мами ,помагайте

  • 3 187
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
След 4 дневно захранване  с пилешко със зеленчуци на 5 ден дадох на обяд  едно пюре -125гр само чисто пилешко ,въобразявам си или не ,но имам чувството ,че претоварих стомахчето на дъщеря ми.И днес реших да и дам само зеленчуково по-леко пюре от броколи ,тиква и морков.Искам и вашето мнение по въпроса!Утре смятам да и дам заешко  със зеленчуци и така 4 дни ,на 5 само заешко . Crossing Arms

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
То едва ли е само пилешко, обикновено има ориз и вода, не си ли прочела какво пише на етикета. Колкото и да е, това е пюре за прибавяне към зеленчуци, как ти хрумна да му го дадеш цялото newsm78

Допълвам се, видях защо ти е хрумката. Не бих го направила. Педиатърът какво каза за хемоглобина?

Последна редакция: ср, 25 фев 2015, 12:51 от desive78

# 2
  • Мнения: 8 241
маринела2014  а с какво бихме могли да ти помогнем?
Зависи от кога захранваш, зависи каква схема на захранване прилагаш....първото месо детето ми опита на 8 месечна възраст. Не съм наясно как си решила че претоварваш детето....

# 3
# 4
  • Мнения: 400
Захранвам дъщера си от 5 м възраст по препоръка на джипито.Не е кърмена ,а е на НАН. newsm78

# 5
  • Мнения: 46 511
При месото, както са ти казали по-нагоре - след 8 месечна възраст захрани с него.
Има много инфо в подфорумите за кърмене и хранене с АМ. Там ще намериш всичко  Peace

# 6
  • Мнения: 8 241
маринела2014 ако захранваш от 5 месеца навършени - до днешна дата са 8 седмици.
Лично аз в началото захранвах доста внимателно. Така, че за 8 седмици може би си въвела 8 нови неща : Картоф, морков, пъщарнак, тиква, каша безглутенова, оризова, бананова каша и може би един плод....
Лично аз мисля че до месото имате още поне месец време.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз захраних на 4 мес, месо дадох на 5,5 м. Но никога не съм давала пюре от чисто месо. И почти не съм виждала пюре само от месо. Освен малките бурканчета месо на Хип, но те не се дават самостоятелно, а от тях се добавя в други пюрета. Аз поне така съм ги давала. Но както аз не ям само месо чисто без нищо, така и на децата не съм давала. И да, 125 гр чисто месо ми се вижда прекалено много за бебе. Няма да го усвои според мен. Освен това месото много по-добре се усвоява когато се приема с въглехидрат (според някои теории). Аз бих го давала със зеленчуци.

# 8
  • Мнения: 509
а давате ли някакъв десерт на бебетата след, като на обяд си изядат пюрето/супата?

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Никога не съм давала и сега не давам десерти. Не искам да се учат да търсят десерти след хранене. Сладко давам рядко и само на следобедна закуска, плодове само на гладно.

# 10
  • Мнения: 2 052
а давате ли някакъв десерт на бебетата след, като на обяд си изядат пюрето/супата?
Не. Дъщеря ми е на 2г. и 6м. и все още не и давам нищо за десерт, няма и да дам. Опитвала е сладко, понякога си иска, но не и след като се е наяла.

# 11
  • Мнения: 8 241
 mamahola детето ми е вече голямо. Даже и сега в детската градина на обяд не им дават десерт.
У дома също не предлагам десерти. Това са извънредни случаи - ако някой има РД или сме на гости.

Не виждам за какво му е десерт на едно дете. А и не забравяйте, че до 3 годишна възраст възпитавате хранителни навици у детето.
Имам спомен от храненето на детето ми около година и нещо /2 - 3 месеца/. Към днешна дата яде почти по същият начин.

# 12
  • Мнения: 509
Аз май не зададох правилно въпроса Simple Smile имах в предвид дали след, като си изядат манджата им давате  плод банан например или бисквитка или нещо по-сладичко от обяда, защото приятелка, на която детето се храни от детска кухня ( то е на 10  месеца) каза, че му е дала обяда и след това е дала някакъв шоколадов мус това са и пратили от кухнята . Аз след, като дам обяда и давам към 4 плодово пюре и към 6:30 каша пак с някакъв плод не знам дали така трябва newsm78

# 13
  • Мнения: 8 241
 mamahola  съвсем правилно си си задала въпроса. И всички до тук отговорили ти са казали: НЕ . Не даваме бисквитка или шоколадов мус или нещо друго.
Плод яде около 10 сутрин и около 17-18 следобяд . Нормален си плод - нито с каша , нито с нищо. Това е от година та до сега.
P.S. Детето ми е на 5 години - преди месец за първи път в живота си яде мус / Нешесте с какао и шоколад./

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Не, не давам десерти. Големият е на почти 6 години и напоследък вечер иска нещо сладко. По някой път му давам, ако има вкъщи. Но на малко дете и то след като е обядвало - не, особено пък плод.

Общи условия

Активация на акаунт