Ето че финалът се задава, мартенската мама най-щастлива става! - Тема 9

  • 47 130
  • 752
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 359
* Albena* мисля, че и да разбере, че е кърма, няма да възрази. Simple Smile По-скоро ще й е интересно и  тя да сърба същото като бебето.  Предполагам после и каши и пюрета ще хапва наравно с бебока. Завръщане в  бебешките години!  Laughing

Дани е малка още и не ми се е налагало да водим разговора за "птичките и пчеличките".  Joy    Просто прие като факт, че в корема на мама има бебе и после, че доктора  го е извадил от там. Simple Smile

Вчера направихме първата си разходка четиримата. Това време не беше за изпускане, всяка варненка ще го оцени - без вятър, слънчево, 15 градуса, март месец...  Никакви 10-15 мин на терасата, направо 2 часа навън  Laughing  , спа през цялото време ( естествено) , изморих се и аз - отдавна не бях вървяла толкова дълго  Grinning

# 211
  • Мнения: 127
 hahaha Очаквам аз ретроспекцията на Ива  Hug Давам и кърма защото през есента на 2013 г и извадиха третата сливица, която се оказа, че отново е прораснала  Cry и в момента е на някакви хиляда хомеопатични по схема за 3 месеца. Надявам се малко да подпомогна имунитета и по този начин. Няма да се оперира отново, доктора и каза че до година ще закърнее.
Аз бебо го изведох вчера на терасата за 10-15 минути, не посмях на дълга разходка.

# 212
  • Мнения: 200
Наистина вчера времето беше страхотно, но аз си позволих само малка разходка, все пак искам да си дочакам датата за секциото... Но след това изпратих каката със свекъра на още една разходка и можах и да си почина, и да посвърша нещо по-така вкъщи. 
Това с кърмата живот и здраве и аз ще го опитам, че след тази шарка само да я духне вятъра бъдещата кака и вече е болна. Очаквам обаче съпротива, защото не си пада много по млеката. Иначе интереса към това какво и от къде ще яде бебето е ежедневен Simple Smile И въпросите са 1000, както и коментарите после Simple Smile

# 213
  • Мнения: 39
Здравейте, момичета Simple Smile Честит ви национален празник, на който празнува Simple Smile
Мини, първо на теб да пожелая всичко да мине гладко и скоро малкото съкровище да е в прегръдките ти!

За болките в срамната кост, аз имам горе-долу от 6тия месец, доста нарядко, само че силни, остри и обесебващи. Каквото и да правя в този момент, трябва да спра, особено ако съм права някъде. С повече фантазия бих могла да ги оприлича на мощен оргазъм Grinning Блажени са вярващите :Р Арниката е за бързо възстановяване на меките тъкани, доколкото знам, давали са ми при травми, синини, мускулни разтежения, такива работи. Може би е добре да я включвам вече...

Коремът ми е слезнал още, но нямам никакви подготвителни контракции. Надявам се малкия да дочака прегледа на 10ти при лекарката, при която евентуално ще раждам, а не да тръгне преди това. Както съм госпожа "100 претенции", накрая да не притичам в най-близкия родилен дом (МД)  Laughing

Някой планира ли да ходи на лекциите в София този месец? Утре и други ден сутринта в CCS и следобед в УМБАЛ София Мед? Аз ще ходя, ако някой друг реши, да драсне да се запознаем Wink

# 214
  • Мнения: 270
Честит празник на всички!

Момичета, помагайте... От 2 дни съм се сдобила с нова много неприятна екстра. Освен трудното посещение на WC-то, сега и едно болезнено хемороидче, направо кошмар... И по законите на Мърфи - баш на края се случват тези неща. Вече ми е много тежко на корема и се чувствам задръстена. Дали да опитам с някоя от тези свещички, за които говорихте? Можете ли да споделите някоя лечебна рецепта?

Днес също е много хубаво времето, идеално за разходки Simple Smile

# 215
  • Мнения: 6 833
Dalgoto_chorapche, за свещички не мога да помогна, но аз в началото имах такъв проблем и много ми помагаше киви или круши Peace

# 216
  • Мнения: 278
Здравейте!!! Честит празник и честита баба Марта!
И така дойде време и аз да разкажа за раждането на Алекс ...
На 19.02 сутринта се събудих с кафеникаво зацапване(беше и ден за тонове) отидох в родилното за запис на тоновете,споделих с АГ,прегледа ме имах си разкритие 3-4 см и контракции (не регулярни) и реши да ме подготви за секцио,че бебчо щеше да тръгне всеки момент... разбрахме се ако след като ми пуснат кормагнезин не се подобря да се режем,ако не се прибирам вкъщи и съм подготвена за спешно секцио по всяко време...но вечерта на 19 в 19:00часа започнаха истински контарции през 10мин ,а вече бях включена на системи за задържане,но така цяла нощ изкарах с контракции,които стигнаха до 4 мин. и уж спряха към 5часа сутринта ...тъкмо се успокоих и задрямах и стана време за преглед ,оказа се че разкритието се е увеличило...и пак ме хванаха контракции ...на бебо не му се чакаше да дойде термина,а беше много рано едва 36г.с.  Confused
АГ ме испрати да отида да полежа...и чух как каза на акушерката..."подготви я за секцио,събирам екипа до 1 час трябва да извадя бебето" шашнах се ...поплаках,молих се като се събудя бебчо да не е заминал за неонатологията в майчин дом ... и така клизма ...катетър..и на масата...бях с пълна упойка,но в момента в който извадиха бебето аз не знам как но чувах какво се случва ...АГ питаше "ЗАЩО НЕ ИСПЛАКВА!?" и след секунда чух как изрева с пълно гърло усещах как ме дърпат и шият,пак чух гласа на АГ " ох Боже как ме уплаши,акъла ми изкара!" после чух анестезиолога да казва бързо адреналин ...и загубих съзнание... събудиха ме казаха "честито имаш момченце- 3кг и 51см" заведоха ме в интензивното ...АГ дойде да ме види и каза" не стига,че бебето ме уплаши,но и ти не остана по- назад ..сърцето ти спря точно като го извадих"...болеше много повече от първото секцио,но бях благодарна,че бебчо е добре,беше в ковиоз за 4 дни...на 31 час беше получил балониране на червата,трудно отдели мекониума,оказа се че имал майчино фетална инфекция,но БЛАГОДАРЯ НА БОГ че ни запази живи и че ни даде шанс да живеем...
На никого не пожелавам да вижда бебчето си в ковиоз и разни тръбички и абокати по него..но за нас е било най- добрия начин да оцелеем заради инфекцията,която го е тровила вътре в мен  Cry
И все пак на пук на всички които ни обричаха още в началото,че няма да стигнем до финал заради отлепването на плацентата в 12 седмица и всички други пречки ето,че и за нас дойде щастливия финал!
За сега бебу е кротък,започнаха ни и колики,но се справяме ...аз съм що годе ок операцията вече не ме боли,с чайчето на хип възстанових кърмата...само не знам кога ще се оправя психически след всичко преживяно и видяно ... :balloons:

# 217
  • София
  • Мнения: 231
F.K Каква е темата в CCS и от колко часа е.
Аз също мисля да давам ако остава кърма на каката стига да я пие.

# 218
  • Мнения: 107
мама София Фирчева голям кошмар сте преживели,мен от това най- много ме е страх да не стане нещо с мен и бебето. Да не дава Господ , дано всички така ни закриля и пази. Каква инфекция си имала и защо си била с пълна упойка?

# 219
  • Мнения: 232
Здравейте!!! Честито на обебелите се мами   bouquet
Ние от неделя сме си у дома с Моника. Пу да не и са уроки, но е много послушна и поспалива. Само на кърма сме и я храня на поискване, което е м/у 3ч и повече  baby_neutral Днес й взех чай от копър превантивно против колики.
Чета ви редовно, но не пиша че от телефона ми е трудно.  Hug

# 220
  • Мнения: 21
Здравейте,
Аз минавам на бърз отчет днес в 15 часа се роди нашето второ момченце Александър. 52 см и завидните 4,415 кг.
Сега спинка сладко, а мама се чуди как са се завърти без да усеща шевчета Simple Smile

# 221
  • Мнения: 29
Здравейте,
Аз минавам на бърз отчет днес в 15 часа се роди нашето второ момченце Александър. 52 см и завидните 4,415 кг.
Сега спинка сладко, а мама се чуди как са се завърти без да усеща шевчета Simple Smile

Честито съкровище и бързо възстановяване   bouquet

# 222
  • Мнения: 223
Честито   bouquet  bouquet  bouquet

# 223
  • Мнения: 248
Софи, радвам се, че всичко е приключило благополучно, въпреки трудностите. Бъдете живи и здрави !
На Мини стискаме палци за утре!

А относно хемороидите - аз знам, че се прави бледорозов разтвор на калиев перманганат в топла вода в леген и се сяда в него. Стои се няколко минути. Само не знам как с големия корем се седи в леген...

# 224
  • Мнения: 80
Аз при поява на хемороидче ползвам Пайлекс, дано се оправиш по - бързо Simple Smile
На родилите мамчета Честито им рожбички !!! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт