Австрийска тема- №52

  • 91 614
  • 755
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 369
B & C  Hug Hug И аз като дете не съм карала никакви шарки, нищо! Да споделя Варицелата повтаря. Брат ми и баща ми миналата година пак я изкараха. Брат ми зарази баща ми и така  Crazy Crazy

# 301
  • Мнения: 374
От вчера детето ми е с диагноза варицела.
Трябва ли да предупредя в училището учителката и родителите на другите деца?
Според мен е редно да ги информирам. Вие какво мислите по този въпрос?
Преди да се разболее моето дете в класа имаше друго болно дете, което не ходеше на училище и най-вероятно то също е с варицела, но родителите не са информирали никой и се питам защо  Thinking
Аз съм 100% сигурна, че моето дете се е заразило в училището, но от училището никой не предупреждава, че има болни от варицела  Thinking

B & C  Hug да я изкара леко детенцето и да се оправя бързо! Аз имам страх от това заболяване, като помня как сърбеше обривът.. Та си мисля малката да я ваксинирам. (гледам тук правят такава ваксина).
А учителките в училище и аз бих информирала. Всъщност, в тази връзка, в детската мен не ме информират. От родители научавам, че имало случай на рубеола (дали това беше?), ама от учителките - ни гък.
B & C  Hug Hug И аз като дете не съм карала никакви шарки, нищо! Да споделя Варицелата повтаря. Брат ми и баща ми миналата година пак я изкараха. Брат ми зарази баща ми и така  Crazy Crazy
мама зайка, брат ти и баща ти преди това в детството ли са я карали?

# 302
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За бременните е опасна рубеолата, не варицелата.
Шарки и аз не съм карала никакви, въпреки многото контакти със заразени. Децата ми също. Чудя се дали има нещо като естествен имунитет.

# 303
  • Мнения: 369
*vanilli* Да!  Peace Брат ми е карал всичко, за разлика от мен  Mr. Green Ох рубеолата е доста тежка Sad(

# 304
  • Мнения: 374
*vanilli* Да!  Peace Брат ми е карал всичко, за разлика от мен  Mr. Green Ох рубеолата е доста тежка Sad(

Уау... интересно тогава, колко ли дълго трае естественият имунитет, сигурно и той си има срок... като хепатита, дето защитата минава за 10ина години. А иначе помня от детството ми едно момиченце, което също изкара два пъти варицела, но тогава една лекарка ми обясни, че това е защото естественият имунитет се добива 21 дни след приключване на заболяването, и ако преди тези 21 дни си пак в контакт с болни, те повтаря.

# 305
  • Linz
  • Мнения: 11 619
След седмица пътуваме за България и ми изникнаха два въпроса:
Как ще тегля пари там от картата (към Райфайзен съм)?
Как стои въпросът със здравните осигуровки? Доколкото знам трябва да занеса някакъв формуляр от GKK, че сме осигурени тук и да ми отпаднат неплатените вноски в Бг. Някой правил ли го е?

# 306
  • Мнения: 3 675
Как ще тегля пари там от картата (към Райфайзен съм)?
Aз нямам проблем с тегленето на пари. Отивам до някой банкомат, без значение кой и тегля пари както в Австрия, но вместо евро получавам левове  Simple Smile

Как стои въпросът със здравните осигуровки? Доколкото знам трябва да занеса някакъв формуляр от GKK, че сме осигурени тук и да ми отпаднат неплатените вноски в Бг. Някой правил ли го е?
Преди години ходих до общината с въпросния документ от wggk, понеже бях получила писмо, че дължа не малка сума за здравни застраховки. От общината ми искаха още документи (вече не помня какво точно - някакви печати и министерство ме се въртят в главата  Crazy). Искаха да им докажа, че наистина съм била в Австрия и да покажа кога съм влизала и излизала от страната  #Crazy Crazy ooooh! Луда работа!  Twisted Evil Нямах време да се занимавам с техните глупости.  Rolling Eyes След време чук, че не трябвало нищо да се прави, но дали е така не знам.  Crazy
Нови писма не съм получавала.

# 307
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами аз миналата година няколко пъти плащах в София с австрийската карта, но курса беше много "дървен". Така ли е и с тегленето от банкомат?
И на мен не ми се занимава с тъпите ЗО. Уж е ЕУ, единна система, би следвало да имат информацията, която искат, ше им се не знае и Еуропата.
Тук е TGKK Simple Smile

# 308
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Преди време и аз се бях навила да ги изчиствам тези здравни вноски. Дажи им бях приготвила извадка от МВР кога съм влизала и излизала от страната. Всичко им занесах, плюс попълних декларация, че вече не живея в БГ. Приеха ги. И НИЩО. Повтрих опита година по-късно. Тогава на 2 различни гишета ми дадоха противоречаща си информация и се отказах. Не съм научавала да са ми пращали писма, а в системата им се водя с липсващи вноски. Увериха ме как всъщност това нямало никакво значение, и всичко било наред. Не им вярвам, но и не виждам какво повече да направя. Дано ти успееш!

# 309
  • Мнения: 3 675
Преди време и аз се бях навила да ги изчиствам тези здравни вноски. Дажи им бях приготвила извадка от МВР кога съм влизала и излизала от страната. Всичко им занесах, плюс попълних декларация, че вече не живея в БГ. Приеха ги. И НИЩО. Повтрих опита година по-късно. Тогава на 2 различни гишета ми дадоха противоречаща си информация и се отказах. Не съм научавала да са ми пращали писма, а в системата им се водя с липсващи вноски. Увериха ме как всъщност това нямало никакво значение, и всичко било наред. Не им вярвам, но и не виждам какво повече да направя. Дано ти успееш!
Moже да се надяват някой да си плати, но и тогава не съм сигурна, че задълженията ще изчезнат  ooooh! Laughing
Какво ги интересува кога сме влизали и излизали от страната  Twisted Evil
Плащали ли сме си здравните застраховки в Австрия - да!
Ходили ли сме на лекар в Австрия - да
Ходили ли сме на лекар в България и здравната каса в БГ платила ли е нещо за нас - не
Да си гледат работата и да не ме занимават с техните глупости!!!! Twisted Evil Crossing Arms

# 310
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Сарания този формуляр ти важи само ако искаш да ползваш здравни услуги в Бг и то еднократно.
С новите здравни карти мисля, че вече няма проблем и ги признава здравната каса, обачеее, не знам дали навсякъде, понеже в Бг всеки е началник и решава еднолично. Пример - моя приятелка, работи тук и се осигурява, няма платени последните 4 години здравни осигуровки в Бг, прави си операция в Пловдив и здравната каса и поема част от сумата с тукашната здравна карта. Та не знам, това дали вече навсякъде е така  newsm78

# 311
  • Мнения: 374
С новите здравни карти мисля, че вече няма проблем и ги признава здравната каса
Кои нови здравни карти?

Sarania, на мен миналата година ми казаха в НАП (нали те отговарят за ЗО вече), че когато решим да се прибираме в България, за да ни отпаднат вноските, ни трябва документ от тукашната каса за периода, в който сме се осигурявали тук - т.е. същото, което и на теб са казали.

B&C, Bibiana, вие сигурно говорите за времето от преди Шенген, нали? Сега вече няма печати по паспортите, как се доказва влизане и излизане от страната?

# 312
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Аз говоря за преди 3 г. В паспортите няма печати, но на границата ги сканират - по това знаят кога си бил в БГ.

# 313
  • Мнения: 3 675
Мога ли да проверя в Интернет дали дължа пари на здравната каса в БГ?


http://proverka.eu/blog/%D0%BE%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0% … 0%B2%D0%BA%D0%B8/

Последна редакция: ср, 01 юли 2015, 18:18 от B & C

# 314
  • Мнения: 234
DaniBov, за Др. Peter Husslein съм чувала, че е много добър. Ти къде ходи на консултация при него във ФетоМед ли? За раждане в АКХ и аз мисля, че  ако имаш съмнения или оплаквания по време на бремеността, там е най-добре. Но за да се запишеш там ти трябва направление от лекар и причнина за това /не взимат всички желаещи жени/. Ама като цяло мисля, че в България предлагат повече изследвания от колкото тук и следят бременните по-добре, които си плащат прегледите, разбира се. Тук, въпреки Мутер-Кинд-Пас, някак си все си мисля, че пропускат някои кръвни тестове, например.
Това е лично мое мнение, разбира се, и не искам да всявам паника... И тук има достатъчно лаборатории, където срещу заплащане ще ти изследват и майчиното мляко...  Joy
Лека и успешна бременност, ДаниБов!
  bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт