ПЪРВИ клас - 7 тема

  • 52 330
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 22 461
Аз Алиса я четох на 6-7години и честно казано нито ми беше интересна, нито много разбрах какво точно се случва.

Днес им мина пролетното тържество, което представляваше 1час в залата за представления на училището....малко песни, танци и това е.
Като отидох да я взема вече бяха приключили и в залата имаше други класове....по открехнатата врата се видя една дама към 60г. която свиреше на цигулка...и друга, която пееше.
За това нещо платихме 3лв. Simple Smile
Раздали им грамотите, които 2дни си играх да правя и да отпечатвам....дори не си бяха направили труда да ги ламинират. А в училището имат ламинираща машина.
Пълно безхаберие и отбий номер....много съм разочарована като цяло от преподавателя, методи на работа и т.н. Ако класа не беше добър...до сега да съм я преместила.

# 676
  • София
  • Мнения: 1 635
Ох, Sesylle болна тема.
Записах малкия в това училище, по ред причини. Но се запознах и с класната предварително. По принцип имат по една паралелка от първи до седми клас и повече в гимназията. Та учителката ми допадна и смело записах там детето. Оказа се, че тази година са направили два класа, за да запишат всички желяещи. И ние изтеглихме късата клечка. Добре, че детето си харесва класната. Иначе по- мързеливите и неученолюбиви дечица и пълна дезорганизация. Последното явно важи за доста от учителите в училището, а вероятно и за доста други училища. Но като цяло съм доста разочарована.
Но както казва баща ми, Това са условията в държавата и ние трябва да направим най- доброто за детето въпреки тях.
А то все пак се чувства добре и засега напредва добре.

И вече е във ваканция. Ура. Laughing

# 677
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Кати, "Алиса" е от книгите, които човек може да чете във всяка възраст, възприемайки я по съвършено нов начин. Peace Точно както "Малкият принц". Peace На тази по-специалното е, че е преработена от автора във вариант, подходящ за най-малките, които опитват или вече могат да четат.

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
За двете книги - "Алиса..." и "Малкият принц" бих добавила още и, че не са от книгите, които се харесват от... 'всички' (така да се изразя).

# 679
  • София
  • Мнения: 4 054
  "Алиса" съм я чела 3 пъти. Веднъж преди 1клас, после в 3-4клас и накрая като я учихме в 8ми клас в оригинал. Единствено последния път я приех някак си. Стигнахме със съучениците до извода, че Луис Карол е бил яко догиран, но му влязохме в положението, де, не се опитвахме да търсим смисъл много-много.  Joy Joy Хич не я обичам тази книга и се чудя да я предлагам ли въобще на Дребен. Но пък на него може и да му хареса, знам ли..."Малкият принц" е съвсееем различно нещо.
  Вчера свърши "Чичо Фьодор..." и започна "Емил от Льонеберя". Обаче се изхитрил-иска да четем заедно, малко той и малко аз. Това не сме го правили досега, но викам, хайде, от мен да мине, лягай на леглото до мен и почваме. Добре, обаче той докато чете и аз заспах.  ooooh! Joy Изнизал се е тихичко, но оставил книгата до главата ми, да не се измъквам и днес.  Crazy

# 680
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 104
Кати, "Алиса" е от книгите, които човек може да чете във всяка възраст, възприемайки я по съвършено нов начин. Peace Точно както "Малкият принц". Peace ...


и мечо Пух  Laughing то и за тези герои се направи анализ точно на каква дрога са  Crazy

имаме още две книжки от серията за Агата и Лари, започнал е и една от Падингтън, но се разбрахме да караме по ред Simple Smile

магическата книга четат с тати  Sunglasses и опитват фокусите
очертава се весела ваканция

# 681
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Каката беше на 5 години, когато гледа "Алиса" на кино - онази откачената версия на Тим Бъртън. Понеже се научи да чете съвсем малка, нямаше проблеми със субтитрите. После прочете и книгата (сериозната, не детско издание), буквално се влюби в нея. Наскоро въртяха по някой от тв каналите същата версия. Не очаквах Сашо да се впечатли, защото той е друга птица. Обаче остана като запленен, макар че Бъртън е много мрачен като режисьор - и във визуално отношение, и като послания. Но историята го докосна. Та това ми беше и една от причините да обърна внимание на въпросното детско издание. Класическото той трудно би прочел на този етап.  Thinking

# 682
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
О, забравям да пиша...
Ако не сте се сетили, утре е Международния ден на детската книга, ако искате да реагирате с подарък...   Simple Smile

# 683
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Мммм, бях забравила. Embarassed Със сигурност няма да реагирам, защото вече няма къде да слагаме книгите у дома.  ooooh! Понеже сме на вълна 4 клас и след това къде, да ви кажа колко много ме е яд, че в София няма нито едно училище, което да залага и развива литературните заложби на децата.  Thinking Не знам защо така се получава. Математици с лопата да ринеш, а за децата, които обичат да четат и имат творческо мислене, няма опции. Thinking 

# 684
  • Варна
  • Мнения: 3 894
Здравейте, отдавна не съм писала. Нашето тържество на буквите мина, децата изиграха сценка по "Къде изчезна слънцето", моят син беше Граматичко.
Справиха се много добре.
Но в лудницата преди тържеството видяхме, че са доста зле с дисциплината. Фотографката половин час не успя да ги накара да се наредят и да постоят мирно, та да ги снима. И сега класната съвсем открито се оплаква от поведението в междучасията. Днес споделила, че явно още от детските градини са изтървани нещата.
Отделно синът ми взе много да се дразни, че децата го закачат постоянно и му викат Граматичко. Явно е избухнал, защото днес разбрахме, че ударил едно момиче, което го нарекло така, и родителите му идвали след часовете да се карат  Shocked. Явно това дете е отнесло напрежението от това, че са го дразнели. Много неприятно положение, да се чудиш как да излезеш от ситуацията.

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Светли, неприятно е, да.
За Граматичко... и при нас нещо подобно...
     Едно дете - Никола, беше в ролята на Цанко Цаката (по Асен Босев) и бавно учеше думичките си, та беше повод за коментар в къщи няколко дни и в един момент я хващам моята, че говори за детето и вместо Никола, го нарича Цаката.  ooooh!
Обяснявах тогава, че така излизат прякорите на хората и да се съобразява.  Simple Smile

# 686
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Ох, това с прякорите е много кофти. Но истината е, че го имаше и по наше време. Не знам дали е възможно да бъде истински разбрано на тази възраст, че може да бъде не само забавно, а и да наранява. Още помня как мой съученик се сви в себе си, след като другите момчета от класа дружно му измислиха прякор, свързан с по-ниския му ръст. Разбира се, зависи и от самото дете. На друг пък прикачиха прякор покрай морковената му коса. Вторият обаче изобщо не се трогна, даже си ги командареше. Но първото момче определено страдаше. Той по принцип си беше и по-свит. Парадоксалното е, че после свитото момче направи уникална кариера в чужбина и стана голямо име в своя сектор. Вторият просперира до дребен бандит. Та... така. Но си беше гадно. Thinking

Голяма съм бяла птица... Embarassed Днес определено не ми е ден... Embarassed
Жаси, честито за щерката. Страхотно постижение! Бравооооо!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 23:47 от lulumba

# 687
  • Мнения: X
Жаси, честито за щерката. Страхотно постижение! Бравооооо!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Мерси много!  Hug
Толкова вълнения от вчера насам, че направо не се сетих да дойда да пиша за малкия. Каката е в центъра на събитията, приеха я на 1 място в Американския колеж.
Да ви почерпя, макар и виртуално:



Малкият е добре, досега четохме за някакви детективи, нещо се е разсополивил, само да не легне болен ваканцията.  Crazy

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 641
Жаси Честито!!! Представям си какво вълнение е, няма по-хубаво от това трудът да бъде оценен!!! Много успехи и желая!!!

lulumba за съжаление това зависи само от учителите и ръководителите в училищата.
На нашето тържество на буквите имаше много приятна изненада от предния випуск на нашата класна - децата са написали книга с гатанки, стихчета и др. (още не съм я прегледала, вече е в багажа за утрешното пътуване), която след това е отпечатана. Мисля че това е по проект или програма "Успех". Не съм разпитвала за подробности, но наистина поне за мен беше най-милия подарък. Авторите, сега 5 клас дойдоха да уважат празника на първокласниците и накрая им подариха по една книжка. Малките за съжаление бяха доста самовлюбени и превъзбудени за да оценят жеста и какво се крие зад него. Надявам се след като я прочетат да се замислят Simple Smile

# 689
  • Мнения: 2 096
Ваканцияяяяя!!!
Жас честито за приема на каката! Чудесна новина! Интересен социален живот имат в това училище. Поздравления за избора!
Лулу и аз съм се чудела защо няма развитие и конкурси в областта на Българския и литературата. Толкова широко поле за изява е това. И друго се сещам - "Внимавай как се държиш със зубара на класа, че след 10 години може да ти е шеф"

Общи условия

Активация на акаунт