

За финал ви препоръчвам да видите този филм. Ако не за друго, то поне заради най-уникалното техническо обяснение на гей-секса, на което някога съм попадала Laughing
Скрит текст:


Не мога да я намеря цялата, в началото е още по-занимателна Joy

# 515
  • Мнения: 685

Age of Adelaine - чудна романтика с божествено красивата Блейк Лайвли. Не очаквайте мега-гигер филма, но на мен си ми хареса достатъчно и препоръчвам на романтичните души


Привет, от къде мога да го изтегля? Няма го в популярните торенти. newsm78

# 516
  • Варна
  • Мнения: 3
Последният български филм,който ме впечатли е  "Живи легенди"-който не го е гледал,да навакса Simple Smile).За Бг сериал бих препоръчала "Шменти капели-легендата".У Н И К А Л Е Н -поне за мен.....а иначе   наскоро гледах на голям екран " Бързи и яростни 7 "-Зрелищен....мммм.....толкоз.   Но се зарибих като откачена в последно време по руски сериали.Аз,дето ситкоми не понасям,не мога да се отлепя от екрана,докато не започнат да ми се затварят очите.Имам предвид "Кухня"   и " Физрук"Преди това изгледах " Правилата на маскарада"  -сериал и "Левиафан"-филм.И сега не ми се и помисля за американски ......

# 517
  • Мнения: 3 096
Скрит текст:

Age of Adelaine - чудна романтика с божествено красивата Блейк Лайвли. Не очаквайте мега-гигер филма, но на мен си ми хареса достатъчно и препоръчвам на романтичните души


Привет, от къде мога да го изтегля? Няма го в популярните торенти. newsm78
Още го няма никъде, рано е.

# 518
  • Мнения: 7 048
Много ми се иска да изгледам http://www.imdb.com/title/tt2459156/?ref_=fn_al_tt_1 но не го откривам никъде из българските торенти.

# 519
  • Мнения: 3 096
Има го в kickass.to.

# 520
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Много ми се иска да изгледам http://www.imdb.com/title/tt2459156/?=fn_al_tt_1 но не го откривам никъде из българските торенти.

http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=433813&hit=1

# 521
  • Мнения: 7 048
DimiLoca, сърдечни благодарности!  Peace

# 522
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
За нищо! Филмът е много хубав и оригинален. Достоен пример как се правят красиви и романтични филми, без досадните клишета, които сме свикнали да гледаме през последните години в жанра.  

Последна редакция: пт, 22 май 2015, 03:05 от DimiLoca

# 523
  • Мнения: 774
Някой гледа ли Лудия Макс на 3D? Май ще е хубаво 3D.  Thinking
Не знам с какви летящи обекти са го снимали този филм, но си личи, че доста са поработили над екшън сцените. Впечетляващи.
Rosie Huntington-Whiteley е много красива.
От Том Харди се очаквах да потъне в ролята, подобно на другите му филми. Той няма нещото което прави мел Гибсън уникален. Но според мен ролята на Макс много му отива. Изглеждаше доста добре и беше убедителен.
Не показват Мел Гибсън във Fury Road, освен ако не съм погледнала към изпусната пуканка и не съм забелязала.
Може да е римейк, но ще има още 2 епизода и Том Харди е подписал договора. Интересно ми е каква ще е историята в следващата серия. Нищо не ми идва на ум.

Общо взето е един добре направен филм. Няма ги недостатъците на екшъните от 80-те, нито претрупаните специални ефекти в модерните филми.

Не видях да сте коментирали Полтъргайст 2015, още един римейк. http://www.imdb.com/title/tt1029360/


# 524
  • Мнения: 442
мячик, може ли линк към темата, че нещо не се ориентирам  Embarassed
Този линк би трябвало да е директно към моята публикация - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=564856.msg30499510#msg30499510.
Аз съм малко като "бяла врана", щото преобладаващите настроeния в темата са - "маниго българското кино, за нищо не става"  ooooh!
Но въпреки това е добре да се пише в нея за новите български филми.  Peace
Благодаря   bouquet Мнението ни по повод историята, която е универсална, общовалидна се припокрива. Това, че няма мутри, както и изнасилвания (моя добавка) - също Wink
По повод фестивала и мрачността на творбите - Племето? Гледали ли сте го?

Общи условия

Активация на акаунт