Подово отопление с нагревателно фолио

  • 2 931
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2
Здравейте,

Ново-регистриран потребител съм и моля да не ми се карате много, ако вече има такава тема. Търсих подобна такава, но нищо не открих.  newsm78
Днес подписах договор със строителна фирма и до края на годината, живот и здраве, ще съм собственик на апартаментче 60м2. Money  Иска ми се да интегрирам в него няколко алтернативи за отопление и като за начало разглеждам въпроса с подовото. Срещнах няколко теми за водно подово отопление. Има както положителни, така и доста отрицателни мнения. И това ме провокира да разгледам какво друго предлага пазара. Има всевъзможни предложения, но стигнах до въпросното нагревателно фолио.

Та въпроса ми по темата:
Има ли някой, който има опит или наблюдение върху такова нагревателно фолио? Било то при приятели или у дома. Какви са впечатленията и отзивите за него?
Има ли смисъл, да се напрягам да правя контакт с фирмите, да ме лъжат каква иновация е това и как в близките години всички ще избират този вид отопление?!

Разбира се, приемам и други предложения, но търся точни и ясни мнения за предложените варианти от всички отзовали се. Като се надявам да споделите каква квадратура отоплявате, каква температура на въздуха поддържате в помещенията и какъв среден разход имате при непрекъснато ползване на месец.

Благодаря предварително!   bouquet

Последна редакция: ср, 18 фев 2015, 15:49 от IvoDonkov

# 1
  • Мнения: 1
Ами с въпрос - имам апартамент 60 квадрата как да го отоплявам - никой не може да отговори. Всичко зависи от конкретния случай. В каква степен е завършен този апртамент, изолации, съседи, топлинни източници и т.н.
Това фолио се използва когато искаш да имаш подово при вече положени всякакви подови покрития.
Предимството е че не трябва да разбиваш мазилката. Недостатъка е че в нея няма да има необходимата изолация и ще имаш по големи загуби.
Ако нямаш направена мазилка и държиш на електрическо подово то тогава си ползваш стандартните с кабели, а не такова фолио.
В общия случай водното подово ще излиза по евтино. Колко по евтино зависи от това как ще се топли водата за него. Най евтино ще е подгряването от някоя топлофикация , след това може би термопомпа, след това котел на твърдо, соларни панели, електричество и накрая може би най скъпо ще излиза на газ. Но всичко това се променя много от конкретния случай.

# 2
  • София
  • Мнения: 2
Благодаря за отзива.
Апартамента е още в строеж, реално още е въздух, но днес направих вноската на Кота 0. Апартамента се предава напълно завършен на шпакловка и замазка. PVC дограма с троен стъклопакет и не помня точно колко дебела външна изолация. Съседи мисля, че отгоре и отдолу ще имам, а настрани граничи само с една стена със спалнята на съседите и малко от стълбището. Останалата част е все външни стени. Но стига за него....

Критерии, но не първи е сумата, която ще плащам за отопление. Разстреляйте ме, но последната сметка за парно беше 300лв. Предполагам и се надявам, че ще мога да ги отделям и занпред, предвид това, че наема ще отпадне. Simple Smile

Та по темата:
Отказах се от това фолио. Строителя няма против да не полага замазката на пода, за да се обработи подобаващо за подово отопление. Още се колебая водно или електрическо. Във всички варианти източника ще е ток. Трябват ми точни и ясни съвети относно и двата варианта.

Идват ми някакви идеи, но не знам дали са осъществими. Става въпрос, да го направя водно и да го вържа към ел. котле. Нали водното подово се поддържа на по-ниска температура, отколкото радиатори. По пътя на моята логика - поддържането на по-ниска температура би трябвало да е по лесно за котлето, предполагам и с по-малък разход. За началото и края на сезона, ще върши работа. Не всички зимни дни са люти. За въпросните люти дни ще монтирам и радиатори. При котлето да имам разклонение на изходната тръба за топла вода и със завъртането на едно кранче, топлата вода да се пренасочи към радиаторите. Повишавам температурата и пак сме в джаза.

Очаквам с нетърпение мнения и препоръки.

Общи условия

Активация на акаунт