Австрийска тема- №52

  • 91 574
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Домашните любимци още повече затрудняват намирането на жилище, защото повечето хазяи не искат животни.
Иначе изискването е да има по 12 кв. м. жилищна площ на човек. Въпреки това срещам доста обяви за 3-ни жилища, където изрично е посочено, че се дава на сам човек. Една приятелка ми каза, че е звъняла на обява за жилище 80+ квадрата, като е излъгала, че са двама, и са й отказали с мотива, че жилището се дава само на сам човек.

# 706
  • Мнения: 41
Wilken, Z❤ Благодаря сърдечно за информацията, търсим и в Хал, разликата в цената не компенсира пътуването... Въпрос на време, с проучването от страна на агенциите не покриваме критериите, но вярвам, че ще се наредят нещата, просто ще закъснеем с училището. Благодаря отново 💐💐💐

# 707
  • Мнения: 4 300
Това пък за сам човек за сефте го чувам. Каква е причината?

# 708
  • Мнения: 3 675
Не е лесно да се намери жилище, особено когато човекът е с претенции - наемът да не е висок, да е в определен квартал, животните също могат да затруднят намирането на жилище. Но според мен най големият проблем е, че сме чужденци. Аз не съм имала подобни проблеми и ние намерихме много бързо жилище, но тогава аз по цял ден гледах обявите и щом попаднех на жилище, което ми харесва, мъжът ми веднага се обаждаше. Според мен ако аз трябваше да се обадя шансовете ни щяха да са значително по ниски. Нека бъдем честни...колко от вас биха си дали жилищата в България на араби или африканци? Аз не бих го направила.
Всичко е и до късмет, но според мен шансът да се намери жилище с помощта на Makler е по голям.
А за квадратурата съм чела в темата, че имало разни изисквания, но истината е, че много хора живеят в малки и пренаселени жилища и никой не го интересува, нито съм чувала някой да е имал проблем с Jugendamt.

# 709
  • Мнения: 2 719
Привет!
Аз също не мога да дам никаква информация относно изискването за квадратура, не сме имали никакви проблеми, нито някой е идвал да види къде спи детето и по колко кв. метра се падат на човек. Това за мен е оправдание. Факторът "чужденец" определено има значение. Абсурдното е, че  образованието изглежда също има известна тежест, защото съм виждала как се променя нагласата на хората, когато мъжът ми им каже че е архитект.
Също съм забелязала, че хората рядко имат реалистична представа за това какво могат да вземат, за парите, които са готови да дадат.Желая ви успех и аз!

# 710
  • Мнения: 4 300
Академична титла, къде работиш, как говориш имат огромно значение , без значение харесва ли ни или не. Дори и в комични ситуации като запазване на маса в ресторант ( не нещо лъскаво, да не си помислите) или имейл с искане на информация.

# 711
  • Мнения: 5 462
Академична титла, къде работиш, как говориш имат огромно значение , без значение харесва ли ни или не. Дори и в комични ситуации като запазване на маса в ресторант ( не нещо лъскаво, да не си помислите) или имейл с искане на информация.
Е да не са ви питали какво работите или каква академична титла имате? Shocked Rolling Eyes

# 712
  • Мнения: 3 675
Академична титла, къде работиш, как говориш имат огромно значение , без значение харесва ли ни или не. Дори и в комични ситуации като запазване на маса в ресторант ( не нещо лъскаво, да не си помислите) или имейл с искане на информация.
Е да не са ви питали какво работите или каква академична титла имате? Shocked Rolling Eyes
Когато искаш да запазиш маса се обаждаш по телефона и съответно те питат на чие име да бъде резервацията и тогава казваш : магистър, доктор, дип. инженер Х  Simple Smile
Мен лично ме е срам да го правя и ми се вижда много селяндурско да се представям с титлата си.

# 713
  • Мнения: 5 462
Академична титла, къде работиш, как говориш имат огромно значение , без значение харесва ли ни или не. Дори и в комични ситуации като запазване на маса в ресторант ( не нещо лъскаво, да не си помислите) или имейл с искане на информация.
Е да не са ви питали какво работите или каква академична титла имате? Shocked Rolling Eyes
Когато искаш да запазиш маса се обаждаш по телефона и съответно те питат на чие име да бъде резервацията и тогава казваш : магистър, доктор, дип. инженер Х  Simple Smile
Мен лично ме е срам да го правя и ми се вижда много селяндурско да се представям с титлата си.
Да де естествено , че при резервация трябва да си кажеш името , ама за какво им е да знаят дали си професор , доктор или граф еди кой си ?Такова чудо никога не ми е хрумвало.Нито в бг , нито където и да било другаде. Shocked

# 714
  • Мнения: 3 675
В Австрия е нормално и широко разпространено да се представяш с титлата си. Нрави какво да се прави.
За тях да имаш титла е нещо голямо и достойно за уважение и затова се представят с титлите си. Дори титлите присъстват в официални документи и когато имаш титла хората се обръщат към теб с титлата ти.
Аз като отидох на лекар и за първи път ме повикаха с титлата ми пред името въобще не реагирах първоначално, защото си мислех, че става въпрос за друг човек  Laughing

# 715
  • Мнения: 4 300
Да , и на мен ми беше смешно, че като се обади Х нямаше свободна маса, а като звънна хер доктор У имаше. Общество, какво да се прави.

# 716
  • Мнения: 5 462
В Австрия е нормално и широко разпространено да се представяш с титлата си. Нрави какво да се прави.
За тях да имаш титла е нещо голямо и достойно за уважение и затова се представят с титлите си. Дори титлите присъстват в официални документи и когато имаш титла хората се обръщат към теб с титлата ти.
Аз като отидох на лекар и за първи път ме повикаха с титлата ми пред името въобще не реагирах първоначално, защото си мислех, че става въпрос за друг човек  Laughing
Той ти знае титлата ? Laughing

# 717
  • Мнения: 3 675
В Австрия е нормално и широко разпространено да се представяш с титлата си. Нрави какво да се прави.
За тях да имаш титла е нещо голямо и достойно за уважение и затова се представят с титлите си. Дори титлите присъстват в официални документи и когато имаш титла хората се обръщат към теб с титлата ти.
Аз като отидох на лекар и за първи път ме повикаха с титлата ми пред името въобще не реагирах първоначално, защото си мислех, че става въпрос за друг човек  Laughing
Той ти знае титлата ? Laughing
Да, знае я, защото за да отида на лекар ми трябва здравна карта и там пред името имам титла.
Когато ми дадат рецепта също ми пише титлата и името върху рецептата и в аптеката също са се обръщали към мен с титлата ми.
Определено забелязвам доста голяма разлика в отношението към мен и това ме дразни. Аз съм си аз и съм същият човек от преди, когато нямах титла пред името. Защо трябва да имам титла за да не се държат с мен надменно,  арогантно и да ме третират като малкоумен олигофрен  Twisted Evil

# 718
  • Мнения: 1 327
Аз съм с титла Магистър, но не я вписвам в документите, просто защото дипломата ми не е припозната тук. Друго би било да съм завършила тукашен университет.
За отношението имат значение и други фактори, не само диплома.

# 719
  • Мнения: 3 675
Аз съм с титла Магистър, но не я вписвам в документите, просто защото дипломата ми не е припозната тук. Друго би било да съм завършила тукашен университет.
За отношението имат значение и други фактори, не само диплома.
Естествено, но вярвай ми с титла е различно. И аз не съм единствената, която го е забелязала.

Общи условия

Активация на акаунт