Страх?

  • 10 990
  • 165
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 573
За тази анкета ме провокира темата "Какво има след смъртта?". Особено последните отговори, че учените са измислили вечен живот.
Има една мъничка медуза, която като създаде поколение се случва регрес. Никога не умира.  Simple Smile

Страх ли ви е от смъртта? А от старостта?

# 1
  • Мнения: 2 650
За смъртта мисля отдавна,за старостта все още не. Та не ме е страх от  смъртта, (за старостта  както казах не знам), страх ме е от болката във всичките й измерения  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 616
Някои извадки от "Бхагавад Гита":

Смъртта за роденото е неизбежна, както за мъртвото е неизбежно
новото раждане - и не бива за неизбежното да се тъгува.
То (Себето) нито се ражда, нито умира. То съществува и не престава
отвъд раждане, смърт и промени - с телесната гибел то не изчезва.
Ненаранимо, неизгоримо, неовлажнимо, неизсушимо,
то е безкрайно и всепроникващо, неизменно - единствено, вечно.
Не може да бъде унищожено Онова, чрез което всичко живее.
Онова - което е въплътено - никой не може да го погуби.


 Confused

Тогава от какво да ни е страх?!  Rolling Eyes Интересното е, че много хора изпитват какви ли не страхове (фобии), но не и страх от смъртта - чисто и просто я приемат като естествен, неизбежен завършек на материалния живот. Една приятелка, след като е била в клинична смърт преди време, ми сподели, че няма никакъв страх от смъртта.  Rolling Eyes Но познавам хора, даже и малки деца, които наистина се страхуват от смъртта и остаряването и много често говорят за това, например детето на една приятелка, което е още съвсем малко.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 46 515
От моята не.
От тази на хората, които обичам - ужасно много.
От старостта не.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 705
Ще си дам мнението. От самата смърт не ме е страх, страх ме е от болката. Тя е изтощителна и тогава идва ред на смъртта. Смъртта я приемам като естествен край и последствие друга форма на продължение на живот в друго измерение. Няма начин тази енергия която е в нас,  така по този начин да спре да съществува...тя просто преминава в друго състояние, но е жива по някакъв начин.

# 5
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
От старостта не ме е страх. Смятам, че има нещо красиво в нея-показва че си изживял живота си. Дори шанса да остарееш е благословия.
Но, от смъртта ме е страх, признавам си. Страх ме е от това, че може би ще изчезна завинаги, страх ме е от болката, която моята кончина ще донесе на близките ми, страх ме е от вечността.
Дори не знам защо пиша по никое време на тази тема... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 713
Самотата е по-тегава сякаш.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 705
Самотата е по-тегава сякаш.
.....никога не съм била самотна, самотата ми е непозната. Много хора точно от това ги е страх....самота. Най-добре се чувствам когато съм сама. Не ми е самотно. Напротив, тогава съм най-вече в кондиция.  Само споделих.   Peace

# 8
  • Мнения: 4 418
Няма смисъл да те е страх от неизбежното.

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 573
А бихте ли живели вечно ако наистина има начин?

# 10
  • Мнения: 4 418
Да живееш без ултимативният изход - смъртта, не звучи ли страшно?  Thinking

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Да живееш без ултимативният изход - смъртта, не звучи ли страшно?  Thinking

За мен звучи повече от ужасно, но питам вас.  Simple Smile

# 12
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Не знам. Май по-скоро да. Имала съм случаи, в които съм си мислила, че умирам и ме е обземала паника. Мисля, че не се изключваш след смъртта и мисля, че там където отиваш е тъжно и мрачно. Странна работа. Това също ме кара да не приемам съвсем спокойно идеята да си отида от този свят.

# 13
  • Мнения: 4 418
Една таблица по темата:

Скрит текст:

# 14
  • Мнения: 2 752
От старостта не ме е страх. Смятам, че има нещо красиво в нея-показва че си изживял живота си. Дори шанса да остарееш е благословия.
Но, от смъртта ме е страх, признавам си. Страх ме е от това, че може би ще изчезна завинаги, страх ме е от болката, която моята кончина ще донесе на близките ми, страх ме е от вечността.
Дори не знам защо пиша по никое време на тази тема... Rolling Eyes
Това е и моят отговор.
По тая причина избягвам да мисля за смъртта и за края, въпреки че знам, че те са неизбежни.

Общи условия

Активация на акаунт